#MKML10-mečioŽmonės: Povilas Anelauskas

#MKML10-mečioŽmonės” – rubrika skirta paminėti Marijampoles krepšinio mėgėjų lygos dešimtąjį-jubiliejinį sezoną.

Rubrikos tikslas – pakalbinti pačius svarbiausius žmones, kurie su lyga kartu nuėjo visą kelią – 10 metų. Kiekvieną antradienį vis kitas “#MKML10-mečioŽmogus” atsakinės į dešimt simbolinių klausimų apie viską, ką teko patirti per tą laiką ir kaip viskas keitėsi. Povilas Anelauskas – vienas iš tų žmonių, kurie kartu su MKML nuo pradžių pradžios.

Povilas – MKML dalis nuo pat pradžios, nuo pirmojo sezono ir nuo pirmųjų rungtynių.
Vienas tituluočiausių lygos visų laikų krepšininkų ir tuo pat metu vienas labiausiai patyrusių. Povilas žaidė keturiuose finaliniuose ketvertuose ir tris kartus tapo MKML čempionu. Kviečiame dešimčiai klausimų-atsakymų su “#MKML10-mečioŽmogumis” – Povilu Anelausku.

 1. Esi vienas iš nedaugelio žaidėjų MKML čempionate esantis nuo pat pirmojo sezono. Kaip viskas prasidėjo, kaip nusprendėte dalyvauti? Ar nepraleidai nei vieno sezono?
  Dabar bijau sumeluoti, bet kiek pamenu dalyvavau visuose sezonuose nuo pat pirmo iki paskutinio. Pradėjau dalyvauti su Žaidimų sporto mokyklos komanda, kurios pagrindas ir dabar yra „Veteranų“ komandos branduolys.
 2. Prisimink pirmąjį savo sezoną, koks jis buvo?
  Pirmasis mūsų sezonas buvo labai sunkus ir kiek pamenu sunkiai sekėsi skinti pergales, kadangi buvo dvi mūsų komandos “ŽSM-Arvi”(1994 m. gim.) ir “ŽSM-Compensa” (1995 m. gim.), pagrindiniai komandos žaidėjai kurie gynė 1995 m. garbę MKL čempionate, MKML’e žaidė už metais vyresnių komandą. “ŽSM-Compensa” buvo komanda kurioje žaidė tie, kurie mažiau žaidžia MKL pirmenybėse. Kiek pamenu buvome turnyrinės lentelės gale.
 3. Per visą laiką, kuri komanda, kurioje žaidei įstrigo labiausiai ir dėl ko?
  Per visą laiką žaidžiau keliose komandose: “ŽSM-Compensa”, “ŽSM-Mantinga”, “Sūduvis”, “Kolegija”, “Veteranai”. Smagiausi prisiminimai yra iš “ŽSM-Mantinga” laikų, kaip du metus iš eilės tapome čempionais ir žinoma iš veteranų komandos, kurioje skaičiuojame ketvirtą sezoną.
 4. Kaip keitėsi MKML per tuos dešimt metų, kas pasikeitė labiausiai? Keitėsi komandų požiūris į pirmenybes, jeigu pirmais metais visi dalyvavo tik dėl smagaus laiko praleidimo, dabar 3-4 metai viskas vyksta dėl rezultatų, komandų vadovai steigia oficialius klubus, ieško rėmėjų, moka žaidėjams pinigus viską kelią į aukštesnį lygį, kas manau galbūt šiek tiek iškreipia mėgėjų krepšinio principus, bet visi turi lygiuotis į pirmaujančias komandas, jeigu nori kažką tai įrodyti.
 5. Kokią vietą tavo gyvenime užima MKML, vis dėl to 10 metu kartu? Vieta tokia, kad jau tapo įprasta kiekvieną rudenį laukti sezono pradžios, rinkti komandą ir gyventi tuo rimtu iki pat gegužės mėn.  
 6. Per tavo karjerą, koks tavo ar tavo komandos epizodas/rungtynės įsiminė labiausiai?
  Labiausiai įsiminė visi trys čempionų titulai, pirmi du buvo labai netikėti, nes būdami moksleiviais du kartus iš eilės nugalėjome tuometę lygos favoritę “Ledevila” komandą, kurioje žaidė tuo metu gerai NKL čempionate rungtyniavę krepšininkai. O iš trijų įstrigo pirmasis, kuriame užėmę paskutinę 8 vietą laimėjome seriją prieš jau minėtą “Ledevilą”. Tuo metu lygos komandų treneriai prognozavo 5 prieš 95 % šansus.
 7. Tavo komandoje, kad ir kuriame sezone rungtyniautum galima pamatyti branduolį žmonių, kurie taip pat yra nuo pat pradžios. Papasakok apie šią savo kompaniją visiems.
  Manau su tais pirmaisiais iškovotais čempionų titulais ir susiformavo stiprus mūsų dabartinės komandos branduolys. Nes pajautėme, kaip smagu yra kažką nuveikti skambaus krepšinio aikštelėje.
  Todėl prie kompanijos prisijungė jaunesni sporto mokyklos auklėtiniai gimę 1997-1998 metais.  Jaunimo integracija į vyrų krepšinį stengiamės vykdyti ir dabar, turime tris jaunuolius gimusius 2003 metais, kitą sezoną žadame šį skaičių dar padidinti.
 8. Kuris žaidėjas, tavo manymu, yra geriausias visų laikų MKML žaidėjas?
  Per dešimt metų rungtyniavo daug garsių krepšininkų ne tik Marijampolėje, bet ir Lietuvoje. Andrius Aleksandrovas, Paulius Kleiza, Donatas Sabeckis, Ignas Labutis, Marijus Užupis, Darius Gvezdauskas ir pan. Iš jų gal norėčiau išskirti Igną Labutį, kuris mums padėjo iškovoti čempionų titulą, tuo metu dar būdamas jaunas degė dideliu noru mums padėti. Ignas ir dabar yra labai arti klubo veiklos.
 9. Kuri krepšinio MKML šventė tau paliko didžiausią įspūdį ir kodėl?Didžiausią įspūdį palieka “MKML-Mantinga Krepšinio savaitgalių” šventės, ypač smagu kaip juose tenka ir sudalyvauti.
 10. Ką galėtum palinkėti lygai?
  Plėsti komandų skaičių ir kitą sezoną iškarto startuoti su dviem atskirais divizionais.

Leave a Reply