#MKML10-mečioŽmonės: Nerijus Černa

#MKML10-mečioŽmonės” – rubrika skirta paminėti Marijampoles krepšinio mėgėjų lygos dešimtąjį-jubiliejinį sezoną.

Rubrikos tikslas – pakalbinti pačius svarbiausius žmones, kurie su lyga kartu nuėjo visą kelią – 10 metų. Kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį vis kitas “#MKML10-mečioŽmogus” atsakinės į dešimt simbolinių klausimų apie viską, ką teko patirti per tą laiką ir kaip viskas keitėsi. Nerijus Černa – vienas iš tų žmonių, kurie kartu su MKML nuo pradžių pradžios.

Nerijus – MKML dalis nuo pat pradžios, nuo pirmojo sezono ir per dešimt metų MKML čempionate suspėjo atstovauti 6 skirtingoms komandoms
Šis žmogus puikiai žino, ką reiškia dalyvauti finaliniame ketverte ir tai darė ne vieną ir ne du kartus. O be komandinių rezultatų, Nerijus MKML išgarėjo laimėdamas didįjį prizą – 500 litų kai 2013 m. pataikydamas nuo vidurio linijos triumfavo lygos organizuotame žaidime, Kviečiame dešimčiai klausimų-atsakymų su “#MKML10-mečioŽmogumi” – Nerijumi Černa.

