Kursko ekipa apgynė BWBL čempionių titulą, o „Sūduva“ liko ketvirta

Tomas Gaubys

Kursko „Inventa“ apgynė Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionių titulą. Rusijos aukščiausiojoje lygoje rungtyniaujanti ekipa finale sekmadienį 65:54 (21:12, 18:12, 12:11, 14:19) įveikė Baltarusijos čempiones „Cmoki-Minsk“ krepšininkes. Lietuvos čempionė Marijampolės „Sūduva“ liko ketvirta.

Rusijos atstovės BWBL čempionėmis tapo antrą kartą varžybų istorijoje. 24-ojo BWBL čempionato finalo ketverto varžybos vyko Druskininkų sporto centre.

Barselonos olimpinių žaidynių čempionės Jelen Šakirovos ir Andrejaus Potapovo treniruojama „Inventa“ 16-ąją min. pirmavo 33:19, po dviejų kėlinių – 39:24, o 27-ąją min. įgijo 17 taškų persvarą (47:30). Tačiau intriga ketvirtajame kėlinyje sugrįžo – likus žaisti 4 min. Minsko ekipa sumažino skirtumą iki penkių taškų (50:55). Paskutinėmis minutėmis Kursko komandą į pergalę vedė Jevgenija Frolkina. Ji pelnė septynis taškus iš eilės ir palaidojo visas „Cmoki-Minsk“ ekipos viltis.

„Inventa“: Jevgenija Frolkina 12, Kristina Safonova 11 (6 atk. kam.), Jekaterina Poliašova 9, Ana Burovaja 8, Olga Frolkina 8; Tatjana Sema 12 atk. kam.

„Cmoki-Minsk“: Kai Afi James 15 (6 atk. kam.), Viktorija Hasper 14, Marija Čeremisina 10, Ala Murauskaja 9 (9 atk. kam., 4 rez. perd.).

Rungtynėse dėl bronzos „Sūduva“ 78:86 (16:33, 26:13, 15:19, 21:21) nusileido Baltarusijos čempionato lyerėms Gardino „Olimpia“ krepšininkėms.

Pirmąjį kėlinį Gardino ekipa laimėjo 33:16. Antrajame kėlinyje Tado Stankevičiaus treniruojama „Sūduva“ laimėjo 4 min. atkarpą net 17:4 ir sumažino skirtumą iki keturių taškų (33:37). Po dviejų kėlinių marijampolietės atsiliko 42:46, po trijų – 57:65. Likus žaisti 8 min. „Sūduva“ vėl priartėjo (63:67), bet „Olimpia“ nepalūžo.

„Sūduva“: Lina Mikelevičienė 26 tšk. (tritaškiai – 6/10), Stephanie Gardner 13 (5 rez. perd.), Danielle McCray 10 (6 atk. kam.), Ligita Tamutytė 9; Justina Matuzonytė 6 (7 atk. kam.), Rita Milieškienė 5 (9 atk. kam.).

„Olimpia“: Natalija Daškevič 26 (tritaškiai – 4/6, 9 atk. kam.), Volha Kapylova 14 (8 atk. kam.), Nadzeja Nadzežka 14 (8 atk. kam.), Aryna Masko 12, Sviatlana Kudrašova 9 (7 rez. perd.).

Naudingiausia finalo ketverto turnyro žaidėja pripažinta Jevgenija Frolkina („Inventa“). Į simbolinį geriausių žaidėjų penketą dar pateko Lina Mikelevičienė („Sūduva“), Viktorija Hasper („Tsmoki-Minsk“), Natalija Daškevič („Olimpia“) ir Ana Burovaja („Inventa“).

Geriausioms komandoms bei žaidėjoms įteiktos viešbučio „De Lita“, bendrovės „Sparta“, įmonių grupės „KG Group“, parduotuvių tinklo „Drogas“ dovanos.

Šeštadienį pusfinalyje „Inventa“ 81:75 įveikė „Olimpia“ krepšininkes, o „Sūduva“ 67:77 pralaimėjo „Cmoki-Minsk“ ekipai.

„Sūduva“ šį sezoną BWBL reguliariajame sezone užėmė trečią vietą. Marijampolietės iš 12 rungtynių laimėjo 5. Pirmą vietą užėmė „Inventa“ (9 pergalės), antrą vietą – „Cmoki-Minsk“ (7), o ketvirtą – „Olimpia“ (3).

BWBL pirmenybės vyksta nuo 1994 metų. Lietuvos klubai BWBL čempionatą yra laimėję net 18 kartų. Triskart čempionėmis tapo Baltarusijos komandos, du kartus – Rusijos ir sykį – Latvijos atstovės. „Olimpia“ auksą iškovojo 2013, „Cmoki-Minsk“ – 2015, „Sūduva“ – 2016, o „Inventa“ (buvusi „Dinamo-Farm“) – pernai.