LMKL savaitė: iššūkis čempionėms, rezultatyviausios krepšininkės ir rekordai

LMKL savaitė: iššūkis čempionėms, rezultatyviausios krepšininkės sugrįžimas ir S. Landry šou

Startavus Lietuvos moterų krepšinio taurės (LMKT) pusfinalio kovoms, praėjusią savaitę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) buvo sužaistos ketverios rungtynės.  Principiniame mūšyje savo vietą viršūnėje įtvirtino ir su dvejų rungtynių paeiliui iššūkiu sėkmingai susitvarkė Marijampolės „Sūduva“, pirmąjį dvigubą dublį įsirašė čempionių atstovė Kateryna Dobrikova, ant parketo sugrįžo viena ryškiausių lygos krepšininkių Gabija Meškonytė, bet tuo pačiu Vilniaus „Kibirkštis“ prarado neseniai įsigytą Deaną Mayzą.

Apie tai ir dar daugiau – LMKL savaitės apžvalgoje.

ĮSITVIRTINO. Per pirmuosius du varžybų ratus koja kojon LMKL turnyrinėje lentelėje žengusios Marijampolės „Sūduvos“ ir Kauno r. „Hoptrans-Sirenų“ ekipos dar sykį tarpusavyje susikovė įsibėgėjus trečiojo rato kovoms. Tado Stankevičiaus vadovaujamos auklėtinės Garliavoje vykusį mūšį laimėjo 75:62 ir savo pranašumą turnyrinėje lentelėje sustiprino nebe tik taškų skirtumu, tačiau ir pergale.

Vienomis rungtynėmis daugiau sužaidusios marijampolietės savo sąskaitoje turi 15 pergalių per 17 rungtynių, tuo metu pirmenybių vicečempionės per 16 susitikimų yra pasiekusios 13 laimėjimų.

DVI IŠ DVIEJŲ. Penktadienį įveikusios pastarųjų dvejų metų finalo varžovę, „Hoptrans-Sirenų“ komandą, „Sūduvos“ krepšininkės šeštadienį sėkmingai susitvarkė su Ukmergės „Vilkmergės“ mestu iššūkiu, iškovojo dvi pergales per dvi dienas ir šiuo metu sausio mėnesį fiksuoja 4-1 pergalių ir pralaimėjimų santykį.

PRIŠAUDĖ. Čempionėms namuose visomis išgalėmis besipriešinusios Ukmergės „Vilkmergės“ gretose iššovė anksčiau Marijampolės „Sūduvos“ garbę gynusi Kamilė Berenytė. Asmeninį pataikytų tritaškių rekordą pagerinusi 20-metė puolėja per 34 minutes realizavo 4 tolimus metimus iš 8 ir iš viso surinko 19 taškų. Pastarasis rezultatas – taip pat geriausias marijampolietės pasiekimas LMKL.

PIRMASIS. Ukmergėje taškus iš žaidimo taikliais tolimais šūviais rinkusi „Sūduvos“ legionierė Kateryna Dobrikova į šeimininkės „Vilkmergės“ krepšį smeigė 4 tritaškius iš 6, pelnė 14 taškų, taip pat atkovojo 11 kamuolių ir užfiksavo naują geriausią karjeros rezultatą LMKL. Tai buvo ir pirmasis jos dvigubas dublis.

PUIKIAI. Be klaidų rungtynėse su Ukmergės „Vilkmerge“ krepšį iš žaidimo atakavusi Neringa Skadaitė pataikė 6/6 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 3/4 baudų ir iš viso pelnė 21 tašką. Taip pat Marijampolės „Sūduvos“ vedlė dar atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 31 naudingumo balą. Iki geriausio karjeros naudingumo rezultato pakartojimo jai pritrūko dviejų balų – 2014-2015 m. sezone kaunietė rungtynėse su Klaipėdos „Fortūna“ surinko 33 naudingumo balus.

IMG_3469

SUGRĮŽO. Kiek daugiau nei mėnesį be rezultatyviausios komandos krepšininkės Gabijos Meškonytės besivertusi Vilniaus „Kibirkštis“ savo lyderės sulaukė Kaune vykusioje dvikovoje su vietos „Aistėmis-LSU“. Po plyšusio čiurnos raiščios atsigavusi puolėja 81:70 vilniečių pergale pasibaigusiame susitikime per 23 minutes pelnė 10 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų, bet prarado rezultatyviausios lygos krepšininkės poziciją.

Iki tol 16,8 taškų vidurkį per vienerias rungtynes fiksavusios G. Meškonytės rezultatyvumo rodiklis nukrito iki 16,2 taško, o krepšininkė – iš pirmosios į trečiąją vietą. Į pačią viršūnę sugrįžo didžiąją sezono dalį LMKL žibanti Klaipėdos „Fortūnos“ jaunoji žvaigždė Roberta Mizgerytė, per vienerias rungtynes vidutiniškai pelnanti po 16,7 taško.

NETEKO. Sausio pradžioje Vilniaus „Kibirkštį“ papildžiusi Deanna Mayza ketvirtajame LMKL mače iškrito iš rikiuotės. Rungtynėse Kaune 23-ejų gynėja patyrė čiurnos traumą ir tikrai nepasirodys ant parketo antradienio mače su „Vilkmergė“. Kol kas lieka neaišku, ar legionierė galės rungtyniauti vasario 2-osios dvikovoje su Kauno r. „Hoptrans-Sirenomis“.

Per ketverias rungtynes D. Mayza vidutiniškai aikštėje praleido po 28 minutes, pelnė po 8,8 taško, atliko po 4,3 rezultatyvaus perdavimo, atkovojo po 2,5 ir perėmė po 1,5 kamuolio bei rinko po 10,5 naudingumo balo.

DOMINAVO. Trečiajame mačo su Kauno „Aistėmis-LSU“ kėlinyje įsisiautėjusi Shenita Landry surinko 16 taškų, perlaužė susitikimo eigą Vilniaus „Kibirkšties“ naudai bei ketvirtąją komandos pergalę paeiliui vainikavo karjeros rungtynėmis. Amerikietė per 33 minutes į varžovių krepšį įmetė 28 taškus (13/17 dvitaškiai, 2/5 baudos), atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus ir surinko 37 naudingumo balus.