11/13 tritaškių, lyderių pergalės ir ilgai lauktas „PROmilės“ laimėjimas

„MKML-Mantinga“ čempionate per itin intensyvią savaitę sužaistos net 8 rungtynės.

A divizione per savaitę buvo sužaistos 4 rungtynės ir, neįprastai šiai lygai, nė per vieną iš tų dvikovų aistros nevirė iki paskutinių sekundžių. Nugalėtojai per visus mačus daugiau ar mažiau ramiai įrodė savo pranašumą.

„MMKL-Mantinga“ klasikinės rungtynės tarp „Išvien“ ir „Veteranų“ šį kartą baigėsi pastarųjų pergale 105:94. „Veteranai“ šį kartą surinko itin galingas pajėgas, o „Išvien“, priešingai, trūko ne vieno svarbaus žaidėjo.

Po 2 kėlinių „Išvien“ dar buvo priekyje 54:49, bet po trečiojo jau vicečempionai pirmavo triuškinančia persvara 87:65. Vienu metu „Veteranų“ persvara buvo išaugusi net iki 27 taškų (97:70).

Itin įspūdingai per šias rungtynes pasirodė vienas nugalėtojų lyderis Mantvydas Kalinauskas. Gynėjas pataikė net 11 tritaškių iš 13, pelnė 43 taškus ir tapo naudingiausio savaitės pasirodymo autoriumi.

„Išvien“ kiek atsigriebė penktadienio vakarą, kai 90:77 nugalėjo be keleto pagrindinių žaidėjų buvusią „Marijampolės SC-2005“ komandą. Ketvirtojo kėlinio viduryje vyresni žaidėjai pirmavo 82:60, o jaunimas skirtumą kiek sumažino tik dvikovos pabaigoje.

Per kitas rungtynes pralaimėjimus patyrė pastaruoju metu visiems iš eilės sunkumų kėlusios „Simedvos“ ir Birštono SC komandos. Tiesa, ir susitiko su lygos lyderėmis.

„Simedva“ 101:114 pralaimėjo „Vyčiui-Masažo namams“. Galutinis rezultatas leidžia manyti, kad vyko apylygė kova, tačiau tikrovėje mačo pabaigoje „Vytis-Masažo namai“ pirmavo net 108:87, o „Simedva“ visų rungtynių metu priekyje buvo vos porą minčių ir ta persvara tesiekė 1 tašką.

Laimėtojus į pergalę vedė Rokas Grėbliūnas (30 taškų) ir Gvidas Kačiušis (22), o pralaimėjusiųjų neišgelbėjo eiliniai įspūdingi Luko Grabausko (28 taškai, 12 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvūs perdavimai) bei Domanto Šeškaus (23) pasirodymai.

„Bandėme kuo labiau sustabdyti jų lyderius, tačiau tai pavyko tik iš dalies. Todėl nepavyko išlaikyti didelio pranašumo, – rungtynes apibendrino laimėtojų vadovas ir įžaidėjas Mantas Varnagiris. – Pabaigoje jie šiek tiek pavargo, tai ir nulėmė mūsų pergalę. Puolime komandai sekėsi neblogai, išsimesdavome pakankamai laisvus metimus, tačiau nuolat stengėmės akcentuoti gynybą, ko šį kartą pritrūko. Praleidus 101 tašką, retai pavyksta iškovoti pergalę.“

Tuo metu labai toli nuo optimalios sudėties buvusi Birštono SC pralaimėjo „Marijampolės SC-Eurostandard“ komandai 84:103.

A divizione dabar pirmauja po 9 pergales turinčios „Marijampolės SC-Eurostandard“ ir „Vyčio-Masažo namų“ komandos, po 8 kartus yra laimėję „Veteranai“ ir „Išvien“.

B diviziono viršūnėje lieka įsitvirtinę po 10 kartų laimėję Punsko „Punia“ ir Kalvarijos „98ers“.  Punsko komanda šią savaitę 72:62 nugalėjo Kalvarijos SC ir 71:60 – „PROmilę“.

Itin ilgoje pralaimėjimų serijoje skendusi pastaroji komanda šią savaitę pagaliau taip pat pajuto primirštą pergalės skonį, kai 101:75 nugalėjo „Marijampolės SC-2008“ jaunimą. „PROmilė“ sezoną pradėjo 5 pergalėmis iš eilės, tačiau po to sekė 7 nesėkmės iš eilės. Pastarąjį kartą buvo laimėta dar gruodžio 8 dieną.

Per kitas savaitės rungtynes „CIE LT Forge“ tvirtai 86:61 nugalėjo kitą jaunųjų krepšininkų komandą „Marijampolės SC-Metrum.lt“.