Favoritų pergalės, naujokas ir dar mažiau nepralaimėjusiųjų

„MKML-Mantinga“ čempionate pastarąją savaitę buvo sužaistos dar 6 rungtynės.

A divizione šį kartą apsieta be staigmenų ir be didesnių dramų. Visas trejas rungtynes ne itin dideliais skirtumais, tačiau gana tvirtai laimėjo nominalūs favoritai.

Po 1 pralaimėjimą savo sąskaitose turintys „Išvien“ ir „Veteranai“ iškovojo trečiąsias pergales.

„Išvien“ 85:72 pranoko „Marijampolės SC-2005“ krepšininkus. „Išvien“ po 2 kėlinių pirmavo 47:26, o po pertraukos pridėjo dar 2 taškus ir atritūko net 23 taškais. Atrodė, kad viskas šiose rungtynėse baigta, tačiau jaunimas tuomet surengė spurtą 15:0 ir kėlinio viduryje skirtumas jau tebuvo 8 taškai (49:41). Vis dėlto perlaužti rungtynių Domo Kriščiūno auklėtiniams nepavyko.

Tuo metu „Veteranai“ palaužė Lazdijų „Briedį-Pietų Megrame“ 87:78. Rungtynės vyko labai atkakliai ir lygiai, o vicečempionai toliau pabėgo tik pačioje rungtynių pabaigoje.

„Veteranus į pergalę vėl tempė puikiai sezoną pradėjęs Osvaldas Braždžionis. Krepšininkas pelnė 24 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Per trečiąsias rungtynes Birštono SC 83:73 pranoko „Maristą“, kuri prieš rungtynes į komandos paraišką įtraukė naują žaidėją – Nedą Zaniauską.

Vis dėlto „Marista“ turėjo tik 6 žaidėjus ir neturėjo daug galimybių prilygti ilgą atsarginių žaidėjų suolą turinties čempionams.

Puikios Mindaugo Košelio (28 taškai) ir Domanto Butkio (13 taškų ir 16 atkovotų kamuolių) rungtynės leido „Maristai“ laikytis rungtynėse, bet 3 kėlinio pabaigoje – 4 kėlinio pradžioje Birštono komanda spurtavo net 22:0, pabėgo 70:51 ir nugalėjo.

Čempionų ekipoje du žaidėjai užfiksavo dvigubus dublius. Laurynas Miknevičius surinko po 16 taškų ir atkovotų kamuolių, o Dominykas Jurgelionis – 16 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

B divizione sumažėjo nepralaimėjusių komandų skaičius – „CIE LT Forge“ (3-0) įrašė pirmą pralaimėjimą į Kalvarijos „98ers“ (3-1) sąskaitą (76:57).

Nugalėtojams puikų dvigubą dublį surinko Kazimieras Greičius (12 tšk. ir 19 atk.k.), o tarp pralaimėjusiųjų panašiai pasižymėjo Rytis Gutauskas (18 tšk., 13 atk.k.).

Kitose dvejose rungtynės dalyvavo Alytaus „Kryžkelių plienas“. Iš pradžių dzūkai 91:75 nepaliko vilčių „Marijamplės SC-Metrum.lt“ jaunimui, tačiau po to atkaklioje kovoje 78:81 nusileido Punsko „Puniai“.

Punsko komanda rungtynių pabaigoje vos neprisižaidė, tačiau didžiąją rungtynių dalį pirmavo būtent ji, o vienu metu „Punia“ turėjo ir solidžią 15 taškų persvarą (54:39).

Būtent „Kryžkelių plieno“ žaidėjas Karolis Česonis tapo naudingiausiu savaitės krepšininkus. Į Punsko komandos krepšį jis įmetė 27 taškus, tačiau surinko tik 22 naudingumo balus.

Naudingiausiu tapo K.Česonio pasirodymas per pirmąsias rungtynes. Tuomet alytiškis pelnė 23 taškus, atkovojo 14 kamuolių ir surinio net 31 naudingumo balą.