Stebuklą sukūrusi „Fortūna“ per pratęsimą nukovė „Sūduvą“

Fantastišką pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) bronzinėje serijoje iškovojo Klaipėdos „Fortūna“. Karjeros rungtynes sužaidusi Agnė Černeckytė pelnė 31 tašką, o Viliaus Stanišausko auklėtinės svečiuose 82:78 (8:19, 21:23, 16:9, 23:17, 14:10) per pratęsimą dramatiškai parklupdė Marijampolės „Sūduvą“ ir pratęsė sezoną.

Dabar serijoje iki trijų klaipėdietės prie varžovių priartėjo 1-2. Ketvirtasis susitikimas ketvirtadienį bus žaidžiamas Klaipėdoje.

Prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei, „Sūduva“ buvo priekyje 67:60, tačiau tada nesustabdomai žaidusi A. Černeckytė ir Sandra Baliutavičiūtė smeigė po tritaškį bei priartėjo per tašką – 66:67.

Pražangą išprovokavusi Rita Milieškienė pataikė tik vieną metimą iš dviejų, prie baudų metimų linijos stojusi Roberta Mizgerytė realizavo abi baudas ir išplėšė pratęsimą – 68:68.

Jame šeimininkės startavo dviem Sydney Cook taškais, bet vėliau vėl nesulaikė A. Černeckytės – ji pataikė penktąjį tritaškį, S. Baliutavičiūtė pelnė du taškus ir „Fortūna“ perėmė iniciatyvą į savo rankas – 73:70. Lemiamu metu triskart paeiliui pražanga sustabdyta A. Černeckytė pataikė 5 metimus iš 6 ir „Sūduvai“ nepaliko jokių vilčių – 82:78.

A. Černeckytė vien ketvirtajame kėlinyje pelnė 13 iš visų 24 komandos taškų. Ji per 37 minutes pataikė 5/7 dvitaškių, 5/12 tritaškių, 6/7 baudų, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 29 naudingumo balus.

„Fortūnos“ gretose net trys (!) krepšininkės – Roberta Mizgerytė, Sandra Baliutavičiūtė ir Andra Gabalytė – žaidė visas 45 minutes. Nuo suolo pakilusios Dovilė Jankauskaitė ir Erika Kregždytė rungtyniavo atitinkamai 16 ir 17 minučių, tačiau taškų nepelnė.

„Sūduva“: Rita Milieškienė 19 (10 atk. kam.), Lina Mikelevičienė 17 (9 atk. kam.), Sydney Cook 13.

„Fortūna“: Agnė Černeckytė 31 (10/19 metimai), Sandra Baliutavičiūtė 20 (11 atk. kam.), Roberta Mizgerytė 15 (10 atk. kam.), Andra Gabalytė 14 (8 rez. perd.).