„MKML-Mantinga“ apžvalga: derbis, pirtys, spurtai ir naujas dvigubų dublių karalius

„MKML-Mantinga“ čempionate, kaip jau įprasta, per savaitę buvo sužaistos dar 5 rungtynės, po kurių beveik visos ekipos jau turi po 3 rungtynes savo sąskaitose antrajame etape.

„TOP-8“

„TOP-8 divizione“ savaitė prasidėjo nuo Marijampolės sporto centro komandų derbio. Jame net 41 naudingumo balą surinko „Marijampolės SC-2005“ ekipos lyderis Augustas Merkys (42 taškai, 9 atkovoti kamuoliai), bet gana užtikrinta pergalė rezultatu 94:86 atiteko Ainoro Rapolavičiaus (31 taškas, 5 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 5 perimti kamuoliai, 31 naudingumo balas) vedamai „Marijampolės SC-Mantingos“ komandai. Rezultato skirtumas didžiąją laiko dalį nebuvo didelis, bet ketvirtojo kėlinio pradžioje nugalėtojai buvo atitrūkę net 17 taškų (87:70). To visiškai užteko.

RUNGTYNIŲ NUOTRAUKŲ GALERIJA

Per kitas elito grupės rungtynes „Išvien“ itin karštoje kovoje vis dėlto 82:80 palaužė Birštono SC ekipą, kuri prieš šį mačą į savo paraišką įtraukė naudingiausią komandos žaidėją RKL pirmenybėse Eivydą Aleksą. Būtent jis kartu taip pat neseniai įregistruotu Mantu Kleziu ir buvo Birštono komandos lyderiai – pirmasis pelnė 21 tašką ir atkovojo 12 kamuolių, antrasis surinko 24 taškus ir 7 atkovotus kamuolius.

„Išvien“ komandoje įspūdingą statistikos eilutę sukaupė Paulius Gvazdaitis. Kalėdinės taurės turnyro naudingiausias žaidėjas pelnė 13 taškų ir atkovojo net 17 atkovotų kamuolių (26 naudingumo balai).

Per šias rungtynes vyko itin lygi kova, ketvirtojo kėlinio viduryje 69:67 dar pirmavo Birštono komanda, tačiau netrukus varžovai persvėrė rezultatą savo naudai ir sugebėjo itin trapų pranašumą išsaugoti iki pat mačo pabaigos.

Tokiose atkakliose rungtynėse visada būna daug aistrų ir įkaitusios atmosferos, kurią „Išvien“ savo mačo apžvalgoje pavadino pirtimi.

„Varžovai atvyko iš sveikatingumo sostinės, tad natūralu, kad pasiūlė išbandyti tiek „turkiškas“, tiek „suomiškas“ pirtis, bet turime dar vieną pergalę 2 taškų persvara (82:80). Pagarba ir komplimentai už kietą kovą Aurimo Luizos auklėtiniams, – savo pakyroje „Facebook“ reziumavo laimėtojai. – Keli faktai: mes rungtynių metu į savo sąskaitą įsirašėme dvi nesportines pražangas, svečiai pasižymėjo dviem techninėmis, tad emocijų tikrai netrūko.“

Trečiąją pergalę antrajame etape į savo sąskaitą įsirašę „Išvien“ liko vienintele nenugalėta šio sezono komanda.

B divizionas

B divizione trečiąsias pergales pelnė „Marista“, „Punia“ ir „CIE LT Forge“.

„Marista“ permainingoje kovoje 85:75 palaužė „Simedvą“. Rungtynių pradžia nugalėtojams sunkumų nežadėjo, jie jau antrajame kėlinyje atitrūko per 15 taškų (32:17) ir, atrodė, ramiai nukeliaus iki sėkmingos dvikovos baigties. Vis dėlto „Simedva“ ir žvėriškas rungtynes sužaidęs jos lyderis Tomas Janušauskas (38 taškai, 19 atkovotų kamuolių, 37 naudingumo balai) turėjo kitokių idėjų ir dar iki didžiosios pertraukos ištirpdė atsilikimą iki vos 3 taškų (42:45).

Po pertraukos „Maristai“ teko viską pradėti iš naujo ir ji tą padarė sėkmingai. Kėlinio viduryje pavyko susigrąžinti dviženklį pranašumą (55:45), koks išliko ir galutiniame rezultate.

„Visų rungtynių metu laikėme pranašumą, tačiau antrajame kėlinyje sunkiai rinkome taškus. Nepaisant to, galime pasidžiaugti geru komandiniu žaidimu – net penki žaidėjai pasiekė dviženklę taškų ribą“, – taip rungtynes savo paskyroje apibūdino „Marista“.

Punsko „Punia“ rungtynes su Kalvarijos „98ers“ sunkiai pradėjo (7:16), tačiau po 2 kėlinių jau buvo priekyje 38:33. Nugalėtojo klausimas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje, kurio eiga, atrodė, gali pakrypti į bet kurią pusę. Pakreipti viską savojon, atrodo, labiau norėjo „Punia“, sugebėjusi spurtuoti net 16:0 ir atsilikimą 51:54 paversti pirmavimu 67:54. Netrukus rungtynės baigėsi Punsko komandos pergale 70:58.

Tuo metu „CIE LT Forge“ 103:90 palaužė Alytaus „Jump“, nors 3 kėlinius aikštėje vyko lygi kova. Nugalėtojus į priekį vedė lengvai su trigubu dubliu, kaip mėgstama sakyti, paflirtavęs Vytautas Skučas. Gynėjas surinko 31 tašką, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 6 kamuolius.

Dvigubi dubliai

Tiesa, dar arčiau pirmojo trigubo dublio šio sezono „MKML-Mantinga“ čempionate šią savaitę buvo Adrijus Jančiauskas iš „Marijampolės SC-2005“ – pelnė 14 taškų, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 8 kamuolius.

Mūsų dvigubų dublių įskaita, liūdinti dėl Pauliaus Parachomiko nesirodymo rungtynėse, šią savaitę pasipildė 9 naujais įrašais, o bendrosios įskaitos vienvaldžiu lyderiu tapo T.Janušauskas. „Simedvos“ lyderis savo sąskaitoje turi jau 7 dvigubus dublius ir vienu lenkia net 5 konkurentus, savo sąskaitose turinčius po 6 tokius pasiekimus.

VISI SEZONO DVIGUBI DUBLIAI

2023 m. sausio 30-vasario 5 d. dvigubi dubliai
Gustas Grigas		„Marijampolės SC-Mantinga“	18 tšk., 10 atk.k.
Nerijus Černa		„CIE LT Forge“			10 tšk., 12 atk.k.
Ugnius Margelis		„Jump“				22 tšk., 13 atk.k.
Arūnas Matulevičius	„Punia“				14 tšk., 15 atk.k.
Dovydas Nometka		„Punia“				18 tšk., 13 atk.k.
Paulius Gvazdaitis	„Išvien“			13 tšk., 17 atk.k.
Eivydas Aleksa		Birštono SC			21 tšk., 12 atk.k.
Lukas Kuzminskis	„Marista“			11 tšk., 14 atk.k.
Tomas Janušauskas	„Simedva“			38 tšk., 19 atk.k.

Leave a Reply