Įspūdingame trileryje „Sūduva-Mantinga“ į finalinį ketvertą žengė po dviejų pratęsimų kovos

2019-04-02 20:22

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) penktosios ketvirtfinalio serijos rungtynės tarp Marijampolės „Sūduvos-Mantinga“ ir Joniškio „Delikateso“ padovanojo tikrą krepšinio spektaklį.

9

Po itin atkaklios kovos ir dviejų pratęsimų pareikalavusios kovos pergalę 98:94 (23:19, 22:21, 19:18, 15:21, 10:10, 9:5) šventė namuose žaidę marijampoliškiai.

„Sūduva-Mantinga“ ketvirtfinalio seriją laimėjo 3-2 ir pateko į Jonavoje vyksiantį finalinį ketvertą. Pusfinalio etape Ryčio Vaišvilos auklėtiniai susitiks su „Palangos Kuršių“ komanda.

Po ilgosios pertraukos atrodė, jog iniciatyvą perims šeimininkai. Justinas Jogminas pataikė dvitaškį, Žygimantas Šimonis pataikė du tolimus metimus ir trečiojo kėlinio viduryje Marijampolės ekipa pirmavo 59:50.

Dar prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui, „Delikatesas“ sumažino atsilikimą iki 6 taškų, o jam prasidėjus kilo į šturmą.

Airidas Giedraitis pataikė dvitaškį, o po Ryčio Biliarto taškų su pražanga dar atseikėjo tritaškį bei dvitaškį, o svečiai spurtavo 10:3 bei persvėrė rezultatą – 68:67. Toliau apsukų nemažinęs „Delikatesas“ laimėjo dar vieną atkarpą 7:2 ir po A. Giedraičio dėjimo susikrovė 6 taškų persvarą (75:69).

Vis tik ketvirčiui artėjant link pabaigos, Ž. Šimonis ir Gediminas Navickas pataikė po tolimą metimą ir iki mačo pabaigos likus pusantros minutės, rungtynėse atstatė pusiausvyrą – 77:77.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei, kitoje aikštelės pusėje R. Biliartas pataikė puskablį, bet G. Navickas jau kitoje atakoje išprovokavo varžovo pražangą, realizavo baudas ir dar kartą išlygino rezultatą (79:79).

Paskutinė „Delikateso“ ataka buvo patikėta Karoliui Lukošiūnui, tačiau šis besivarydamas kamuolį paslydo ir prarado kamuolį, tačiau šeimininkai tuo pasinaudoti nesugebėjo ir po netaiklaus E. Jezukevičiaus tritaškio, rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Pratęsimo metu ir toliau vyko atkakli kova. G. Navickas užmindamas tritaškio liniją pataikė tolimą dvitaškį, o K. Lukošiūnas realizavo abi baudas ir prasidėjus paskutinei minutei, marijampoliškiai buvo priekyje 88:86.

„Delikatesas“ apsigynė nuo šeimininkų išpuolio, tačiau patys taip pat nesugebėjo suregzti rezultatyvios atakos, o likus 17,7 sekundės, Aurimas Urbonas išprovokavo varžovo pražangą, tačiau pataikė tik vieną baudos metimą.

Chaotiškoje situacijoje kamuolį gynyboje atkovoję svečiai pasileido į puolimą, kur Šarūnas Beniušis išprovokavo to paties A. Urbono pražangą ties tritaškio linija ir realizavęs visas tris baudas rezultatą išlygino – 89:89.

Šeimininkų atsakui buvo likusios 7,7 sekundės, tačiau rišlios atakos nesurezgę šeimininkai liko nieko nepešę ir mačas persikėlė į antrąjį pratęsimą.

Jo metu Giedrius Stankevičius pataikė ankstyvą tritaškį ir po šio epizodo abi komandos pradėjo strigti puolime. Vis tik A. Urbonas realizavo abi baudas, o po kelių akimirkų atliko sėkmingą reidą krepšio link ir prasidėjus paskutinei minutei, šeimininkai jau buvo priekyje minimalia persvara (95:94).

Likus 11,2 sekundės, A. Urbonas dar kartą sumetė abi baudas ir padidino savo ekipos persvarą iki 3 taškų (97:94). Paskutinė „Delikateso“ buvo patikėta K. Lukošiūnui, tačiau jo itin desperatiškas metimas buvo labai netaiklus.

Urbonas atkovojo kamuolį gynyboje, išprovokavo pražangą ir realizavęs 1 metimą iš dviejų įtvirtino šeimininkų pergalę (98:94).

Paskutinės minutės metu arbitrai net du kartus naudojo vaizdo peržiūrą. Likus 47,6 sekundės, kamuolys buvo atiduotas „Delikatesui“, o kuomet iki mačo pabaigos buvo likusios 17,6 sekundės, teisėjai nustatė, kad šeimininkų metimas lietė lanką ir kamuolys buvo grąžintas „Sūduvai-Mantinga“, mat marijampoliškiai atkovojo kamuolį puolime.

„Sūduva-Mantinga“: Žygimantas Šimonis 21 (5/8 trit.), Justinas Jogminas 17 (5/6 dvit., 8 atk. kam.), Gediminas Navickas ir Aurimas Urbonas (2/12 trit., 8/10 baudos) po 16, Martynas Zigmantavičius 13 (3/8 trit.).

„Delikatesas“: Šarūnas Beniušis 19 (5/7 dvit.), Airidas Giedraitis 17 (5/8 dvit., 2/9 trit.), Rokas Stankevičius 15 (4/6 dvit.), Rytis Biliartas 14, Giedrius Stankevičius 12 (3/6 trit.).