“Sūduva-Mantinga” savaitgalį pasiekė dvi pergales

Galingai startavusi „Sūduva-Mantinga“ vos neatidavė pergalės „Ereliams“

Nuo pat dvikovos pradžios dominavusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (20-5) sugrįžo į pergalių kelią Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Ryčio Vaišvilos auklėtiniai iššvaistė turėtą 20-ies taškų persvarą, tačiau Mažeikiuose 68:65 (18:8, 20:19, 17:19, 13:19) įveikė vietos „Erelius“ (8-17).

Galingai startavę marijampoliečiai dviženklę persvarą įgijo besibaigiant pirmajam kėliniui (18:8), o antrojo ketvirčio viduryje jau buvo priekyje net 34:14.

„Ereliai“ į kovą pakilo ketvirtajame kėlinyje, kai sumažinę atsilikimą iki vienženklio skaičiaus dar surinko penkis taškus be atsako ir priartėjo vos per keturis taškus – 51:55.

Tokia pat atkarpa paskui atsakę marijampoliečiai vėl buvo atitrūkę per 10 taškų (64:54), bet tuomet Haroldas Saprykinas susmeigė du tritaškius, Quintonas Campbellas įkrovė iš viršaus ir mažeikiškiai toliau kvėpavo varžovams į nugaras – 62:66.

Likus žaisti 20 sekundžių, H. Saprykinas dar kartą pataikė iš toli ir komandas teskyrė taškas – 65:66. Paskui tas pats H. Saprykinas, stabdydamas Žygimantą Šimonį, užsidirbo nesportinę pražangą. Ž. Šimonis pridėjo du taškus, paskutinėje atakoje H. Saprykinas prametė iš tritaškio zonos ir svečiuose triumfavo Marijampolės ekipa – 68:65.

H. Saprykinas per 31 minutę pelnė 18 taškų (0/5 dvitaškiai, 5/11 tritaškiai, 3/3 baudos).

„Ereliai“: Haroldas Saprykinas 18 (5/11 trit.), Quintonas Campbellas 14 (10 atk. kam.), Lavellas Boydas 11 (6 rez. perd.).

„Sūduva-Mantinga“: Ernestas Ežerskis 16 (4 kld.), Žygimantas Šimonis 13 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), Aurimas Urbonas 11.

Rungtynių apžvalga:

„Sūduva-Mantinga“ pratęsė pergalių namuose seriją

Daugiau tritaškių nei dvitaškių pataikiusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (21-5) iškovojo eilinę pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namie 82:78 (23:17, 16:17, 18:19, 25:25) nugalėjo Tauragės krepšinio klubą (11-16).

Suvalkijos ekipai tai buvo dvyliktoji iš eilės pergalė savoje aikštėje. Ji pralaimėjo sezono atidarymo rungtynes ir nuo tada savų žiūrovų akivaizdoje nebeklumpa.

Šį kartą kelią į pergalę nutiesė tritaškiai. Šeimininkai pataikė net 14 tolimų metimų iš 26 (53 proc.) ir taip surinko daugiau nei pusę visų taškų. Palyginimui, dvitaškių jie įmetė 13 iš 30 (48 proc.).

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje po Mindaugo Stašio baudų svečiai išlygino rezultatą 72:72, tačiau po to Martynas Zigmantavičius išprovokavo pražangą ir realizavo baudas, o po to pridėjo dvitaškį ir, prasidėjus paskutinei minutei, „Sūduva-Mantinga“ pirmavo 76:72.

Dvi taiklios M. Stašio baudos dar nukirpo deficitą pusiau, bet Aurimas Urbonas kitoje atakoje smeigė tritaškį ir mačo baigtis tapo aiški.

„Sūduva-Mantinga“: Antanas Bertašius 18, Žygimantas Šimonis 17, Martynas Zigmantavičius 13 (6 rez. perd.), Aurimas Urbonas  12, Edvias Jezukevičius 10.

Tauragės krepšinio klubas: Paulius Morkeliūnas 19, Liudas Valantinas, Mindaugas Stašys ir Tadas Sebežiovas po 14.

M. Zigmantavičius: „Išlaikėme koncentraciją iki rungtynių pabaigos ir iškovojome sunkią pergalę“

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ šeštadienį namuose rezultatu 82:78 įveikė „Tauragės“ pasipriešinimą. Tai buvo jau 21-oji marijampoliečių pergalė Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), kuri užtikrina „Sūduvai-Mantingai“ pirmąją vietą turnyre po dviejų ratų.

Kovingose rungtynėse Marijampolėje nestigo pražangų. „Sūduvos-Mantingos“ gretose net trys aukštaūgiai surinko po 5 asmenines pražangas ir rungtynes baigė anksčiau laiko. Po mačo savo mintimis pasidalinęs Marijampolės ekipos įžaidėjas Martynas Zigmantavičius pripažino, jog kovos aikštėje netrūko.

„Šiandien buvo daug agresyvaus krepšinio, nemažai situacijų kuomet tekdavo žaisti vienas prieš vieną. Varžovų gretose P. Morkeliūnas kovingai žaidė po krepšiu, o M. Stašys perimetre drąskė mūsų gynybą, tai versdavo mus prasižengti“ – apie sunkumus gynyboje pasakojo įžaidėjas.

Zigmantavičius sužaidė solidžias rungtynes, per kurias pelnė 13 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei išprovokavo 6 „Tauragės“ ekipos pražangas.

„Išlaikėme koncentraciją iki rungtynių pabaigos, nepasidavėme, neišleidome persvaros ir iškovojome sunkią pergalę“ – pergalės priežastis dėstė M. Zigmantavičius.