“Marijampolės krepšinio dešimtmetis”- 2012 m.: Sabonio vizitas, neprisvilęs NKL blynas, moterų kilimas ir trečias iš eilės snaiperės titulas

Marijampolės krepšinio mėgėjų lyga (“MKML-Mantinga”) pradeda naują rubriką “Marijampolės krepšinio dešimtmetis”, kurioje apžvelgsime Marijampolės krepšinio pasiekimus per pastaruosius dešimt metų. Išskyrėme tris pagrindines kategorijas – “Vyrų krepšinis”, “Moterų krepšinis”, “Jaunių krepšinis”. Esame tikri, per pastaruosius dešimt metų Marijampolės krepšininkai ir klubai pasiekė puikių rezultatų. Tęsiame rubriką su trečiuoju straipsniu, kuriame apžvelgsime 2012-uosius metus.

Vyrų krepšinis

2012-uosius metus galima pavadinti lūžio tašku Marijampolės vyrų krepšinyje. Visų pirma dėl to, nes Marijampoliečiai pirmą kartą pajuto, kad ne tik galima kovoti NKL čempionate, tačiau ir nuveikti kažką didelio. Tai puikiai iliustravo debiutinis “Sūduvos” sezonas. Reguliariajame sezone buvo iškovota 17 pergalių ir patirta 13 pralaimėjimų. Palyginimu reguliariojo sezono nugalėtojas “Radviliškis-Juodeliai” savo sąskaitoje turėjo 21 pergalę ir 9 pralaimėjimus.


Marijampoliečiai sėkmingai startavo ketvirtfinalyje, kuriame jų laukė Kauno “Žalgiris-2”, kuriame tuo metu žaidė Marius Grigonis, Tomas Dimša, Žygimantas Skučas, Vaidas Kariniauskas, Tauras Jogėla, Simonas Kymantas, Rolandas Jakštas Justas Tamulis. Buvo kovojama iki dviejų pergalių, kurios garantavo vieta finaliniame ketverte. Pirmąjį susitikimą rezultatu 102:85 namuose nesunkiai laimėjo marijampoliečiai. Visgi, Kaune buvo patirtas pralaimėjimas 69:75 ir serijos rezultatas tapo lygus 1-1, o serija lemiamam mačui persikėlė į Marijampolę.

Lemiamose rungtynėse “Sūduva” nusileido varžovams 87:93 ir užleido jauniesiems žalgiriečiams vietą NKL finaliniame ketverte.
Lemiamų rungtynių statistika: http://www.nklyga.lt/rungtynes/ziureti/34089-marijampoles-suduva-kauno-zalgiris-sabonio-krepsinio-centras.html

Taip baigėsi debiutinis sezonas NKL čempionate.

Romualdas Brazauskas
2012 m. Po ilgos pertraukos antrajame pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio čempionate švilpuką į rankas paėmė geriausiu Lietuvos krepšinio teisėju tituluojamas Romualdas Brazauskas. Tuo metu 51-erių arbitras prisipažino taip stebėjęs kolegų darbą.

Moterų krepšinis

Pirmuosius savrankiškus žingsnius LMKL čempionate pradėjusiai Marijampolės moterų krepšinio komandai “Sūduvai” kelias link Lietuvos moterų krepšinio Olimpo nebuvo sėkmingas.
Reguliariajame sezone “Sūduva” su 6 pergalėmis 22 pralaimėjimais liko paskutinė – aštunta. Tuo metu į atkrintamąsias nepateikusi komanda baigė savo pasirodymą ir ėmė dėlioti naujojo sezono kontūrus.

Tarpsezonyje sūduvietės kardinaliai pasikeitė: vyriausiuoju treneriu tapo Stasys Žaliabarštis, prie komandos prisijungė daug patyrusių žaidėjų, tarp jų dvi latvės: Ieva Veinberga ir Sabine Dukate. Komanda pradėjo kilti į viršų, o Marijampolės vardas visa dažniau imtas linksniuoti.

Marijampolės moterų krepšinio klubas "BC Sūduva" nuotrauka.
Marijampolės moterų krepšinio klubas "BC Sūduva" nuotrauka.
Marijampolės moterų krepšinio klubas "BC Sūduva" nuotrauka.
Marijampolės moterų krepšinio klubas "BC Sūduva" nuotrauka.
LMKL atidarymas 2012-iais m.

