„MKML-Mantinga“ atkrintamųjų apžvalga 2022 (A divizionas)

Laikrodis vis tiksi ir nevaldomai artina visus mus iki šio sezono kulminacijos – „MKML-Mantinga“ atkrintamųjų ir finalinio ketverto. Jau už poros dienų (šį sekmadienį, 04.10 d.) pirmosios komandos stoja į tarpusavio dvikovas dėl teisės žengti toliau.

Šiame reguliariajame sezone buvo sužaistos 112 rungtynių, kurių metu sulaukėme ne vienos staigmenos ir netikėtų rezultatų.

Iš pradžių sužaidus pogrupiuose po 8 komandas, dalyviai atsiskyrė į dviejų skirtingų pajėgumų Divizionus – A ir B. “A diviziono” komandos pasiskirstė poromis ir jau šią savaitę pradės dvikovas dėl patekimo į Finalinį ketvertą.

Štai kaip komandos išsirikiavo pasibaigus reguliariajam čempionatui:

Portalas „mkml.lt“ tradiciškai, kaip ir prieš kiekvienas atkrintamąsias, apžvelgs ko galima tikėtis iš kiekvienos poros.

IŠVIEN (1) – LAZDIJŲ SC (8)

Deja, bet pirmoji atkrintmaųjų pora žada kogero mažiausią intrigą. Visų pirma “Išvien” yra viena geriausių ne tik šių metų, bet ir pastarųjų keleto metų “MKML-Mantinga” komandų, be kurios jau turbūt sunku įsivaizduoti ir finalinį ketvertą. “Išvien” ekipa jau eilę metų sugeba išlaikyti komandos branduolį bei kasmet prisijungti po 1-2 itin pajėgius žaidėjus. Vienu iš jų šiais metais tapo Bartas Aleksasndravičius, kuris yra kogero vienas pagrindinių komandos žmonių, renkantis net po 23,8 taško, atliekantis po beveik 5 rezultatyvius perdavimus ir atkovojantis po 6,7 atšokusio kamuolio. Negana to, prie ekipos antrajame etape prisijungė puikiai krepšinio visuomenei pažįstamas Paulius Parachomikas, kuris MKML čempionate renka po 14 taškų ir atkovoja po 8 atšokusius kamuolius. Prieš šių žaidėjų pridėjus Paulių Gvazdaitis, Eimantą Valiuką, Andrių Levaną, Deividą Kisielių ir kitus – gauname vieną grėsmingiausių lygos ekipos.
Tuo tarpu “Lazdijų SC” komanda – lygos debiutantė, kuri dar nedrąsiai žengia pirmuosius savo žingsnius “MKML-Mantinga” čempionate. Negana to “Lazdijų SC” komanda yra viena jaunausių visoje lygoje. Visigi, negalima aklai pasitikėti vien prognozėmis ir kaip sakoma “viską reikės įrodyti aikštelėje”. “Lazdijų SC” komandos pliusai aikštėje – jaunatviška energija, greitis, noras įkasti favoritams ir tai, kad jie neturi ko prarasti. Vien patekimas į “A divizioną” tokiai komandai reiškia labai daug.
Tarpusavyje ekipos susitiko du kartus, deja bet statistika abiem atvejais yra negailestinga “Lazdijų SC”

Rezultatas

A pogrupis 2021/2022

Lazdijų sporto centras
IŠVIEN
64 - 97
Final Score
Scoreboard 1 2 3 4 Prat. Viso
Lazdijų sporto centras 16 11 11 26 - 64
IŠVIEN 27 25 24 21 - 97

Rezultatas

A DIVIZIONAS 2021/2022

Lazdijų sporto centras
IŠVIEN
55 - 127
Final Score
Scoreboard 1 2 3 4 Prat. Viso
Lazdijų sporto centras 17 8 12 18 - 55
IŠVIEN 30 23 36 38 - 127

LIUDVINAVAS-VYTIS (2) – SIMEDVA (7)

