Druskininkuose savaitgalį paaiškės Baltijos krepšinio lygos čempionės

Druskininkuose paaiškės Baltijos krepšinio lygos čempionės

Foto: T. Gaubys
Tomas Gaubys

Ateinantį savaitgalį, kovo 17-18 dienomis, Druskininkų sporto centro salėje vyks 24-ojo Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato finalo ketverto turnyras. Jame dalyvaus ir Lietuvos čempionės Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkės. Visos keturios turnyro dalyvės yra po kartą tapusios BWBL čempionėmis. 

Finalinės Baltijos lygos varžybos didžiausiame Lietuvos kurorte vyks šeštą kartą. 

Šeštadienį pirmajame pusfinalyje susitiks nugalėtojos titulą ginanti Kursko „Inventa“ (Rusija) ir Gardino „Olimpia“ (Baltarusija), o antrajame pusfinalyje „Sūduva“ kovos su Baltarusijos čempione „Cmoki-Minsk“ ekipa. Sekmadienį vyks rungtynės dėl trečios vietos ir finalas. Susitikimą dėl bronzos ir finalą tiesiogiai transliuos internetinė televizija „Delfi TV“.

„Jaučiu, kad situacija ir nuotaika komandoje po pralaimėjimo Lietuvos moterų krepšinio taurės finale gerėja. Jei nesėkmės smukdytų žemyn, būtų katastrofa. Turime rodyti profesionalumą – privalome atsitiesti. Prieš kelias dienas pavyko nugalėti „Kibirkštį“. Tikiuosi, kad grįšime į normalią būseną“, – sakė „Sūduvos“ treneris Tadas Stankevičius. 

Marijampolės ekipos strategas pabrėžė, kad apie galutinį rezultatą Baltijos lygoje kol kas negalvoja. „Mums dabar svarbiausios – pusfinalio rungtynės. Jose bandysime parodyti tai, ką šiuo metu galime geriausia. Tik kiek neramina žaidėjų traumos ir mikrotraumos – sveikatos problemų turi ne viena ir ne dvi žaidėjos, – teigė T. Stankevičius. – Manau, kad mūsų pusfinalio favoritė – Minsko komanda, bet susitiksime tik kartą ir negali žinoti, kaip tą dieną viskas susiklostys. Stiprioji jų pusė – priekinė linija. Daug kas priklausys, kaip pavyks susitvarkyti su jų aukštaūgėmis.“

Pirmą sezoną „Sūduvą“ treniruojantis krepšinio specialistas sakė, kad dalyvavimas Baltijos lygos varžybose jų komandai buvo labai naudingas. „Gaila, kad čempionate dalyvavo tik keturios komandos, bet jos buvo mūsų pajėgumo ir stipresnės. Su kiekviena ekipa du kartus sužaidėme po dvejas rungtynes. Kovos šioje lygoje mums davė daug. Buvo labai naudinga susitikti tiek su Rusijos, tiek su Baltarusijos komandomis“, – pabrėžė T. Stankevičius. 

„Sūduvos“ ekipa šį sezoną BWBL reguliariajame sezone užėmė trečią vietą. Marijampolietės iš 12 rungtynių laimėjo 5. Pirmą vietą užėmė Barselonos olimpinių žaidynių čempionės Jelen Šakirovos treniruojama „Inventa“ (9 pergalės), antrą vietą – „Cmoki-Minsk“ (7), o ketvirtą – „Olimpia“ (3). 

Į naudingiausių reguliariojo sezono žaidėjų dešimtuką pateko trys „Sūduvos“ žaidėjos: Danielle McCray (4 vieta; 13,75 naud. b.), Neringa Skadaitė (5 vieta; 13,17 naud. b.) ir Rita Milieškienė (7 vieta; 11,63 naud. b.). Naudingiausiai žaidė „Cmoki-Minsk“ vidurio puolėja Viktorija Hasper (21,73 naud. b.). Ji buvo ir rezultatyviausia (vid. 19 tšk.). Iš „Sūduvos“ žaidėjų rezultatyviausiai žaidė D. McCray (5 vieta; vid. 10,67 tšk.). Ji taip pat geriausiai kovojo dėl kamuolių (4 vieta; vid. 6,67 kam.). Pagal rezultatyvius perdavimus antrą vietą užėmė „Sūduvos“ gynėja Stephanie Gardner (vid. 3,64 rez. perd.).

Reguliariajame Lietuvos moterų krepšinio lygos čempionate (dalyvauja 7 komandos) „Sūduva“ (19 pergalių-5 pralaimėjimai) užėmė antrą vietą. Baltarusijos čempionate (7) „Olimpia“ (26-2) yra pirma, o „Cmoki-Minsk“ ekipa (23-5) – antra. Rusijos pirmenybėse (11) debiutantė „Inventa“ (7-12) yra aštunta ir pretenduoja patekti į atkrintamąsias varžybas. 

BWBL pirmenybės vyksta nuo 1994 metų. Lietuvos klubai BWBL čempionatą yra laimėję net 18 kartų. Triskart čempionėmis tapo Baltarusijos komandos, po sykį – Latvijos ir Rusijos atstovės. „Olimpia“ auksą iškovojo 2013, „Cmoki-Minsk“ – 2015, „Sūduva“ – 2016, o „Inventa“ (buvusi „Dinamo-Farm“) – pernai. 

BWBL čempionato finalo ketverto turnyro tvarkaraštis:

 • Kovo 17 d. (šeštadienis) – pusfinaliai:
  • 15.00 val. Kursko „Inventa“ (Rusija) – Gardino „Olimpia“ (Baltarusija)
  • 17.15 val. „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija) – Marijampolės „Sūduva“ (Lietuva) 
 • Kovo 18 d. (sekmadienis) – finalinė diena:
  • 12.00 val. Rungtynės dėl 3-ios vietos
  • 14.15 val. Finalas
  • 16.00 val. Apdovanojimų ceremonija.