Jaunių krepšinis

2012-ieji metai nebuvo derlingi Jaunių krepšiniui. Marijampolės ŽSM auklėtiniai aukščiausiuose divizionuose neiškovojo prizinių vietų. Visgi, asmeninių pasiekimų kraitis – kur kas gausesnis. Visas būrys jaunųjų ŽSM auklėtinių siekė praverti įvairių amžių rinktinių duris.
Kandidatai į rinktines: Ignas Labutis, Tautvydas Kliučinykas, Monika Aleksaitė, Simona Paužaitė, Greta Tamašaukaitė, Simona Dobrovolskytė, Kamilė Berenytė, Rasa Knyzaitė, Helma Vyšniauskaitė, Grytė Markevičiūtė, Gabrielė Vaišnoraitė, Algirdas Kulikauskas, Kristupas Lingys.

Monika Aleksaitė ir Greta Tamašauskaitė – Europos jaunimo U-20 čempionato Vengrijoj 9-osios vietos laimėtojos.

Greta Tamašauskaitė ir Simona Dobrovolskytė Europos jaunių U-18 čempionato Makedonijoje 7-osios vietos laimėtojos.

Dar kartą visus nudžiugino Greta Tamašauskaitė antrus metus iš eilės triumfavusi MKL tritaškių metimo rungtyje. Tai buvo trečiasis toks titulas Marijampolės ŽSM iš eilės

Ji finale pelnė 13 taškų. Antrą vietą užėmė Agnė Černeckytė iš Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokyklos, surinkusi 9 taškus.

Kitos naujienos:


Arvydas Sabonis: Marijampolei reikia krepšinio arenos

2012 m. Marijampolės savivaldybės administracijoje lankėsi Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas. Susitikime taip pat dalyvavo Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys. mero pavaduotojai Algis Žvaliauskas ir Sigitas Valančius, savivaldybės direktorius Metas Ražinskas, Marijampolės krepšinio federacijos  prezidentas Tomas Brazys, Moterų krepšinio klubo „Sūduva“ direktorius Deividas Jurkša, vienas iš krepšinio klubo „Mantinga-Juodeliai“ vadovų Kęstutis Svitojus, VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ prezidentas Andrius Jasinskis, sporto skyriaus vedėjas Vytautas Papečkys kiti savivaldybės specialistai.Krepšinio federacijos atstovai domėjosi bendrą krepšinio situaciją Marijampolėje ir naujos krepšinio arenos statybos bei  tam reikalingų lėšų pritraukimo klausimais.

Pasak federacijos prezidento Arvydo Sabonio, krepšinis Marijampolėje populiarus, yra klubų kurie aktyviai dalyvauja Lietuvos krepšinio gyvenime, savivaldybės ir rėmėjų  finansavimo dėka ugdoma rimta jaunųjų krepšininkų karta. Tačiau, kad Marijampolės krepšinio klubai ir jaunieji krepšininkai galėjo siekti geresnių sportinių rezultatų, vyktų daugiau profesionalaus krepšinio varžybų, Marijampolei reikalinga krepšinio arena.

Generalinis sekretorius M. Balčiūnas išsakė nuomonę ir dėl dvejus metus Marijampolėje veikusio merginų krepšinio centro, kuriame buvo sukurtos puikios treniruočių ir gyvenimo sąlygos treniruotis perspektyviausioms merginoms, iš federacijos ir savivaldybės buvo skiriamas finansavimas, tačiau tuo metu nepavyko realizuoti šio sumanymo ir pasiekti geriausių rezultatų. „Norime, kad moterų krepšinis Marijampolėje gyvuotų, todėl manome, kad vėl turėtume svarstyti galimybes kaip bendromis pastangomis su savivaldybe atgaivinti  jaunųjų krepšininkių rengimą Marijampolėje. Prie šio projekto realizavimo prisidėtų ir federacija, tačiau jos indėlis  gal būtų kiek mažesnis negu anksčiau“, – išsakė savo nuomonę M. Balčiūnas.

Susitikime savivaldybės ir krepšinio federacijos vadovai sutarė, kad Marijampolės miestui reikalinga krepšinio arena, kurioje galėtų vykti ir varžybos, ir kiti renginiai. Kur geriausiai statyti tokią arena ir kiek tai kainuotų reikės dar aiškintis, tačiau federacijos atstovai pažadėjo konsultuoti rengiant naujosios arenos Marijampolėje projektą,  prisidėti ieškant potencialių rėmėjų.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis savivaldybės merui Vidmantui Braziui įteikė Lietuvos krepšinio federacijos I laipsnio atminimo medalį už paramą puoselėjant krepšinio sportą Marijampolėje, o mero pavaduotojams Algiui Žvaliauskui ir Sigitui Valančiui  krepšinio kamuolius su autografu.

„Marijampolė – puikus, atsinaujinantis miestas, turintis puikų futbolo aikštyną. Marijampolei  būtinai reikia ir krepšinio arenos!“,- atsisveikindamas ir dėkodamas už atminimui įteiktas dovanas šmaikštavo geros nuotaikos nestingantis garsiausias Lietuvos krepšininkas Arvydas Sabonis.

Leave a Reply