„MKML-Mantinga“: naujokai ir dvi dramos

„MKML-Mantinga“ čempionate penktadienį ir sekmadienį sužaistos dar penkerios rungtynės.

2 tvirtos pergalės ir 1 drama

A pogrupio lyderiai „Veteranai“ prieš „Marijampolės SC-Mantingą“ po 2 kėlinių pirmavo tik 60:52, bet trečiajame visiškai perėmė iniciatyvą ir laimėjo rungtynes net 124:86. Pralaimėjusiai ekipai tai buvo pirmoji nesėkmė čempionate po 3 pergalių iš eilės.

Nugalėtojams taškus pelnė visi 7 aikštėje pasirodę žaidėjai, o įspūdingus asmeninius pasirodymus surengė net 3 žaidėjai: Laurynas Trušas – 29 taškai, Mantvydas Kalinauskas ir Emilis Pilipavičius – po 27.

Čempionų titulą ginantiems „Veteranams“ (4 pergalės ir 1 pralaimėjimas) pirmajame čempionato etape liko sužaisti vienintelį mačą su kol kas taip pat tik kartą pralaimėjusia „CIE LT Forge“ komanda (3 pergalės).

Ketvirtąją pergalę į savo sąskaitą A pogrupyje įsirašė Birštono SC ekipa (2 pralaimėjimai), sunkioje kovoje 64:61 palaužusi sudėtį kiek atnaujinusią „Maristą“. Pastaroji komanda prieš rungtynes išregistravo Tomą Kerevičių ir Dovydą Pugalskį, o į sudėtį įtraukė Kajų Lapienį.

„Marista“ šį kartą pirmavo beveik visą mačo laiką, o antrojo kėlinio viduryje susikrovė net 16 taškų pranašumą (32:16). Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje Birštono krepšininkams pavyko išlyginti rezultatą ir galiausiai dramatiškoje rungtynių pabaigoje laimėti rungtynes trapia persvara.

„Pirmojoje rungtynių pusėje buvome pranašesni už varžovus tiek puolime, tiek gynyboje. Tačiau trečiame bei ketvirtame kėlinyje dėl mūsų nestabilaus puolimo svečiams iš Birštono pavyko perimti rungtynių eigą, – taip rungtynes savo paskyroje „Facebook“ pakomentavo „Marista“. – Šį sekmadienį laukia paskutinės pogrupio rungtynės, lauksime jūsų palaikymo bei tikimės pergalės!“

Panašu, kad po šio pralaimėjimo „Marista“ (2/4) jau neturėtų tikėtis išlikti pirmajame ketverte ir pavasarį tęsti kovą stipriausių ekipų grupėje. Paskutines rungtynes komanda žais su „Kapčiamiesčiu-Litekma“ (3/2), kuris tvirtai 98:75 pranoko pirmąją pergalę tebemedžiojančius Kalvarijos „98ers“ (0/5).

Antrojo kėlinio viduryje komandas skyrė dar tik 13 taškų (37:24), tačiau iki didžiosios pertraukos skirtumas šoktelėjo iki 24 (56:32) ir mačo laimėtojų klausimas buvo išspręstas.

Šaltas dušas, naujokas ir pratęsimas

B pogrupyje vienintelė tik pergalingai žaidžianti čempionato komanda „Išvien“ į savo sąskaitą įsirašė penktąjį laimėjimą – 93:78 nugalėta „Simedva“ (1/4).

Pralaimėjusieji pirmajame kėlinyje spurtavo 13:0 ir trumpam pakišo vicečempionus po šaltu dušu (22:9). Pirmąjį kėlinį „Simedva“ laimėjo 32:22, tačiau jau antrajame padėtis apsivertė aukštyn kojomis – po jo „Išvien“ pirmavo 54:36 ir daugiau neleido suabejoti savo pranašumu.

Per antrąsias rungtynes visai arti pirmosios pergalės buvo čempionato debiutantė „PROmilė“ (0/6), tik po pratęsimo turėjusi pripažinti Kalvarijos SC (2/2) pranašumą rezultatu 96:93.

Trečiajame kėlinyje Kalvarijos krepšininkai buvo atitrūkę 58:45, tačiau netrukus „PROmilė“ spurtavo 12:0 ir rezultatas tapo lygus 63:63. Vėliau komandoms teko santykius aiškintis tikrame trileryje.

Svarbiu veiksniu šiose rungtynėse tapo prie „PROmilės“ prisijungęs Tomas Švedas. Į „MKML-Mantinga“ čempionatą sugrįžęs gynėjas surinko 19 taškų, 8 atkovotus ir 4 perimtus kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 metimus ir 5 kartus suklydo.

„Visų pirma noriu pasidžiaugti, kad pavyko įregistruoti tokį žaidėją, kaip T.Švedas. Šis žaidėjas turi daug patirties ir tai matėsi rungtynėse, – mačą komentavo „PROmilės“ žaidžiantysis treneris Lukas Šidlauskas (15 taškų, 9 atkovoti kamuoliai. – Tai buvo kol kas tikrai geriausios mūsų rungtynės, kurioms reikėjo pratęsimo. Pralaimėjome, bet tikrai jaučiame, kad tobulėjame. Aišku, gal neįvykdėme pilnai žaidimo plano, nesustabdėme Edvino Rentelio (26 taškai), bet rungtynes vertinu aukščiausiu balu. Didelis ačiū tiems, kas palaikė komandą, nes palaikymas tikrai buvo didelis ir garsus. Tikrai labai ačiū jiems.“

Dvigubi dubliai

Šį kartą nė vienam žaidėjui nepavyko priartėti prie trigubo dublio, o tarp 8 dvigubų dublių įspūdingiausiu pasižymėjo Tomas Janušauskas iš „Simedvos“ – 23 taškai ir 26 atkovoti kamuoliai. Šiam žaidėjui tai buvo ketvirtasis dvigubas dublis šiame sezone, tiek pat kartų juos fiksavo Marijonas Žukauskas iš „Kapčiamiesčio-Litekmos“ ir Karolis Rimgaila iš „Gudelių seniūnijos“.

Tuo metu „Išvien“ aukštaūgis Paulius Parachomikas su dvigubais dubliais sąskaitoje aikštę paliko visus 5 kartus.