Prieš sezoną “Simedvos” komanda nestokojo didelių ambicijų patriukšmauti lygoje ir dar prieš sezoną pasisvaidė pareiškimais, kad jų tikslas ir noras – žaisti finaliniame ketverte. Ir nors iš pradžių tai galėjo atrodyti akiplėšiška, tačiau pirmąjį etapą savo pogrupyje “Simedva” baigė vos su vienu pralaimėjimu ir buvo viena iš 4 stipriausių lygos komandų. Visgi, “A divizione” ekipai mayti pradėjo stigti patirties ir siekti pergalių tapo daug sunkiau. Nuo II-ojo etapo pradžios “Simedva” sunkiai rado kelią į pergales ir nuolat rikiavosi turnyrinės lentelės apačioje, o per penkerias rungtynes nebuvo pasiekta nė viena pergalė, galiausiai iškovotos 2 pergalės iš eilės ir užimta tik 7-oji vieta “A divizione”. Nepaisant to, komanda vis dar yra pavojinga ir gali įgelti bet kam, tą parodė pergalės “A divizione” prieš “Liudvinavą” bei rungtynės, kai vos dviem taškais nusileista “Liudvinavui-Vyčiui”. Kalbant apie pastaruosius, verta paminėti, jog “Liudvinavas-Vytis” yra taip pat viena iš stabiliausių lygos ekipų, kuri šiemet demonstruoja itin solidų žaidimą. “Liudvinavas-Vytis” galėjo tapti ir geriausia lygos komanda bei laimėti reguliarųjį čempionatą, jei ne tos paskutinės rungtynės, kuriose buvo apmaudžiai nusileista “Liudvinavui”. Nepaisant to, “Liudvinavas-Vytis” po pirmojo etapo turėjo vos vieną pralaimėjimą bei finišavo tarp lyderių, negana to ir “A diviziona” iškovotos net 5 pergalės ir suklupta tik 2 kartus.
“Liudvinavo-Vyčio” stiprybė – komandinis žaidimas. Net 13 (!) žaidėjų komandoje renka vidutiniškai po 9 ir daugiau taškų. Akivaizdus lyderis Rokas Grėbliūnas renka net po 28 taškus per rungtynes, todėl tokiai komandai rasti priešnuodžių bus be galo sunku. “Simedvos” nurašyti nederėtų, nes pastarojoje rungtyniauja tokie žaidėjai kaip Arnas Tilindė, Lukas Damušis, Mantas Gelčius, Paulius Liepinaitis, Tomas Janušaukas, Robertas Balčius ar Žygimantas Vasiliauskas. Tai pavardės žaidėjų, kurie turėjo ar turi neblogas karjeras net ir Regionų krepšinio lygoje. Vienintelė tarpusavio dvikova su “Liudvinavu-Vyčiu” pasibaigė vos dviejų taškų skirtumu, tad laukia intriga.

Rezultatas

A DIVIZIONAS 2021/2022

SIMEDVA
VYTIS-MASAŽO NAMAI
107 - 109
Final Score
Scoreboard 1 2 3 4 Prat. Viso
SIMEDVA 26 21 24 36 - 107
VYTIS-MASAŽO NAMAI 27 28 26 28 - 109

VETERANAI (3) – LIUDVINAVAS (6)

Šios poros baigtis tik iš pažiūros gali atrodyti nesunkiai nuspėjama – “Veteranai” viso sezono metu demonstruoja labai stabilų ir aukšto lygio krepšinį, o “Liudvinavas” per plauką patekto į “A divizioną”, o dar visai neseniai iš viso turėjo duobę ir 5 pralaimėjimų seriją. Visgi, neapsigaukite.
“Veteranai” dar pirmajame etape žygiavo itin sėkmingai nusileisdami tik “Liudvinavui-Vyčiui” (83:89) ir “MSC-Alvarsui” (92:115), o “A divizione” pasiektas revanšas “MSC-Alvarsui” (91:84). Visgi, skaudžiai sugertas “Liudvinavo-Vyčio” smūgis (62:101) ir kovoje dėl pirmosios vietos “A divizione” nusileista “Išvien” (73:82). Nepaisant to 5 pergalės ir 2 pralaimėjimai bei trečioji vieta reguliariajame čempionate skamba daugiau nei įtikinamai – “Veteranai” vieni pagrindinių kandidatų ne tik patekti į finalinį ketvertą, bet ir galbūt laimėti čempionatą, kodėl gi ne? Tam jie turi viską: solidi sudėtis, stabilus žaidimas, teisingas nusiteikimas ir didelė fanų bazė. Bet. Lengva nebus, visų pirma, komanda turi būti pilnos sudėtis ir maža smulkmenėlė – kelyje laukia “Liudvinavas”.
“Liudvinavas” pirmojo etapo vos išnešė sveiką kailį – 4 pergalės ir 3 pralaimėjimai bei praslydo į “A divizioną” kaip praščiausia komanda. Antrajame etape kovojant su pajėgiausiomis lygos komandomis kelias rožėmis klotas tikrai nebuvo, nors ir startavo solidžia pergale (115:50) prieš “Lazdijų SC” ir atrodė, kad bolgiausi laikai praeityje, sekė 5 pralaimėjimų duobė – vien “A divizione” “Liudvinavas” buvo negailestingai sutriuškintas ne vieną kartą: 82:118 prieš “Išvien”, 58:100 prieš “Veteranus”, o pralaimėjimų serija tęsėsi iki paskutinių rungtynių. Visgi, tennet ir visus tris kėlinukus pralaiminėdma vienai geriausių lygos komandų “Liudivnavui-Vyčiui”, sugebėjo atsiteisti ir išplėšti pergalę prieš ir finišuoti šeštojoje vietoje.
Neapsigaukime tarpusavio “Veteranų” ir “Liudvinavo” dvikova, kurią 100:58 laimėjo “Veteranai”, tose rungtynėse “Liudvinavas” vertėsi ne pačia geriausia sudėtimi, o rezervų yra pakankamai: Kęstas Žilvys (vid. 19,3 tšk.), Linas Akstinavičius (vid. 20,7 tšk.), Aivaras Žibūda (vid. 25 tšk.), Karolis Rimgaila (vid. 16,6 tšk.), Mangirdas Račius (vid. 13,8 tšk.). Iš išvardintų žaidėjų tarpusavio dvikovoje žaidė tik Linas ir Kęstas, tad sulaukus pilnų sudėčių turėtume būti apdovanoti viena įtempčiausių porų visose atkrintamosiose.

