BWBL atidarymo rungtynės „Sūduva“ pradėjo pergale namuose

24-tojo atvirojo Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato starte pergalę iškovojo „Sūduva“. Marijampolietės rezultatu 78:71 (25:18, 20:18, 9:17, 24:18) įveikė Gardino „Olimpiją“ .

Susitikimą dviem baudų metimais pradėjo „Olimpija“, o įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas buvo lygus 9:9. „Sūduva“ į tai atsakė 6 taškais be atsako ir kėlinį užbaigė turėdama 7 taškų persvarą (25:18).

Antrajame kėlinyje marijampoliečių persvara tapo rekordinė (39:26), tačiau „Olimpija“  po didžiosios pertraukos sugebėjo atsitiesti ir grįžti į rungtynes. Baltarusės ne tik panaikino deficitą, tačiau ir sugebėjo persverti rezultatą savo naudai – 59:56. Visgi, rungtynių pabaigoje iniciatyvą į savo rankas perėmė „Sūduvos“ gynėjos. Stephanie Gardner ir Greta Tamašauskaitė sunkiu momentu rinko svarbius taškus ir leido „Sūduvai“ iškovoti pirmąją pergalę čempionate.

„Sūduva“: L. Mikelevičienė 16, D. McCray (11 atk. kam) ir G. Tamašauskaitė 13, S. Gardner 12, R. Milieškienė 8.

„Olimpija“: N. Daškevič 25, V. Kapylova 12, N. Nadzeška 12, A. Masko 6.

24-ame atvirajame Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionate šį sezoną dar dalyvaus nugalėtojos titulą ginsianti Kursko „Inventa“ (buvusi „Dinamo-Farm“, Rusija) ir Baltarusijos čempionės bei šalies taurės laimėtojos „Cmoki-Minsk“ krepšininkės. Beje, „Inventa“ šį sezoną debiutuoja Rusijos „Premier“ lygoje.   Reguliariame sezone visos komandos tarpusavyje sužais po ketverias rungtynes (po dvejas namuose ir svečiuose). Čempionatas baigsis Finalo ketverto turnyru. Kiekviena ekipa pirmenybėse sužais po 14 rungtynių.  Lietuvos klubai BWBL čempionatą yra laimėję net 18 kartų. Triskart čempionėmis tapo Baltarusijos komandos, po sykį – Latvijos ir Rusijos atstovės.