I. Labutis: „Laikėmės savo plano, todėl didelių šansų „Tauragė“ neturėjo“ (video)

Nuotr. V. Skroblas

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale pradėjo Mezon NKL ketvirtfinalio seriją ir kelionę į finalo ketvertą.

Marijampoliečiai namie 95:77 nugalėjo „Tauragę“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0. Kitas rungtynes Ryčio Vaišvilos auklėtiniai žais Tauragėje, kur šį sezoną kartą jau nudegė.

Dar sezono pradžioje marijampoliečiai Tauragės arenoje pralaimėjo 79:84, o dabar krepšininkai pripažįsta, kad taip pat sunku bus ir antrose šios serijos rungtynėse.

Igno Labučio teigimu, žaidimas „Tauragės“ namuose yra išskirtinis. Tokia dvikova jų lauks jau antradienį.

„Ten kažkas kitokio… Reguliariajame sezone 26 taškais ten pirmavome, bet sugebėjome pralaimėti. Ta atmosfera sukuria tokią paniką… Jie įmeta tritaškį, mes prametame, būna panika, užspaustos galvos. Jie prie to įpratę. Pas mus salė nėra gera, bet ten dar prasčiau. Tauragėje žaisti tikrai keista“, – po pirmųjų atkrintamųjų rungtynių pasakojo I. Labutis.

– Kas šiandien nulėmė pergalę?
– Laikėmės plano, pavyko sustabdyti Tadą Sebežiovą, kas buvo praktiškai pusė mūsų darbo. Būtume sustabdę Paulių Morkeliūną, būtų buvę dar lengviau. Viskas vyko mūsų keliu, dėl to didelių šansų „Tauragė“ neturėjo.

– Tauragiškis Tadas Sebežiovas buvo labai naudingas aštuntfinalyje, bet šiandien – visiškai uždarytas. Kiek tai svarbu buvo jūsų pergalei?
– Žiauriai svarbu, tai – Žygio (Žygimanto Šimonio, – aut.) nuopelnas, Sebežiovas prieš rungtynes buvo akcentuotas, aštuntfinalyje jis siautėjo, rinko po 22 taškus. Buvo akcentuota, kad jį sulaikius, bus nuveikta pusė darbo. Tai ir padarėme.

– Treneris prieš šias rungtynes minėjo, kad po dviejų savaičių pertraukos rungtyniauti labai sunku…
– Labai gerai, kad su „Nevėžiu“ sužaidėme draugiškas rungtynes, įėjome į tempą. Nebuvo didelio pasimetimo, šiandien lyg ir buvo viskas gerai. Mus labai išgelbėjo tos draugiškos rungtynės. Manau, kad jei nebūtume žaidę su „Nevėžiu“, šiandien būtų buvę prastai.

– Kas dabar svarbu prieš artėjančias rungtynes antradienį?
– Tie patys akcentai lieka. „Tauragė“ niekuo nenustebino, jie darė viską, ką mes ir žinome. Ko šiandien nesulaikėme, bandysime išvykoje sulaikyti, ten bus sunkiau. Svarbiausia – laimėti.