Trileris su 2 pratęsimais ir paskutiniai neatsakyti klausimai

„MKML-Mantinga“ čempionate pastarąją savaitė vėl buvo sužaistos tradicinės 5 rungtynės, suformulavusios klausimus paskutiniam reguliariojo sezono turui.

TOP-8 divizione arti pirmojo sezono pralaimėjimo buvo „Išvien“, tačiau lyderiai jo vis dėlto išvengė – antrojo pratęsimo pabaigoje Eimanto Valiuko pataikytas tritaškis išplėšė pergalę rezultatu 109:106 prieš „Liudvinavą-Vytį“.

Vienu metu „Išvien“ pirmavo 33:20, tačiau „Liudvinavas-Vytis“ atsakė spurtu 12:0 ir skirtumą panaikino. Vėliau jau ši ekipa buvo atitrūkusi 76:65, tačiau „Išvien“ spurtavo 9:0 ir taip pat atkūrė pusiausvyrą. Vėliau atkakli mėsmalė vyko iki pat rungtynių pabaigos.

„Vėl 2 pratęsimai, pralietas kraujas ir kova iš paskutiniųjų – vakar tokį reginį galėjo išvysti į Marijampolės SC sporto salę atvykę žiūrovai. Nors vertėmės be abiejų Paulių, Aldo, Gedimino, Mangirdo ir Manto, aikštėje buvę žaidėjai dar kartą parodė ką reiškia charakteris ir komandinis darbas. Paskutiniame ketvirtyje atsilikinėjome dviženkliu skirtumu, tačiau per 2 min. sugebėjome rezultatą išlyginti ir turėjome puikią progą išplėšti pergalę per pagrindinį laiką🫣 Pirmajame pratęsime nugalėtojų išsiaiškinti nepavyko, tačiau antro pratęsimo gale, „auksinė rankelė“ E.Valiukas  per rankas „dūrė“ tris nuo lentos ir padovanojo dar vieną pergalę „Išvien“ ekipai“, – taip savo paskyroje „Facebook“ rungtynes apibūdino vis dar ik pergalingai šiame sezone žygiuojanti komanda.

Per kitas elito grupės rungtynes „Gudelių seniūnija“ 108:94 pranoko „Marijampolės SC- 2005“ krepšininkus. Galutinis skirtumas neatspindi rungtynių eigos, Gudelių ekipa jose dominavo ir nebuvo jokių abejonių dėl jos pranašumo. Jau antrojo kėlinio viduryje nugalėtojai pirmavo 47:25, o ketvirtajame buvo nutolę net 104:74.

TOP-8 divizione komandoms beliko sužaisti po vienerias rungtynes, tačiau kol kas tik „Kapčiamiestis-Litekma“ žino, kad tikrai liks aštuntas, o „Marijampolės SC-2005“ – septinta. Kitos komandos savo padėtį gali tiek pasigerinti tiek pasibloginti.

Pirmosios vietos likimą tarpusavio dvikovoje išsiaiškins „Veteranai“ ir „Išvien“. Jei laimės „Išvien“, čempionų titulą ginantys „Veteranai“ gali smuktelėti net į trečiąją vietą. Tokį scenarijų lemtų „Liudvinavo-Vyčio“ pergalė prieš „Marijampolės SC-2005“.

4-ąją vietą šiuo metu dalijasi po 3 pergales iškovoję Birštono SC ir „Marijampolės SC-Mantingos“ komandos. Jei Birštono ekipa paskutiniame ture įveiks „Gudelių seniūniją“, komanda liks ketvirta, „Marijampolės SC-Mantinga“ – penkta, o „Gudelių seniūnija“ – šešta. Tačiau jei laimės Gudelių komanda, tuomet Birštono SC gali atsidurti šeštojoje pozicijoje.

B divizione „Punia“ 86:78 palaužė „PROmilę“ ir jau užsitikrino pirmąją vietą. Lemiamas lūžis per šias rungtynes įvyko antrajame kėlinyje, kai Punsko komanda spurtavo 16:0 ir atitrūko 56:34. Netrukus skirtumas ūgtelėjo iki rekordinių 60:35, o „PROmilei“ iki rungtynių pabaigos atsitiesti taip ir nepavyko.

Per antrąsias rungtynes „Simedva“ 100:74 nugalėjo Kalvarijos SC komandą ir išsaugojo galimybę tiesiai įšokti į finalo ketvertą. Per šias rungtynes dar vieną fantastišką pasirodymą surengė nugalėjo aukštaūgis Tomas Janušauskas. Jis pelnė 26 taškus, atkovojo 36 kamuolius ir surinko net 56 naudingumo balus.

B diviziono antrosios vietos likimas paaiškės trečiadienį per „Simedvos“ ir „CIE LT Forge“ dvikovą.

Trečiajame savaitės mače svarbią pergalę iškovojo Alytaus „Jump“ kompanija, 92:89 palaužusi Kalvarijos „98ers“. Šiose rungtynės ilgai nekvepėjo intriga, trečiajame kėlinyje dzūkai pirmavo net 70:47. Vis dėlto Kalvarijos komanda pademonstravo charakterį ir rungtynių pabaigoje po Ryčio Gutkausko tritaškio sugebėjo sumažinti atsilikimą iki minimumo (89:90). Vis dėlto rungtynes 2 taikliais baudos metimais uždarė „Jump“ žaidėjas Nauris Zenkevičius.

Alytaus komanda taip iškovojo antrąją pergalę ir žengė rimtą žingsnį vietą ketvirtfinalyje suteikiančios vietos pirmajame šešetuke. Vis dėlto paskutinis turas dar gali susiklostyti taip, kad „Jump“ nukristų žemiau, tad paskutinis reguliariojo sezono mačas alytiškiams nebūtinai bus tik formalumas.

„MKML-Mantinga“ debiutantė „PROmilė“ savo žūtbūtines rungtynes žais jau trečiadienį, kai susitiks su vietą ketvirtfinalyje užsitikrinusia „Marista“. Pergalės atveju debiutantai viltingai lauktų kitų komandų paskutinių mūšių, o pralaimėjimo – užbaigtų savo pirmąjį sezoną.

„Marista“ šiuo metu yra ketvirta, tačiau savo pergalės atveju tikriausiai pakiltų į trečiąją poziciją.

Taškas B diviziono reguliariajame sezone bus padėtas kovo 26-ąją, kai per Kalvarijos derbį tarp „98ers“ ir sporto centro komandų paaiškės paskutinio kelialapio į ketvirtfinalį likimas.