A. Kieža: „Nežinau, kiek dar žaisiu krepšinį, reikia naudotis tokiomis galimybėmis“

Nuotr. V. Skroblas

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ veteranas Aurimas Kieža yra vienas iš trijų dabartinių marijampoliečių klubo žaidėjų, kuris su šia komanda buvo visuose trijuose Mezon NKL pusfinaliuose iš eilės.

2015-ųjų bronza Raseiniuose, 2016-ųjų auksas finalo ketverte Palangoje ir praėjusių metų triumfas atkaklioje finalo serijoje. 2018-ieji Marijampolės krepšinio veteranui šiame kontekste neišsiskirs – „Sūduva-Mantinga“ tarp keturių stipriausiųjų žengė ketvirtą kartą iš eilės.

Dabartinėje „Sūduvos-Mantingos“ sudėtyje tokių žaidėjų nėra daug, be A. Kiežos jie tik du – kapitonas Marius Valukonis ir gynėjas Tautvydas Kliučinykas. Tuo metu praėjusį sezoną Prancūzijoje žaidęs Ignas Labutis pasirodys trečiajame Mezon NKL pusfinalyje savo karjeroje.

„Taip jau pavyksta, – sūduviečių stabilumą čempionate vertino A. Kieža. – Finalo ketvertus reikia gerbti, greitai gali juos praleisti. Nežinau, kiek man liko žaisti krepšinį, taigi reikia džiaugtis kiekvienu tokiu pasiekimu ir toliau naudotis galimybe.“

Kelią link Jonavos sūduviečiams užkirsti ketvirtfinalyje mėgino tik šįmet po pertraukos į pirmenybės sugrįžusi „Tauragės“ ekipa. Visgi į bilietus į pusfinalį marijampoliečiai atsiėmė greičiausiu įmanomu būdu – seriją laimint 3-0.

Statistiškai, trečiasis serijos mačas Marijampolės klubui buvo pats lengviausias. Reikalus jau antrajame kėlinyje tvarkyti pradėję sūduviečiai be didesnės intrigos laimėjo 95:72.

„Tauragė“ buvo labai pavargusi, mums reikėjo susikaupti ir uždaryti šią seriją. Buvome šviežesni, mūsų rotacija didesnė. Tiesiog reikėjo nusiteikti rungtynėms ir pasiimti pergalę. Sunkiausia, ko gero, buvo neatsipalaiduoti ir susikaupus laimėti.

Aš, asmeniškai, spaudimo nejaučiau. Galbūt tai kiek daugiau reiškiasi jaunimui, bet ir jie šįkart susitvarkė“, – tinklalapiui „suduva-mantinga.lt“ sakė A. Kieža.

Bilietai į Jonavoje vyksiančias lemiamas sezono kovas jau kišenėse, bet kas laukia toliau?

„Mūsų tikslas lieka tas pats, apie jį kalbame nuo pat sezono pradžios“, – apie ketinimus apginti čempionų titulą dar kartą prabilo 35-erių A. Kieža.