Kosminis krepšinis, „Veteranų“ įrodymas ir atkaklios kovos B divizione

„MKML-Mantinga“ čempionate pastarąją savaitę sužaistos 6 rungtynės, po kurių A divizione neliko nepralaimėjusių komandų, o vienas mačas išsiskyrė ir įtampa, ir fantastiškais žaidėjų pasirodymais.

Vis dėlto pradėkime ne nuo kosminio krepšinio, o nuo lyderių reikalų. Paskutine nepralaimėjusia A diviziono komanda buvo „Vytis-Masažo namai“ (buvo laimėtos pirmos trejos sezono rungtynės). Tuo pačiu tai buvo ir vienintelė komanda, kurios per savaitę laukė dvejos rungtynės.

Per pirmąsias rungtynes ši ekipa 97:91 pranoko „Marijampolės SC-Eurostandard“ jaunimą, o į pergalę ją atvedė klubo vadovas Mantas Varnagiris. Įžaidėjas susmeigė 6 tritaškius iš 10 ir rungtynes baigė su 27 taškais savo sąskaitoje.

Sekmadienį „Vyčio-Masažo namų“ laukė rungtynės su pagal surinktus taškus lygoje pirmavusiais, tačiau kartą jau pralaimėjusiais, „Veteranais“. Šie, nors ir pirmavo, žinojo, kad pralaimėjimas leistų viršūnėje labai patogiai įsitaisyti tiesioginiams varžovams. Tad abiems komandoms buvo ką įrodinėti aikštėje.

Kai rungtynių rezultato spėlionėje „Išvien“ pažadėjo dar vieną M.Varnagirio benefisą, „Marijampolės SC-Eurostandard“ treneris Kęstas Juozaitis replikavo, kad gynėjo gimtadienis baigėsi kartu su pirmosiomis savaitės rungtynėmis.

Specialistas žodžių vėjais nešvaistė. M.Varnagiris šį kartą pataikė 2 tritaškius iš 11 ir, nors surinko 16 taškų, pergalės tai jau neatnešė. Sunkiai, bet rungtynes vis dėlto laimėjo „Veteranai“ – 82:75. Juos į pergalę, kaip jau šiame sezone tampa įprasta, atvedė Osvaldas Brazdžionis, pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 9 kamuolius.

„Susitikime nė karto nebuvome besivejančios komandos vaidmenyje, o trečiajame kėlinyje turėjome net 14 taškų pranašumą. Priešininkai pergalės lengvai atiduoti neketino ir, mums likus be vieno iš kertinių žaidėjų, sumažino savo deficitą vos iki 2 taškų. Tačiau preciziškiau sužaista mačo pabaiga leido džiaugtis jau penktąją pergale šiame sezone“, – taip rungtynes apibendrino laimėtojai.

Pergalė „Veteranams“ suteikė galimybę tvirtai vadintis vienvaldžiais sezono lyderiais.

Vis dėlto kosminis krepšinis buvo žaidžiamas ne per aukščiau aprašytas rungtynes. Tuo pačiu metu kitoje Marijampolės sporto salėje susitiko „Marijampolės SC-2005“ ir „Simedva“, o pergalę įspūdingu rezultatu 149:147 iškovojo pastarieji. Kad komandos išsiaiškintų nugalėtojus, prireikė 2 pratęsimų, mažai trūko, kad būtų prereikę ir trečio.

Kai žaidžiama 50 minučių, komandų lyderiai turi galimybę surinkti įspūdingą statistiką. Šiuo atveju tuo pasinaudojo abiejų komandų atstovai.

Nugalėtojams, kurie žaidė be aukštaūgio Tomo Janušausko ir eilės kitų žaidėjų, Domantas Šeškus surinko net 59 taškus (9 atk. k., 13 rez. p., 5 per. k., 59 naud.), Mantas Gūžys – 38 (14 atk. k., 38 naud.), Nojus Genys – 24, Ignas Matulaitis – 23.

Pralaimėjusiems Augustas Merkys surinko 49 taškus (17 atk. k., 44 naud.), o Ardijus Jančiauskas – 37 (9 atk. k., 6 rez. p., 44 naud.).

Beje, kitą dieną A. Jančiauskas, atstovaudamas Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ pelnė pirmuosius taškų NKL pirmenybėse. Taip pat pasižymėjo ir Aironas Bliūdžius iš „Marijampolės SC-Eurostandard“.

„Nuotaikos po varžybų buvo ne tik geros, bet ir žaidėjai atidavė paskutines jėgas, nes suolelis buvo trumpas ir teko žaisti be centrų. O dar M. Gūžys antrajame kelinyje gavo traumą, todėl po ilgosios pertraukos negalėjo žaist pilna jėga. O dar tiek Mantas, tiek Domantas tą dieną žaidė antras rungtynes, – šypsojosi „Simedvos“ vadovas Tomas Štaraitis. – Rungtynės buvo visai ne gynybinės, laimėti galėjo bet kuri komanda, bet Fortūna šį kartą nusišypsojo mums. Nors į tai, ką išdarinėjo Domantas, tikrai buvo gražu žiūrėti. Beje, jis šeštadienį atšventė savo 31 gimtadienį.“

Siunčiame sveikinimus įspūdingiausio savaitės pasirodymo autoriui!

B divizione tik Kalvarijos „98ers“ įsirašė užtikrintą pergalę prieš „Gudelių seniūniją“ – 88:71. Kitu du mačai baigėsi vos 2 taškų skirtumu: Alytaus „Kryžkelių plienas“ 86:84 pranoko Kalvarijos SC, o be pralaimėjimų žengianti „PROmilė“ 60:58 palaužė Punsko „Punią“.

Per šos savaitės rungtynes divizione dar vieną itin rezultatyvų perdavimą surengė Kalvarijos SC varikliu tapęs Mantas Trečiokas (35 taškai), tačiau Alytaus komandoje net 3 žaidėjai pelnė po 19 taškų (Karolis Česonis, Tadas Gaulia, Artūras Babravičius) ir nusvėrė rungtynių svarstykles savo ekipos naudai.

Vos tašku mažiau (34) už M. Trečioką pelnė „PROmilės“ lyderis Imantas Šturma, tačiau „Punia“ tinkamo atsakymo šiam pasirodymui nesurado.