„Mantinga vaikų lygos“ pirmojo turo apžvalga iš Kalvarijos

 „Mantinga vaikų lygos“  naujojo sezono naujovė – turai. Komandos bursis į vienos dienos mini turnyrus-turus, kuriuo metu sužais po dvejas rungtynes. Vieno turo metu planuojama sužaisti mažiausiai 5 rungtynes.

Pirmasis turas – Kalvarijoje

Pirmajame ture Kalvarijoje susirinko:  „Kalvarijos SC-2008“, „NKA-Perlas-2008“, „NKA-Perlas-2009“, „Marijampolės SC-Kalstata-Liūtukai“, „NKA-Alytus-2009“.

„Mantinga vaikų lygos“ sezoną pradėjo rungtynės tarp „Kalvarijos SC-2008“ ir „NKA-Perlo-2009“ komandų

Susitikimą užtikrintai pradėjo svečiai iš Vilkaviškio, kurie jau pirmajame kėlinyje pradėjo krautis pranašumą bei po sėkmingo pirmojo kėlinuko turėjo dviženklį pranašumą – 18:6 ir jau nuo pirmųjų minučių privertė šeimininkus vytis.

Antrajame kėlinyje skirtumas tarp  komandų toliau augo. Per visą antrąjį kėlinuką „Kalvarija“ pelnė tik 5 taškus, todėl atlaikyti aukštą varžovų tempo buvo labai sunku. Vilkaviškiečiai didžiuliais žingsniais didino savo pranašumą ir jau įpusėjus rungtynėms pirmavo beveik trigubai – 38:11.

Po didžiosios pertraukos skirtumas tarp komandų nustojo augti – Kalvarijos ekipa stabilizavo padėtį ir pradėjo geriau pataikyti puolime. Trečiąjį kėlinuką laikėsi panašus skirtumas, bet persvara po jo vis dar džiaugėsi Vilkaviškio ekipa – 51:22.

Ketvirtąjį kėlinuką Kalvarija pradėjo sausa atkarpa 9:0 ir ėmė mažinti skirtumą. Per paskutinį ketvirtį vilkaviškiečiai sugebėjo į mesti tik 2 taškus, tačiau tai nesutrukdė švęsti pergalę rezultatu 53:33.

Naudingiausiais žaidėjais pripažinti Rokas Plečavičius („NKA-Perlas-2009“) ir Tadas Šimilevičius  („Kalvarijos SC-2008“).

„NKA-Perlas-2009“ komanda įveikė „Marijampolės-SC-Kalstata-Liūtukų“ komandą

Processed with VSCO with preset

Rungtynės prasidėjo itin įtemptai – abi komandos sunkiai rinko taškus. Matyt, startinis jaudulys kišo koją. Po vangios pradžios pirmasis kėlinys baigėsi minimalia Vilkaviškio komandos persvara 11:10.

Antrajame kėlinyje pranašesni buvo Vilkaviškio komandos žaidėjai, kurie labai greitai ėmė tolti ir laimėjo ketvirtį 19:8. Skirtumas nuolat augo ir galiausiai įpusėjus rungtynėms komandas jau skyrė dvylika taškų -18:30.

Po didžiosios pertraukos Marijampolės ekipos bėdos nesibaigė – priešininkai ir toliau didino persvarą, kuri po trijų kėlinių jau buvo labai didelė – 23:53.

Ketvirtajame kėlinyje Vilkaviškio komanda toliau didino savo persvarą, kuri rungtynių pabaigoje rodėsi pasieks 40 taškų ribą ir bus išjungta švieslentė. Vis dėl to, Marijampolės ekipa atsilaikė ir neleido varžovams to padaryti. Rungtynės baigėsi rezultatu 69:30, kuri skelbė „NKA-Perlo-2008“ komandos pergalę.

Naudingiausiais žaidėjais pripažinti: Herkus Juknevičius (Marijampolės SC-Kalstata-Liūtukai) ir Domas Kačinskas („NKA-Perlas-2009“).

Po didžiosios pertraukos pertraukos spurtavęs „NKA-Perlas-2008“  pranoko „NKA-Alytus-2009“

Processed with VSCO with preset

Pirmasis rungtynių kėlinys prasidėjo itin nerezultatyviai – 11:11. Tuo metu kėlinuko viduryje Alytus komandos treneris Edgaras Jančiukas paprašė minutinės pertraukėlės. Pertraukėlė buvo reikalingesnės Vilkaviškio komandai, kuri vos išėjusi į aikštelę smeigė 2 tritaškius ir nutolo 11:18. Alytaus komanda neleido varžovams nutolti ir po pirmojo kėlinuko ekipas skyrė tik 4 taškai – 18:14 – „NKA-Perlo-2008“ naudai.

