#10MetųKartu. Jaunimo šturmą atlaikęs “Liudvinavas-Vytis” tapo MKML čempionais

2016-aisias metais įvyko šeštasis „MKML-Mantinga“ čempionatas. Po penktojo, jubiliejinio sezono, šiame „MKML-Mantinga“ atvertė naują lygos istorijos lapą bei pristatė du divizionus, kuriuose varžėsi viso 12 komandų. MKML 4 metu išaiškėjo abejų divizionų pirmųjų vietų nugalėtojai. „B“ divizione dėl čempionų vardo varžėsi „Timaka“ ir „Skaisčiūnai“, dėl trečiosios vietos „ŽSM-2“ bei „Hidrasas“. „A“ divizione dėl pirmosios vietos kovėsi „ŽSM-Jaunystė“ ir „Liudvinavas-Vytis“, dėl bronzos susikovė „Liudvinavas“ bei „PXNX“ krepšininkai.

Pirmosiose finalų dienos rungtynėse, buvo žaidžiamos rungtynės dėl trečiosios „B“ diviziono vietos, kuriose susitiko „ŽSM-2“ bei „Hidrasas“. Bronzos medaliais po pergalės rezultatu 87:77 (23:14, 22:21, 15:22, 27:20) pasidabino „Hidraso“ krepšininkai, kurie jau pirmajame kėlinyje įgavo pranašumą bei sugebėjo jo neiššvaistyti iki pat finalinės rungtynių sirenos. Rezultatyviausiai „Hidraso“ gretose šį kartą rungtyniavo Tadas Švedkauskas, o jam puikiai talkino Dovydas Velepolskas, abu šie krepšininkai atitinkamai pelnė 26 ir 21 tašką. 

Dėl „B“ diviziono čempionų vardo susirungė „Skaisčiūnai“ ir „Timakos“ ekipa. Aukso medaliais pasidabino „Timakos“ krepšininkai, kurie rezultatu 62:50 (7:9, 17:8, 27:17, 11:16) įveikė savo varžovus. Po ypač nerezultatyvaus pirmojo kėlinio, „Timakos“ komanda spurtavo antrajame, po perėmę rungtynių iniciatyvą užtikrintai nužygiavo pergalės link. Aukso medalių kalviu tapo Mantas Gelčius, kuris pelnė 21 tašką bei atkovojo 11 atšokusių kamuolių, rungtynės nenusisekė pastaruoju metu puikiai rungtyniaujančiam Robertui Nevidomskiui, kuris pelnė tik 9 taškus, pataikydamas 2 metimus iš 21. 

Fantastišką pergalę dėl trečiosios vietos „A“ divizione iškovojo „Liudvinavo“ krepšininkai, kurie po Martyno Ulevičiaus sudėtingo tritaškio per rankas paskutinę sekundę šventė pergalę rezultatu 81:80.

Ir vakaro kulminacijoje pergalę rezultatu 81:75 (27:18, 15:14,21:27, 18:16) ir „MKML-Mantinga“ čempionais tapo „Liudvinavas-Vytis“. Atkakliose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi 4 kartus, lygiai tiek pat rezultatas buvo lygus. Intriga grįžo ketvirtajame kėlinyje, kai likus kiek daugiau nei minutei iki rungtynių pabaigos, Algirdas Viktoras Kulikauskas pelnė du taškus, o „ŽSM-Jaunystės“ atsilikimas buvo tik vienas taškas 75:76, bet tada du taškus pelnė Rolandas Gylys, taiklų baudos metimą pridėjo Mantas Varnagiris, o Pergalę užtikrino Povilas Stanaitis pataikydamas dvitaškį metimą. Per likusį laiką Gintauto Žibūdos auklėtiniams nepavykus suregzti sėkmingos atakos, teko aukso medalius užleisti „Liudvinavo-Vyčio“ krepšininkams. 

Leave a Reply