 1. Nerijau, priklausai MKML žaidėjų ratui, kurie čempionate žadžia nuo pat pirmojo sezono. Kaip viskas prasidėjo, kaip nusprendėte dalyvauti? Ar nepraleidai nei vieno sezono?
  Taip, MKML čempionate žaidžiu nuo pat pradžios, kur nesu praleidęs nė vieno sezono. Bet viskas prasidėjo dar anksčiau, kai iki MKML buvo organizuojamos Marijampolės miesto pirmenybės. Tuomet subūrėme Liudvinavo miestelio komandą iš Liudvinavo jaunimo, kurie kartu sportuodavome. Aišku tada buvome naujokai, jauni moksleiviai, buvo sunku konkuruoti su vyresniais ir stipresniais.
 2. Prisimink pirmąjį savo sezoną, koks jis buvo?
  MKML pirmajame sezone atstovavau “Liudvinavo” komandai. Aišku, praėjo 10 metų, bet visada smagu prisiminti kas vyko. Buvome jauna komanda, tad pirmą sezoną kalnų nenuvertėme, bet pasirodėme neblogai. Kaip ir kiekvienam MKML žaidėjui pirmas sezonas lygoje ar pirmos rungtynės būna kažkas wow.
 3. Kiek skirtingų komandų atstovavai? Per visą laiką, kuri komanda, kurioje žaidei įstrigo labiausiai ir dėl ko?
  Esu atstovavęs 6 skirtingoms komandoms. Nuo lygos pradžios tris sezonus atstovavau “Liudvinavo” komandai, su ja antrame ir trečiame sezone žaidėme finalo ketverte. Ketvirtame sezone atstovavau “Pataisos namų” komandai, penktajame “Amber Team”, šeštajame ir septintajame “Liudvinavas-Vytis”, aštuntajame Igliaukos komandai (finalo ketverte laimėjome antrą vietą), devintajame ir šiame sezone “Atakai”. Visos komandos yra įstrigę atmintyje, nes visada yra malonu žaisti lygoje, bet labiausiai yra įstrigęs 2015-2016 metų sezonas, kai su “Liudvinavo-Vyčio” komanda laimėjome MKML.
 4. Kaip keitėsi MKML per tuos dešimt metų, kas pasikeitė labiausiai?
  Nuo pat pradžių lyga buvo stipri, bet su kiekvienais metais lyga vis stiprėja, joje žaidžia žaidėjai, kurie rungtyniauja ar rungtyniavo  RKL, NKL, LKL, todėl lygai tai priduoda konkurencingumo ir populiarumo. Taip pat MKML organizuoja labai gerus renginius, tokius kaip FINAL4 savaitgalis su keturiomis stipriausiomis lygos komandomis, gerais muzikos atlikėjais ir visu šou, taip pat Kalėdiniai turnyrai. Per 10 metų MKML, kaip lyga labai stipriai užaugo.
 5. Kokią vietą tavo gyvenime užima MKML, vis dėl to 10 metu kartu? Pirmiausia noriu padėkoti savo dukrai, kuri galima sakyti „gimė“ ir užaugo krepšinio aikštelėje. Taip pat žmonai, jos yra mano didžiausios fanės, tad mums visiems trims gyvenime ši lyga užima labai daug, tai galimybė aikštelėje susitikti su komandos draugais, taip pat su varžovais, kur kiekvienoje komandoje yra daug pažįstamų žmonių.
 6. Per tavo karjerą, koks tavo ar tavo komandos epizodas/rugntynės įsiminė labiausiai. Kodėl?
  Išskirti patį epizodą savo ar komandos epizodą yra sunku, bet aš išskirčiau 2015-2016 metų visą sezoną, kai laimėjome MKML su “Liudvinavu-Vyčiu”, tad visas tas sezonas yra geriausias. Taip, teko laimėti 500 lt, pataikant iš vidurio aikštės per MKML organizuojamą Žvaigždžių dieną 🙂
 7. Priklausai Liudvinavo miestelio kompanijai, tačiau vienais metais nusprendei burti antrą “Liudvinavo” komandą ir nuo tada tavęs pagrindinėje komandoje nematome. Gal gali plačiau papasakot kaip ten viskas klostėsi ir kodėl?
  Kaip minėjau anksčiau, tuomet dar prieš MKML subūrėme jauną “Liudvinavo” komandą su kuria žaidėme Marijampolės miesto pirmenybėse, o susikūrus MKML, dar tris sezonus atstovavau šiai komandai. Tuomet, po trečio MKML sezono kai kurie ‘Liudvinavo” žaidėjai ir treneris panoro sujungti jėgas su tada lygoje žaidusia Baldgamos komanda, taip gavosi ši “Liudvinavo’ komanda, kuri lygoje žaidžia iki šiol. O mes su kitais “Liudvinavo’ žaidėjais Tomu Matulevičiumi, Andriumi Šumsku sugalvojome burti kitą komandą, kuri atstovautų Liudvinavo miestelį, ją pavadindami “Liudvinavas-Vytis”, kurią bandėme suburti, kad atstovautų kuo daugiau “Liudvinavo” seniūnijos gyventojų. Manau šis projektas pavyko, nes surinkome daug Liudvinavo seniūnijos žaidėju, bei tapome MKML nugalėtojais.
 8. Kuris žaidėjas, tavo manymu, yra geriausias  visų laikų MKML žaidėjas?
  Išskirti patį geriausią žaidėją yra sunku, nes lygoje rungtyniauja labai daug gerų žaidėjų, Vis atsiranda jaunų talentų ar žaidėjų žaidusių LKL bei NKL. Norėčiau išskirti žmones, be kurių lygoje nebūtų tiek komandų, tai Linas Akstinavičius, be kurio nebūtų tokios geros “Liudvinavo” komandos, taip pat Andrius Levanas, prieš kurio komandą “Išvien” yra visada sunku žaisti, Povilas Anelauskas, kurio Veteranų komanda visada yra konkurencinga, taip pat noriu išskirti “Ataka” komandos vadovą Gintarą Labutį, kuris yra labai atsidavęs šiai lygai, bei savo organizacijai.
 9. Kuri krepšinio (kurių metų) MKML šventė tau paliko didžiausią įspūdį ir kodėl?
  Visos organizuojamos MKML šventės yra įspūdingos, pritraukiančios daug žiūrovų, bet kaip jau minėjau, didžiausią įspūdį paliko 2016 metų FINAL4, kai tapome lygos nugalėtojais.
 10. Ką galėtum palinkėti MKML?
  Ilgiausių metų!!! 🙂

Leave a Reply