Antrajame kėlinyje taip pat laikėsi įtemptas ir nuožmus žaidimas – komandos kėlinyje toliau žaidė taškas į tašką, o antrąjį kėlinuką sužaidė lygiosiomis 12:12. Įpusėjus rungtynėms komandas vis dar skyrė 4 taškų skirtumas – 30:26. Vis dar pirmavo „NKA-Perlas-2008“.

Po didžiosios pertraukos vilkaviškiečiai spurtavo ir  išsiveržė į priekį dar labiau. Netrukus skirtumas tarp komandų jau buvo dviženklis 43:32 ir tik kėlinuko pabaigoje Alytaus komandai pavyko skirtumą sumažinti iki vienaženklio 34:43.

Lemiamą ketvirtį abi komandos pradėjo apsikeisdamos pora dvitaškių. Tačiau skirtumas nemažėjo. Alytaus komanda vis dažniau pamėgino paspausti savo varžovus jų aikštės pusėje, tačiau ir tai rezultatų nedavė ir laikėsi panašus skirtumas, galiausiai alytiškiams nepavykus „perlaužti“ rungtynių savo naudai, teko pripažinti varžovų pranašumą – 47:60.

Naudingiausiais žaidėjais pripažinti: Nauris Nepas („NKA-Alytus 2009“) ir Adas Kisliak („NKA-Perlas-2009“).

 „Kalvarijos SC-2008“  nusileido  „NKA-Perlo-2008“ komandai

Processed with VSCO with preset

Jau pirmosiomis rungtynių akimirkomis vilkaviškiečiai šovė į priekį. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui jie pirmavo 13:0. Kalvarijos ekipai sunkiai sekėsi regzti atakas, o pirmuosius savo taškus jie pelnė iki kėlinuko likus žaisti 30 sekundžių. Realizavus abu abu baudų metimuss komandas skyrė 18 taškų – 2:20. Ketvirtį „NKA-Perlas-2008“ užbaigė pirmaudami 22:2.

Antrajame kėlinyje tendencijos išliko panašios – Kalvarijos komandai sunkiai sekėsi rinkti taškus, o vilkaviškiečiai toliau didino savo pranašumą, Iki didžiosios pertraukos likus žaisti 2 minutes komandas skyrė 32 taškai – 38:6. Po Kalvarijos ekipos paprašytos minutinės pertraukėlės vilkaviškeičiai dar spėjo pelnyti tris taškus ir prieš didžiąją pertrauką jau turėjo solidų pranašumą – 41:6.

Įpusėjus trečiajam kėliniui Joris Masterkovas dvitaškiu su pražanga išvedė savo komandą 40-ties taškų skirtumu ir užbaigė rungtynes dar trečiajame kėlinyje – 51:11.

Naudingiausiais žaidėjais pripažinti: Kajus Ivanovas („Kalvarijos SC-2008“) ir Aleksas Košuba („NKA-Perlas-2008“).

„NKA-Alytus-2009“ nusileido „Marijampolės-SC-Kalstata-Liūtukų“ komandai

Processed with VSCO with preset

Abi komandos startavo susikaustę ir dažnai klydo. Visgi, su įtampa pirmieji susitvarkė marijampoliečiai, kurie po sėkmingos antrosios kėlinuko dalies pirmavo septynių taškų skirtumu – 20:13.

Antrajame kėlinyje ėmė ryškėti „Liūtukų“ pranašumas, kurie per 8 minutes varžovams leido įmesti vos 5 taškus, kai patys sumetė net 21. Ir tik ketvirčio pabaigoje alytiškiams pavyko pridėti dvitaškį. Po dviejų kėlinių ekipas jau skyrė dvidešimt vieno taško skirtumas – 41:20.

Po didžiosios pertraukos Marijampolės ekipa toliau didino savo pranašumą, kuris prieš lemiamą ketvirtį jau siekė 27 taškus – 58:31.

Lemiamas ketvirtis tebuvo formalumas, kurį sutvarkiusi “Marijampolės SC-Kalstata-Liūtukų” komanda padidino savo pranašumą iki 40 taškų (73:33) ir įsirašė pirmąją pergalę čempionate.

Naudingiausiais žaidėjais pripažinti: Kajus Matukas („NKA-Alytus-2009“) ir Augustas Majauskas (“Marijampolės SC-Kalstata-Liūtukai” ).

2020-2022 m. laikotarpiu MKML dalyvauja projekte, kurio metu bus modernizuojamos lygos veiklos, jas darant patogesnėmis ir priimtinesnėmis visuomenei. Projekto pagrindas – įsigyti sporto inventoriaus. „Projektas “Sūduvos regiono krepšinio mėgėjų lygos pastiprinimas sporto inventoriumi” bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas“.

https://www.srf.lt/wp-content/uploads/2021/03/SRF-logo_RGB_pagrindinis-01-scaled.jpg

Leave a Reply