Rezultatas

A DIVIZIONAS 2021/2022

VETERANAI
LIUDVINAVAS
100 - 58
Final Score
Scoreboard 1 2 3 4 Prat. Viso
VETERANAI 17 22 25 36 - 100
LIUDVINAVAS 17 11 17 13 - 58

MSC-ALVARSAS (4) – KAPČIAMIESTIS (5)

Dar viena labai intriguojanti dvikova tarp dviejų labiausiai nesnuspėjamų lygos komandų. Kelias iki atkrintamųjų abiems komandoms buvo itin permainingas. “MSC-Alvarsas” iki Naujųjų metų sužadė puikią atkarpą ir vos su vienu pralaimėjimu žengė į “A divizioną”, tuo tarpu “Kapčiamiestis” taip pat sėkmingai pasirodė pirmajame etape ir užtikrintai žengė į “A divizioną” vos su dviem pralaimėjimais. “MSC-Alvarsas” “A divizione” iškovojo 4 pergales ir patyrė 3 pralaimėjimus, o tai leido jiems finišuoti ketvirtojoje vietoje. Staigmenų neužfiksuota, o jauniai krito tik prieš tris aukščiau jos esančias komandas. “Kapčiamiestis” taip pat “A dvizione” iškovojo 4 pergales ir patyrė 3 nesėkmes bei tik dėl blogesnio tarpusavio sužaistų rungtynių balanso praleido į viršų “MSC-Alvarsą” bei patys liko penkti. “Kapčiamiestis” II-ajame etape sugebėjo parklupdyti “Liudvinavą-Vytį” (75:73), tiesa varžovai nebuvo stipriausios sudėties.
Šių dviejų ekipų tarpusavio dvikovos labai daug žada būsimai serijai, nes komandos skirtinguose etapuose apsikeitė pergalėmis: Pirmajame etape pergale džiaugėsi “Kapčiamiestis” 111:101, o jau “A divizione” dvikova baigėsi “MSC-Alvarso” pergale rezultatu 111:79. Įdomus faktorius tai, jog kai “Kapčiamiestis” džiaugėsi pergale, jie galėjo pasigirti net 11 žaidėjų rotacija, kas yra labai retas reiškinys šiai komanda. Pralaimėtoje tarpusavio dvikovoje rungtynėse dalyvavo vos 7 žaidėjai. Taigi labai daug priklausys nuo to, kiek į atkrintamąsias žaidėjų astiveš “Kapčiamiestis”.
“MSC-Alvarsas” pasižymi uragniniu puolimu, kuris gali vien per 10-15 minučių sukrauti netikėtiną persvarą, siekiančia net 20 taškų. Visgi, jaunių bėda, kad jie nevisada sugeba išlaikyt tą persvarą ir dažnu atveju rungtynių pabaigoje reikia išgyventi dramą dėl pergalės.
“Kapčiamiesčio” komanda savo ginklų jau kuris laikas neslepia – tai tritaškiai metimai. Labai daug priklausys nuo to kiek žaidėjų pavyks atsivežti ir kaip tą dieną sudibrs snaiperiai. Įdomi detalė, jog “MSC-Alvaras” šį savaitgalį turi labai svarbias rungtynes Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) – Finalinį ketvertą, tad labai priklausys nuo to kaip jiems jis susiklostys, o tai gali turėti labai didelę psichologinę reikšmę ypač pirmosioms rungtynėms.

Rezultatas

B pogrupis 2021/2022

MARIJAMPOLĖS SC-EUROSTANDARD
KAPČIAMIESTIS-LITEKMA
101 - 111
Final Score
Scoreboard 1 2 3 4 Prat. Viso
MARIJAMPOLĖS SC-EUROSTANDARD 31 21 20 29 - 101
KAPČIAMIESTIS-LITEKMA 24 30 27 30 - 111

Rezultatas

A DIVIZIONAS 2021/2022

KAPČIAMIESTIS-LITEKMA
MARIJAMPOLĖS SC-EUROSTANDARD
79 - 111
Final Score
Scoreboard 1 2 3 4 Prat. Viso
KAPČIAMIESTIS-LITEKMA 26 16 23 14 - 79
MARIJAMPOLĖS SC-EUROSTANDARD 33 27 27 24 - 111

Leave a Reply