“#MKML10-mečioŽmonės”: Linas Akstinavičius

#MKML10-mečioŽmonės” – dar viena nauja rubrika skirta paminėti Marijampoles krepšinio mėgėjų lygos dešimtąjį-jubiliejinį sezoną.

Rubrikos tikslas – pakalbinti pačius svarbiausius žmones, kurie su lyga kartu nuėjo visą kelią – 10 metų. Kiekvieną antradienį vis kitas “#MKML10-mečioŽmogus” atsakinės į dešimt simbolinių klausimų apie viską, ką teko patirti per tą laiką ir kaip viskas keitėsi. Tokių žmonių nėra labai daug, tačiau bene vienas svarbiausių, kuris koja kojon žengė su lyga ir dalyvavo jos progrese buvo “Liudvinavo” komandos kapitonas ir simbolis – Linas Akstinavičius.

Linas – kartu su “Liudvinavo” komanda lygoje nuo pat pirmojo sezono, kuris startavo 2011 metais. Kviečiame dešimčiai klausimų-atsakymų su “#MKML10-mečioŽmogumis” – Linu Akstinavičiumi.

 1. Rungtyniauji MKML čempionate nuo pat pirmojo sezono. Kaip viskas prasidėjo, kaip nusprendėte burtis ir žaisti?
  Liudvinavo komanda žaidė dar prieš MKML čempionatą vykusiose Marijampolės miesto pirmenybėse, todėl susikūrus MKML tiesiog perėjome į šią lygą. Tiesa, anksčiau vykusiose miesto pirmenybėse žaidė vyresni Liudvinavo draugai, todėl mums – jaunesniems tapo graži tradicija perimti komandą ir toliau žaisti už miestelio komandą.
 2. Prisimink pirmąjį Liudvinavo sezoną, koks jis buvo?
  Reikėjo sugrįžti į praeitį ir pamatyti, kad atkrintamiosiose pralošėme Marijampolės kolegijos komandai. Tuo metu ši komanda buvo labai stipri ir ,kiek prisimenu, ambicijų daug turėjome, bet nugalėti nepavyko. O šiaip sezonas buvo tikrai pavykęs, jame įgavome patirties ir pamatėme , kad esame  tikrai ne prastesni už kitas komandas.

 3. Komandos  branduolys atrodo nepakito iki šiandienos, kaip pavyksta visus suburti? Ar Žaidėjai patys veržiasi?
  Atsakymas paprastas – esame draugai ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų, todėl nors ir kiekvienais metais įvyksta vienas kitas pasikeitimas, bet kaip ir sakote – branduolys išlieka. Tiesa, lygos lygis stipriai pakilęs ir kai kuriems jau sunku tokiame žaisti, atsiranda nenoras eiti į varžybas, todėl manau turėsime kitais metais nuspręsti ką toliau daryti – ieškoti komandos pastiprinimo ir kovoti su stipriausiomis komandomis, ar išlaikyti „senąją gvardiją“ ir žaisti žemesniame lygyje.

 4. Kaip keitėsi MKML per tuos dešimt metų, kas pasikeitė labiausiai?
  Manau, kad kiekvienas pripažins, kad MKML keitėsi tik į gerą pusę. Varžybų organizavimas, jų lygis, informacijos prieinamumas internete ir socialiniuose tinkluose, „live“ transliacijos ir t.t.  Net sunku lyginti, kiek patobulėjo ši lyga per 10 metų.
 5. Kuris sezonas Jūsų komandai buvo įspūdingiausias ir kodėl?
  Visus sezonus prisimenu kaip gerus, nes visada buvome daugiau laiminti nei pralaiminti komanda 😊 Per 10 metų, vieną kartą pavyko užimti antrąją vietą ir du kartus likome treti. Tačiau labiausiai įsiminęs epizodas – 2016 metų varžybos dėl trečios vietos, kai Martynas Ulevičius paskutinę sekundę pataikė tritaškį ir iškovojome trečiąją vietą, nors prieš tai visas varžybas pralaiminėjome tuometei „PXNX“ komandai. Manau – tai vienas įspūdingiausių metimų per MKML istoriją.
 6. Komandą daug metų iš eilės matėme Finaliniuose ketvertuose, tačiau pastarieji keli vyko be „Liudvinavo“. Kas pasikeitė?
  Tai trys pagrindinės priežastys:

  1) Mūsų komanda nejaunėja, o viena vyriausių lygoje, darosi vis sunkiau konkuruoti su jaunimu.

  2) Kiekvienais metais kyla varžybų lygis – daugumoje komandų žaidžia RKL ar buvę NKL ar net LKL žaidėjai.

  3) Gyvenimas sudėlioja savo prioritetus – visi turime šeimas, vaikus ir krepšinis yra nustumtas toliau. Kiek laiko jam lieka – tiek lieka.

 7. Kokią vietą tavo gyvenime užima MKML, vis dėl to 10 metu kartu?
  MKML, apskritai –  krepšinis užima labai svarbią vietą, nes jo dėka ne tik labai gerai praleistas laikas, patirta gerų emocijų, bet ir susipažinta su daug žmonių, kurie tapo gerais draugais. Jei ne krepšinio aikštė – nebūtų tokių pažinčių.
 8. Kuris žaidėjas, tavo manymu, yra geriausias „Liudvinavo“ visų laikų žaidėjas (be Lino Akstinavičiaus žinoma 😊)
  Tikrai negaliu išskirti nei vieno, nes per tiek metų žaidėjų buvo labai daug ir visi įnešė savo indėlį į gerus rezultatus. Geriausias žaidėjas – visa „Liudvinavo“ komanda, įskaitant tiek buvusią ir esamą Liudvinavo seniūnes, tiek draugus, kurie komandą palaikė ar palaiko.

 9. Kur slypi Liudvinavo stabilumas aikštelėje ir už jos ribų?
  Tai, kad esame kartu jau daug metų ir žinome vieni kitų ir stiprybes , ir  silpnybes, ir charakterio bruožus. Tas tikrai padeda, nors po kai kurių pralaimėjimų patiems atrodo, kad susirinkome tik pirmąjį kartą 😊

 10. Kuri krepšinio šventė („MKML žvaigždių diena“ ar „Krepšinio savaitgalis“) tau paliko didžiausią įspūdį ir kodėl?
  Kaip ir minėjau anksčiau, lyga tobulėja visomis prasmėmis- švenčių organizavimu taip pat. Kažkurią išskirti labai sunku, nes į visas einama gerai praleisti laiko.

Leave a Reply