„Kibirkštis“ po metų pertraukos nukovė „Sūduvą“ su rezultatyvumo rekordą pagerinusia legioniere priešaky

Puikia pergale Vilniaus „Kibirkšties“ (9-4) komanda pradėjo 2018 metus Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Dar pirmame kėlinyje 15 taškų deficitą turėjusios vilnietės 89:84 (13:24, 27:15, 28:15, 21:30) įveikė čempionate pirmaujančią Marijampolės „Sūduvą“ (12-2) su rezultatyvumo rekordą pasiekusia Stephanie Gardner priešakyje ir nutraukė jos 8 iš eilės pergalių seriją.

„Kibirkštis“ paskutinį kartą „Sūduvos“ klubą buvo įveikusi prieš metus – 2017 metų sausio 14-ąją vilnietės namie triumfavo 61:57.

Mačą starto penkete pradėjusi S. Gardner per 38 minutes pelnė 34 taškus (8/16 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 6/7 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas, 6 sykius suklydo, 2 kartus prasižengė bei surinko 23 naudingumo balus.

Prieš tai LMKL sezono rezultatyvumo rekordas priklausė Ukmergės „Vilkmergės“ atstovei Martynai Petrėnaitei, kuri iki šiol buvo užfiksavo du didžiausius rezultatus – 29 ir 28 taškai skirtingose rungtynėse.

„Sūduvos“ komanda dviženklį pranašumą susikrovė jau pirmame rungtynių kėlinį. Puikų puolimą pademonstravusios suvalkietės po 10 minučių kovos pirmavo 24:13, o viešnias į priekį vedė amerikietė Stephanie Garner, kuri pelnė 10 taškų.

Tačiau jau antrame ketvirtyje „Lietuvos ryto“ arenoje susirinkę žiūrovai pamatė visiškai kitą „Kibirkšties“ veidą. Suaktyvinta gynyba, pavieniai žaidžiančios marijampoliečių lyderės ir puikus Dalios Donskichytės ir Shenitos Landry duetas, leidžia ne tik išlyginti, tačiau ir paskutinę sekundę persverti rezultatą (40:39).

Trečiame ketvirtyje „Kibirkštis“ ir toliau išlaikė gerą žaidimo bangą. Vilnietės sėkmingai išnaudojo persvarą puolime, pataikė kelis tolimus metimus ir pačios susikrovė dviženklę persvarą. Po paskutinę ataką pataikyto tolimo Lauritos Jurčiūtės metimo, skirtumas šoktelėjo iki 14 taškų (68:54).

Ketvirtame kėlinyje ir toliau puikų žaidimą demonstravo L.Jurčiūtė, kuri pelnė 5 taškus be atsako ir didino „Kibirkšties“ pranašumą iki 19 taškų. Tiesa, tada lyg sustojusios sostinės krepšininkės leido varžovėms pajusti žaidimo ritmą, „Sūduva“ pataikė kelis tolimus metimus ir eilės ir sumažino atsilikimą iki vienženklio. Likus 1 minutei komandas skyrė 6 taškai, tiesa, „Kibirkštis“ išlaikė pranašumą ir šventė pergalę.

Šiame susitikime su LMKL čempionėmis „Kibirkšties“ komandai negalėjo padėti rezultatyviausia žaidėja Gabija Meškonytė ir jaunosios Eglė Zabotkaitė ir Miglė Purlytė.

„Kibirkštis“: Laurita Jurčiūtė 18, Laura Juškaitė 17 (9 atk. kam.), Shenita Landry 16, Dalia Donskichytė 13, Deanna Mayza 12.

„Sūduva“: Stephanie Gardner 34, Danielle McCray 15 (9 atk. kam.), Neringa Skadaitė 10, Lina Mikelevičienė 9.