Moterų taurės starte – dviženklis čempionių pranašumas prieš „Fortūną“

Moterų taurės starte – čempionių vargas prieš šešias „Fortūnos“ žaidėjas
Pergalingai 2018 metų Lietuvos moterų krepšinio taurės (LMKT) etapą pradėjo nugalėtojų vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“. Tado Stankevičiaus auklėtinės pirmajame pusfinalio mače išvykoje 77:67 (24:23, 19:17, 18:15, 16:12) turėjo vargo su vos šešiomis žaidėjomis besivertusia Klaipėdos „Fortūna“.

Atsakomasis mūšis, prieš kurį „Sūduva“ turi 10 taškų pranašumą, vasario 3-ąją vyks Marijampolėje. Trečiadienį antroje pusfinalio poroje sostinėje susikaus Vilniaus „Kibirkštis“ ir Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Neringai Skadaitei pataikius iš toli, „Sūduvos“ pranašumas šoktelėjo iki dviženklio skaičiaus – 71:61, tačiau šeimininkės toliau nagais kabinosi į varžoves.

Robertai Mizgerytei dvi atakas paeiliui užbaigus taikliais dvitaškiais, „Fortūna“ priartėdavo per šešis taškus – 65:71, tačiau iš karto rezultatyviais išpuoliais atsakydavo ir viešnios iš Marijampolės.

Likus žaisti pusę minutės, šeimininkių deficitas buvo tie patys šeši taškai, bet tada kitoje atakoje Stephanie Gardner pelnė du taškus, paskutinėje klaipėdiečių atakoje Agnė Černeckytė suklydo, o jos klaidą dviem taškais pavertusi Ligita Tamutytė įtvirtino čempionių pergalę – 77:67.

Kartu su R. Mizgeryte ir Andra Gabalytė visas 40 minučių žaidusi A. Černeckytė beveik visus savo taškus surinko taikliais tolimais metimais – gynėja pataikė 5/6 tritaškių.

Tuo metu R. Mizgeryte kartu su kiek daugiau nei dvi minutes besiilsėjusia Sandra Baliutavičiūte įsirašė po dvigubą dublį. Pirmoji pelnė 20 taškų ir atkovojo 12 kamuolių, o antroji surinko 20 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Marijampoliečių gretose ryškiausiai žibėjo Danielle McCray (18 tšk. ir 9 atk. kam.) bei Stephanie Gardner (15 tšk. ir 10 rez. perd.).

„Fortūna“: Roberta Mizgerytė (12 atk. kam.) ir Sandra Baliutavičiūtė (10 atk. kam.) – po 20, Agnė Černeckytė 19, Andra Gabalytė 7 (11 rez. perd.).

„Sūduva“: Danielle McCray 18 (9 rez. perd.), Stephanie Gardner 15, Neringa Skadaitė 14, Lina Mikelevičienė 12.