51 naudingumo balas, 29 atkovoti kamuoliai, lemiami spurtai ir pirmoji pergalė

„MKML-Mantinga“ čempionate per savaitę sužaistos eilinės 5 rungtynės, mus dar labiau priartinusios prie reguliariojo sezono pabaigos.

TOP-8 divizione įvyko dvejos labai rezultatyvios rungtynės. Per pirmąsias Birštono SC komanda 131:81 nepaliko vilčių kukliomis pajėgomis susirinkusiai „Kalpčiamiesčio-Litekmos“ komandai, o nugalėtojų gretose tikrą asmeninį šou surengė Eivydas Aleksa. Šis krepšininkas pelnė 40 taškų (8/9 dvit., 8/16 trit.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 51 naudingumo balą. Tai buvo ryškiausias šios savaitės asmeninis pasirodymas.

Per kitas rungtynes „Veteranai“ 110:104 pranoko „Marijampolės SC-Mantingą“. Galutinis skirtumas nėra didelis, tačiau pavojaus čempionų pergalei nebuvo, jaunieji varžovai tiesiog užbaigė rungtynes spurtu 10:0 ir pačioje mačo pabaigoje sumažino savo atsilikimą.

Lemtingas per šias rungtynes buvo kitas spurtas ketvirtajame kėlinyje. Jo pirmojoje pusėje „Veteranai“ pirmavo tik 84:81, tačiau tada sugebėjo šauti į priekį įspūdinga atkarpa 15:0 ir taip klausimų dėl nugalėtojų nebeliko.

RUNGTYNIŲ NUOTRAUKŲ GALERIJA

„Pradžia buvo kiek vangoka, po pirmojo ketvirčio turėjome 10 taškų deficitą. Tačiau dvigubai laimėtas antrasis kėlinys leido perimti rungtynių kontrolę ir nepaleisti jos iki paskutinės sirenos!“ – taip savo „Facebook“ paskyroje rungtynes apibūdino čempionai.

B divizione savo ambicijas užimti aukštą vietą vėl darbais pagrindė „CIE LT Forge“. Dviejų tik po kartą pralaimėjusių ekipų rungtynėse ši komanda 95:84 pranoko „Maristą“. Nugalėtojus dar kartą į pergalę vedė tik neseniai prie jų prisijungęs Dominykas Ramonas – 28 taškai ir 8 atkovoti kamuoliai.

„CIE LT Forge“ laimėjimą galima pavadinti metodišku. Ekipa kontroliavo padėtį aikštėje beveik visas rungtynes ir taškas po taško vis gerino savo situaciją aikštėje. Taip ketvirtojo kėlinio pradžioje skirtumas tarp komandų buvo išaugęs iki 15 taškų (76:61), o rungtynės baigėsi dėsningu rezultatu.

„Rungtynės su „CIE LT Forge“ komanda mums sukėlė tiek teigiamų, tiek neigiamų emocijų. Nors rungtynes pradėjome gana stipriai ir rezultatas buvo apylygis, pilnai nesusitvarkėme su greitomis varžovų atakomis, darėme daug klaidų bei ketvirtame kėlinyje pritrūkome jėgų“, – taip savo pralaimėjimą apibendrino „Marista“.

Šis pralaimėjimas užbraukė „Maristos“ galimybes reguliarųjį sezoną užbaigti vienoje iš dviejų pirmųjų diviziono vietą, tad komanda turės išbandyti jėgas ketvirtfinalio serijoje.

Užtikrintai pastaruoju metu rungtyniauja „Simedva“, kuri šį kartą 113:103 pranoko Alytaus „Jump“. Galutinis skirtumas ir šiose rungtynėse nėra didelis, tačiau jis taip pat ne visai atspindi rungtynių eigą. Pirmąjį kėlinį alytiškiai laimėjo 31:30, tačiau trečiojo pradžioje „Simedva“ pabėgo į priekį net 24 taškų skirtumu (73:49). Tą kėlinį „Jump“ uždarė spurtu 10:0, priartėjo iki 77:87, bet perlaužti rungtynių eigos nepajėgė.

Per šias rungtynes taip pat išvydome keletą įspūdingų žaidėjų pasirodymų. „Simedvai“ Bartas Aleksandravičius pelnė net 45 taškus (11/16 trit.), o dvigubų dublių mašina Tomas Janušauskas buvo netoli trigubo dublio. Aukštaūgis pelnė 18 taškų, atkovojo įspūdingus 29 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Pergalę iškovoję „Simedvos“ krepšininkai išsaugojo galimybes pakilti bent į antrąją vietą ir iš karto patekti į diviziono pusfinalį.

Per penktąsias šios savaitės rungtynes Kalvarijos „98-ers“ užtikrintai 85:51 įveikė „PROmilę“. 98-iesiems tai buvo pirmoji pergalė antrajame etape.