TOP-8 finalo ketvertas: visi – ambicingi ir pasirengę kovai

Šeštadienį „Krepšinio savaitgalyje“ į kovą dėl vietų finale stos ir „MKML-Mantinga“ TOP-8 diviziono stipriausių komandų ketvertas.

Pirmieji į aikštę 18 val. žengs Marijampolės „Išvien“ ir Birštono SC krepšininkai. „Išvien“ reguliariajame sezone patyrė tik vieną pralaimėjimą bei triumfavo „Kalėdinės taurės“ turnyre, tad komandos ambicijos privalo būti pačios didžiausios.

Birštono komanda reguliariajame sezone per 2 etapus iškovojo 7 pergales ir patyrė tiek pat pralaimėjimų, tačiau su pajėgiais žaidėjais papildyta sudėtimi ji gali įveikti bet ką. Tą ketvirtfinalyje pajuto „Liudvinavas-Vytis“, per tarpusavio rungtynes antrajame etape patyrė ir patys „Išvien“ žaidėjai. Vasario 5-ąją vykusiose rungtynėse „Išvien“ palaužė Birštono SC tik 82:80.

Prieš pusfinalio dvikovą abiejų komandų vadovai reiškė pagarbą būsimiems varžovams, tačiau tikėjo ir savo pergale.

„Komandos nuotaikos – kovingos, mąstome tik apie šeštadienio dvikovą ir koncentruojamės tik į pusfinalį. Aurimo Liuizos auklėtiniai viso sezono metu rodė gerą žaidimą, o su naujokais įjungė aukštesnę pavarą ir to rezultatus visi matome. Šeštadienį visus savo sirgalius kviečiame užpildyti tribūnas, pažadame, kad bus karšta!“ – sakė „Išvien“ vadovas ir žaidėjas Andrius Levanas.

„Nuotaikos – geros, esame tokia situacijoje, kad neturime ką prarasti, vieną kartą nustebinę, pabandysime padaryti tai dar kartą, – taip apie Birštono komandos tikslus sakė pats A.Liuiza. – Pagrindinis tikslas – išlikti tokiems pat vieningiems ir kovingiems, kokie buvome ketvirtfinalio serijoje. Rungtynių labai laukiame ir būsime joms pasiruošę. Aš, kaip treneris, labai tikiu savo komanda ir žinau, kad mes galime žaisti dar geriau. Varžovas – labai stiprus, patyręs, su gera organizacija, puikiu vadovu. Labai vertinu jų darbą ir indelį į visą krepšinio sporto puoselėjimą, bet šį kartą pagarbą bandysime parodyti ne žodžiais, o duodami gerą kovą krepšinio aikštėje.“

Antrajame pusfinalyje susikais čempionų titulą ginantys Marijampolės „Veteranai“ ir Marijampolės „Gudelių seniūnija“.

„Veteranai“ šį sezoną tiek pirmajame reguliariojo sezono etape, tiek antrajame patyrė po vieną pralaimėjimą, tačiau vis tiek abu kartu tapo savo grupių nugalėtojais. „Gudelių seniūnija“ reguliarųjį sezoną užbaigė su 8 pergalių ir 6 pralaimėjimų balansu, tačiau geriausiai šios komandos galimybes parodo ketvirtfinalio serijos antrasis mačas su „Marijampolės SC-Mantinga“, kai buvo nugalėta net 114:76.

Tarpusavyje komandos šį sezoną susitiko vieną kartą – sausio 22 d. „Veteranai“ tvirtai įveikė „Gudelių seniūniją“ 104:79.

„Veteranų“ treneris Povilas Anelauskas prieš pusfinalį pripažino, kad laukia rimtas iššūkis, tačiau ginamas čempionų titulas įpareigoja neturėti jokių kitų tikslų, išskyrus, pergalę.

„Nuotaikos komandoje – geros, esame nusiteikę kovingai. Reikia ginti ir apginti titulą, manau, esame tam pasiruošę. Mūsų komanda – patyrusi, žino rungtynių svarbą ir ko esame susirinkę, – sakė P.Anelauskas. – Varžovai turi daug patyrusių žaidėjų, kuriems tokios svarbios rungtynės nėra naujiena. Jie bus pasiruošę. Bus gražios ir žiūrovams įdomios rungtynės.“