R. Vaišvilos kelyje dėl titulo – ilgamečiai bendražygiai

Nuotr. V. Skroblas

Pastaraisiais metais Mezon NKL finalo ketvertai be Ryčio Vaišvilos neapsieina. Per trejus metus specialistas į pusfinalį dukart atvedė anksčiau treniruotą Klaipėdos „Neptūną-Akvaservį“, o dabar tą patį strategas padarė ir su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Buvusio krepšininko titulų kolekciją puošia ir Mezon NKL trofėjus, su Klaipėdos ekipa iškovotas 2014-2015 metų sezone.

Iš viso uostamiestyje R. Vaišvila praleido ketverius metus, o dabar savo pergalių receptą jis atsivežė ir į Marijampolę.

Tiesa, į buvusią sėkmę R. Vaišvila nesigręžia. Jau kitą penktadienį jo lauks dar vienas iššūkis Jonavoje, kur specialisto diriguojami sūduviečiai mėgins iškovoti jau trečiąjį trofėjų iš eilės.

„Dirbi savo darbą ir tada pasimato vaisiai. Man malonu, tai reiškia, kad dirbama gera linkme. Kita vertus, tai bus pusfinalis, bet visi žino, kad dirbama ne dėl šio etapo. Svarbiausia – galutinis tikslas. Mūsų komanda apie jį garsiai nekalba, bet visi tai žinome.

Visi sportininkai, kaip ir treneriai, siekia tik aukščiausio įmanomo rezultato. Kitu atveju, kam dar sportuoti ir stengtis?“ – tinklalapiui „nklyga.lt“ dėstė R. Vaišvila.

Kelyje link sėkmės „Sūduvos-Mantingos“ lauks sudėtingas pusfinalio barjeras. Čia kelią Marijampolės atstovams užkirsti mėgins „Neptūnas-Akvaservis“. Tie patys klaipėdiečiai, kuriuos pastaruosius ketverius metus treniravo R. Vaišvila.

Didžiąją dalį dabartinės Klaipėdos komandos R. Vaišvila pažįsta, mat ten vis dar rungtyniauja 7 žaidėjai, kurie šioje komandoje kadaise yra dirbę su juo.

Akivaizdu, kad R. Vaišvilai tai bus ne šiaip dar vienas pusfinalio išbandymas.

„Žinote, sutiktume Klaipėdą ar kurią nors kitą komandą, žaisti reikės su bet kuria iš jų, – emocijų kratėsi treneris. – Aišku, kažkoks išskirtinumas mano atžvilgiu yra normalu, tai – žmogiška.

Visgi kai išmetamas ginčo kamuolys, viskas baigiasi, miestas tuomet jau nesvarbus. Ruošiamės svarbiai kovai, reikės kontroliuoti tas rungtynes. O kalbant apie jausmus… Kažkoks virpesiukas veikiausiai bus ar bent jau kažkas tokio. Aišku, ten tiek laiko praleista, sentimentai tikrai likę.“

Klaipėdiečiai, kaip ir R. Vaišvilos auklėjami „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai, praleido Mezon NKL aštuntfinalio etapą ir savo varžovų atkrintamosiose iškart laukė ketvirtfinalyje.

Nuotr. V.Skroblas

Tiesa, ten jų kelias buvo kiek sunkesnis nei sūduviečių. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai serijoje su Mažeikių „Ereliais“ iki trijų pergalių kartą kluptelėjo, bet visgi laimėjo 3-1.

Reguliariajame sezone „Neptūnas-Akvaservis“ liko trečias, o šios komandos pasirodymą šįmet įvertino ir R. Vaišvila.

„Ta komanda dabar rungtyniauja labai gerai, turi prisidėję Džiugą Slavinską, kuris labai sustiprino aukštaūgių grandį. Klaipėda žaidžia gražų krepšinį, kuris labiau paremtas tolimais metimais. Man ta komanda palieka gerą įspūdį. Labai gerą“, – tikino strategas.

Jis su Marijampolės klubu ketvirtfinalyje pražygiavo kiek lengviau – kelyje atsidūrusi „Tauragė“ nugalėta sausu rezultatu 3-0.

Tokiu pat rezultatu ketvirtfinalyje pasigirti galėjo tik Šakių „Vytis“. Tiesa, R. Vaišvila lengva kova tauragiškių pasipriešinimo nevadina.

„Lengviau? Čia nebūna lengviau. Atkrintamosios toks jau etapas… Tiesiog turėjome didesnę rotaciją, „Tauragė“ žaidė daug rungtynių iš eilės, matyt, išsikvėpė. Mes turėjome poilsio, laiką naudojome produktyviai. Smagu, kad sugebėjome sužaisti draugiškas rungtynes, kitaip būtų buvę liūdnoka. Kita vertus, dvi iš kitų trijų pirmojo ketverto komandų irgi pateko į pusfinalį“, – sakė R. Vaišvila.