Gerokai atsinaujinę dubleriai: „Sezoną pradėjome tinkamai nusiteikę“

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ dubleriai naują Regionų krepšinio lygos (RKL) sezoną pradėjo itin sėkmingai. Trenerio Andriaus Kardišausko treniruojama komanda RKL čempionate startavo dviem pergalėmis.

Marijampoliečiai sezono starte 85:78 nugalėjo Ukmergės „Olimpą“, o dar vieną pergalę iškovojo rungtynėse su „Kretingos“ klubu – 106:80.

Praėjusį sezoną Marijampolės klubas liko tik 13-oje pozicijoje ir į atkrintamąsia nepateko, taigi startas su dvejomis laimėtomis rungtynėmis „Sūduvą-Mantingą-2“ nuteikia optimistiškai.

„Tokį pasirodymą lėmė šimtaprocentinis komandos žaidėjų atsidavimas gynyboje, nesavanaudiškas žaidimas puolime bei svarbiausia detalė – puikus mikroklimatas komandoje. Praėjusį sezoną mūsų ekipa šiomis savybėmis nepasižymėjo, todėl džiugu, kad naują sezoną pradėjome tinkamai nusiteikę“, – „suduva-mantinga.lt“ pasakojo komandą ir vėl treniruojantis Kardišauskas.

Šį sezoną „Sūduvos-Mantingos“ dubleriai startavo kardinaliai atsinaujinę. Komandą papildė tokie žaidėjai kaip Matas Andruškevičius, Rokas Klapatauskas, Modestas Šemeklis, Justas Balčiūnaitis, Justas Stakėnas, Aidas Kuzminskas, Klaidas Kavaliauskas, Paulius Steikūnas Mantas Gelčius bei Robertas Subotkevičius.

Komandoje liko ir svarbūs žaidėjai iš ankstesnių sezonų – Mantas Varnagiris, Domantas Senda, Gytis Sutkus, Kasparas Berenis ir Lukas Vabalevičius bei sugrįžęs Jaunius Davniukas.

„Komanda nuo praėjusio sezono gerokai atjaunėjo, šiuo metu ekipoje turime kur kas daugiau jaunų žaidėjų, kuriems viskas dar tik priešakyje. Vyriausiam ekipos žaidėjui 24-eri, o jauniausiam – 15 metų, todėl akivaizdu, jog stengiamės išlaikyti RKL vystomą liniją. Lyga skirta būtent jaunų žaidėjų auginimui, o ne kažkam kitam.

Nuotr. V.Skroblas

Šį sezoną esame greitesnė bei mobilesnė komanda, kuri stengsis žaisti akiai gražų krepšinį, paremtą tolimais metimais bei greitu puolimu“, – mintimis apie komandos sudėtį pasidalijo Kardišauskas.

2015-2016 sezonas jaunajai dublerių ekipai buvo sėkmingiausias per visą jos egzistavimo laikotarpį, kuomet buvo užimta penktoji vieta. Praėjęs sezonas toks sėkmingas Kardišausko auklėtiniams nebebuvo – marijampoliečiai liko už atkrintamųjų borto.

Tiesa, treneris pabrėžia, kad tarp pirminių šios ekipos tikslų nėra aukštos pozicijos RKL A divizione.

„Komandos tikslai, kaip ir kiekvienais metais, yra išleisti kuo daugiau žaidėjų į NKL čempionatą. Norime pasidžiaugti, kad pernai mūsų komandoje rungtyniavo, tokie jauni, dabar jau NKL krepšininkai kaip: Andrius Globys, Martynas Pacevičius ir Lukas Vabalevičius. Viliamės, kad po šio sezono, taip pat keli mūsų krepšininkai prisijungs prie NKL ekipų.

Antrasis tikslas – išlikti RKL A divizione. Paprastam žmogui gali kilti klausimas, koks skirtumas tarp RKL A ir B diviziono, jeigu komandos tikslas nėra patekti į NKL? Norime, kad jauni žaidėjai tobulėtų aukščiausiame lygyje, o šiai dienai meistriškumo skirtumas tarp RKL A ir B divizionų dar tikrai didelis. Todėl siekiant, kad jauni žaidėjai maksimaliai tobulėtų, svarbu rungtyniauti būtent A divizione ir jame išlikti“, – dėstė Kardišauskas.

Trečią sezono susitikimą marijampoliečiai penktadienį sužais penktadienį Plungėje. Šeštadienį „Sūduva-Mantinga-2“ namie 18.45 val. susikaus su Kėdainių „Nevėžio“ dukterine ekipa.