Buvę „Sūduvos-Mantingos“ vedliai finalo ketverte palaikys buvusius komandos draugus

Evaldas Šaulys ir Gintautas Matulis praėjusiame Mezon NKL sezone su Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komanda triumfavo pirmenybėse, o vasarą abu persikėlė į Lietuvos krepšinio lygos klubus.

E. Šaulys papildė „Šiaulių“ komandą, o G. Matulis išvyko į Kėdainių „Nevėžį. Abu krepšininkai norėjo atvykti į Mezon NKL finalinį ketvertą stebėti lemiamas čempionato kovas, tačiau jų komandos šeštadienio popietę rungtyniaus LKL pirmenybėse.

NKL čempionai su „nklyga.lt“ svetainės skaitytojais pasidalino savo mintimis apie artėjantį finalinį ketvertą, kuris balandžio 13-14 dienomis vyks Jonavoje.

Apie pusfinalį „Vytis“ – „Žalgiris-2“

Evaldas Šaulys: „Visko gali būti, nes čia tik vienos rungtynes. Žalgiriečiai nejaus jokio spaudimo, jie neturi ko prarasti, o „Vytis“ galvoja tik apie čempionų titulą. Manau, kad juos kur kas labiau slėgs įtampa. Bet turėtų susitvarkyti ir su tuo.

Vytis“ visą sezoną demonstruoja gerą formą, ne šiaip sau tik triskart pralaimėjo iki pat finalo ketverto.“

Gintautas Matulis: „Manau, kad jeigu „Žalgirio“ dubleriai pasikvies Gytį Masiulį ir Martyną Sajų, tai tikrai gali nustebinti ir „Vytį“. Jie įgavo gerą formą, laimėjo tokią ilgą, lemiamų kovų seriją su „Šilute“. Tikrai šiame pusfinalyje dvikova gali būti įnirtinga.

Iš vienos pusės, gerai, jog „Vyčio“ komandoje yra pasitikėjimas savo jėgomis, bet svarbu, kad nebūtų tokio užsiliuliavimo. Finalinis ketvertas yra toks dalykas, kad ateini, tikiesi, kad paeis korta, bet žaidi žaidi ir kartais matai, kad viskas neina, nėra susižaidimo, ramybės ir žinojimo, kaip sužaisti lemiamais momentais. Tai galėtų „Vyčiui“ pakišti koją. Bet jeigu žaidimas eis taip, kaip ir sezono metu, tai problemų nebus.

Kaip mes, pavyzdžiui, praėjusiais metais su Marijampoles komanda – būtų finalinis ketvertas, būtume net trečios vietos medalio nelaimėję, nes pralaimėjome pirmąsias dvejas finalo rungtynes. Žinojome, kad jaučiame ramybę, turime tų likusių rungtynių, ėjome, kovojome ir viskas.“

Apie pusfinalį „Sūduva-Mantinga“ – „Neptūnas-Akvaservis“

Evaldas Šaulys: „Kitą pusfinalį turėtų laimėti „Sūduva-Mantinga“. Visgi jie yra nuolatiniai finalinio ketverto dalyviai, turi daug žaidėjų, kurie yra daug matę ir žino, ką tai reiškia, be to, turi ir ilgesnį suolelį.

„Sūduva-Mantinga“ išlaikė pajėgią sudėtį, išliko tokia pati stipri, kaip ir praėjusį sezoną. Tuo metu Klaipėdos komanda prarado savo veidą Viktorą Chodosovskį. Komandą paliko ir Edvinas Alunderis, kuris praėjusių metų finale tikrai gerai žaidė. O atėjo daugiau jauni žaidėjai“, – apie pusfinalį pasisakė Šaulys.

Gintautas Matulis: „Manau, kad sužais patirtis ir šaltesnis protas. Su „Nevėžiu“ žaidėme draugiškas rungtynes prieš „Sūduvą-Mantingą“ ir mačiau, kad Marijampolės komanda eina teisingu keliu. Visi žino, ką turi daryti. Manau, kad bus įdomi kova, bet jaučiu, kad „Sūduva-Mantinga“ laimės. Aišku, finalo ketvertuose visada yra X faktorius.

Be to, marijampoliečių gretose nėra didelių pokyčių. Anksčiau komandą tempė Donatas Sabeckis ir Dovis Bičkauskis, bet kažkas išeina, kažkas ir ateina, o pagrindas, vietiniai, lieka: Aurimas Kieža, Marius Valukonis, Tautvydas Kliučinykas, Ignas Labutis. Pasipildė gerais žaidėjais, kaip Andrius Aleksandrovas, taip pat liko Ernestas Ežerskis. Gal tik šiemet mažiau snaiperių. Pernai turėjome ir Evaldą Šaulį, ir Dominyką Domarką. O dabar yra aukštesnė ir stipresnė komanda.“

Apie E. Šaulio ir G. Matulio prognozuojamą galimą finalą tarp „Vyčio“ ir „Sūduvos-Mantingos“:

Evaldas Šaulys: „Bus įdomu. Labai sunku pasakyti, kuri komanda laimės finale. Kai buvo visos sudėties, tuomet marijampoliečiai laimėjo prieš „Vytį“, o suklupo tik tuomet, kai buvo išretinti traumų ir ligų. Palaikysiu savo buvusią komandą ir esamus draugus, žaidžiančius „Sūduvos-Mantingos“ komandoje.“

Gintautas Matulis: „Kažkiek žaidžia sentimentai, bet mačiau „Sūduvos-Mantingos“ rungtynių – treneris Rytis Vaišvila labai gerai sustatė komandą, visi krepšininkai žino savo vietas. Galvojau, kad gal komanda išsibalansuos tuomet, kai po traumų grįš Kieža ir Valukonis, bet tai neįvyko. Jie vis tiek žadžia aukšto lygio krepšinį. Didžiausią faktorių turės patirtis. Rytis Vaišvila tą finalų skonį tikrai jaučia ir žino, kaip sužaisti lemiamu metu. Eina teisingu keliu ir ne veltui pateko į finalinį ketvertą.“