Neįtikėtiname pusfinalyje „Sūduva“ nusileido „Kibirkščiai“ ir kovos dėl LMKL bronzos

Neįtikėtiname pusfinalyje „Kibirkštis“ sensacingai eliminavo LMKL čempiones

Įspūdingame Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalio trileryje – sensacingas Vilniaus „Kibirkšties“ triumfas.

Stebint Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiajam treneriui Dainiui Adomaičiui, Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės neįtikėtinai besiklosčiusiame antrajame serijos mače namie 90:78 (23:17, 22:24, 16:11, 29:26) nukovė čempionės titulą ginusią Marijampolės „Sūduvą“ ir seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2-0.

Sostinės klubas į finalą žengė pirmą kartą nuo 2013-2014 metų sezono, kuomet finale tą pačią „Sūduvą“ nugalėjo 3-0. Kovoje dėl aukso „Kibirkštis“ ginklus surems su Kauno r. „Hoptrans-Sirenomis“. Serija iki trijų pergalių startuos balandžio 10-ąją.

Beveik visas rungtynes pirmavusios šeimininkės ketvirtojo kėlinio viduryje buvo priekyje 72:60, bet tuomet siautėjusi Lina Mikelevičienė smeigė tris tritaškius iš eilės, dar vieną pridėjo Rita Milieškienė ir rezultatas tapo lygus – 72:72.

Tačiau tada pustrečios minutės taškų nepelniusios „Kibirkšties“ komandoje iššovė Laurita Jurčiūtė – ji pataikė du tolimus metimus paeiliui, vieną įskraidino Deanna Mayza bei šių krepšininkių duetas sudavė galutinį smūgį čempionėms – 81:72.

Geriausią sezono mačą sužaidusi Laura Juškaitė per 34 minutes pelnė 27 taškus (7/10 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 10/10 baudų), atkovojo 12 ir perėmė 5 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 38 naudingumo balus.

Iš viso keturis tritaškius pataikiusi L. Mikelevičienė surinko 26 taškus. Tado Stankevičiaus auklėtinės brozinėje serijoje susikaus su Klaipėdos „Fortūna“.

„Kibirkštis“: Laura Juškaitė 27 (12 atk. kam.), Laurita Jurčiūtė 22, Shenita Landry 16 (8 atk. kam.), Gabija Meškonytė 12.

„Sūduva“: Lina Mikelevičienė 26, Stephanie Gardner 22, Rita Milieškienė 12, Sydney Cook 11 (8 atk. kam.).