A. Kieža: „Turime vieną tikslą, todėl reikia nugalėti visus“ (VIDEO)

Nuotr. V.Skroblas

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ rytoj 16 valandą savo aikštelėje nutrauks dvi savaites trukusią tylą. Suvalkijos sostinės krepšininkai pagaliau sužinojo savo varžovus Mezon NKL ketvirtfinalyje pradės kelionę link ketvirto iš eilės finalinio etapo.

„Sūduvos-Mantingos“ kelyje – „Tauragės“ komanda. Tik šį sezoną į Mezon NKL sugrįžę tauragiškiai sunkioje aštuntfinalio kovoje 3-2 palaužė Molėtų „Ežerūną“ ir pateko tarp aštuonių stipriausiųjų.

Sūduviečiams savo varžovų laukti reikėjo ilgiausiai, mat penkerių rungtynių serija vyko tik būtent šioje poroje. Vis tik sūduviečiai laiką išnaudojo produktyviai.

„Sportavome fiziškai, dvi savaitės gana greitai praėjo, su nekantrumu laukiame rungtynių. Visuomet sunku rasti viduriuką – žaisti rungtynes ar pailsėti. Visgi radome vieną varžovą, „Nevėžį, labai gerai, kad sužaidėme tas rungtynes“, – prieš pat lemiamų kovų startą konstatavo „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Aurimas Kieža.

„Tauragės“ komanda Mezon NKL reguliariajame sezone atrodė banguotai. Solidžiai pradėjusi savo pasirodymą, vėliau komanda stabtelėjo, o reguliariojo sezono finiše nutūpė 10-oje vietoje, iškovojusi 18 pergalių ir patyrusi 21 pralaimėjimą.

Žvelgiant į „Tauragės“ ir „Sūduvos-Mantingos“ šio sezono susitikimų istoriją, tauragiškiai marijampoliečiams nėra patys palankiausi oponentai. Per tris susitikimus Ryčio Vaišvilos auklėtiniai kartą nuo „Tauragės“ nudegė (79:84), o kitos dvejos rungtynės namuose, nepaisant laimėjimų, taip pat buvo atkaklios – 81:72 ir 83:76.

Tauragiškiai savo sudėtyje turi ne vieną Marijampolės sirgaliams pažįstamą veidą. Čia šiuo metu rungtyniauja tokie buvę „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjai kaip Paulius Kleiza, Rokas Čepanonis ir Aivaras Kvedaravičius.

Pastarasis netgi yra antras pagal naudingumą „Tauragės“ žaidėjas, rinkdamas po 13,8 naudingumo balo.

Tiesa, bene labiausiai pasisaugoti Marijampolės klubas turės Tado Sebežiovo. Sezono metu bangavęs gynėjas aštuntfinalyje atkuto ir, rinkdamas po 22 taškus, vedė savo komandą į kitą etapą. Jis aštuntfinalio etape net dukart buvo pripažintas naudingiausiu krepšininku.

Vis dėlto nepaisant grėsmingų signalų, A. Kieža neslepia – norint pasiekti tikslą, reikia nugalėti bet kurį oponentą.

„Tos komandos, kurios žaidė mūsų pusėje aštuntfinalyje buvo panašaus pajėgumo, tiesiog jų stiliai skiriasi. Nežinau, kas mums parankiau, bet komandos tikslas yra vienas, turime visus nugalėti. Nenorime vien patekti į finalo ketvertą, norime apginti čempionų titulą“, – kalbėjo A. Kieža.