MKML apžvelgė finalinio ketverto komandas

Jau  kitą savaitgalį pasitiksime su finalinėmis „MKML-Mantinga“ čempionato rungtynėmis, kuriose paaiškės stipriausios „A“ ir „B“ diviziono komandos. Didžiulės šventės metus susirinkę sirgaliai nenuobodžiaus ir atvykę ras daug pramogų, o taip pat bus išaisškintas „MKML-Mantinga oro karalius 2018“ ir „MKML-Mantinga snaiperis 2018“.

Artėjant paskutinėms sezono kovoms MKML pristato visas 8 komandas, kurios kovos dėl čempionų titulo.

A DIVIZIONAS


„Perlas“ 

Praėjusiame sezone čempionais, tapę krepšininkai panašu, jog ketina pakartoti čempionišką žygį ir šiais metais. Vos su vienu kluptelėjimu „A“ divizione kovojančioje komandoje tikrai netrūksta MKML bendruomenei žinomų pavardžių. Ekipoje yra ir „MKML-Mantinga“ čempionų titulą keletą kartų į viršų kėlusių žaidėjų ir RKL solidžiai rungtyniaujančių krepšininkų. Patyrę krepšininkai demonstruoja puikią formą: E. Černauskas vis dar yra vienas pavojingiausių žaidėjų atakuojant iš toli, M. Varnagiris aukštą tempą palaikantis įžaidėjas, puikiai skirstantis rezultatyvius perdavimus.

„Perlas“ šį sezoną pasitiko pasikeitęs, bet dėl to tik dar labiau sustiprėjęs, o tai įrodo ir pergalės prieš visus čempionato favoritus. Antrajame etape ekipą taip pat papildė du itin pajėgų žaidėjai, vienas jų ir RKL čempionate puikiai atrodęs Arminas Šaulys. “Perlas” gerokai anksčiau už kitus baigė pasirodymą debiutiniame RKL čempionate ir turėjo marias laiko tinkamai pasiruošti finalinių ketvertų kovoms.Vos vieną pralaimėjimą čempionate turintys krepšininkai yra laikomi realiausiais pretendentais vėl į viršų keltis čempionų taurę. 


„Išvien“

 Nuo ekipos debiuto MKML pirmenybėse, komanda visada minima tarp favoričių. Ne veltui, jau pirmajame sezone pasidabinę medaliais „Išvien“ krepšininkai kiekvienais metais demonstruoja solidžius rezultatus. Komandos branduolys ilgą laiką nesikeičia, ko pasekoje ekipa nėra priklausoma nuo individualių žaidėjų pasirodymų, o tai dažnai padeda iškovoti pergales. Vis dėlto  negalima neišskirti  šį sezoną sulaukto pastiprinimo –  Alberto Jakubausko, rezultatyviausio MKML-Mantinga krepšininko ( 58 taškai, istorinis lygos rekordas), kuris gali imtis iniciatyvos bei reikiamu metu „patraukti“ į priekį.

Vis dar tvyro nežinia ar pagrindinis atakų organizatorius Deividas Kisielius galės padėti ekipa, mat paskutinėse rungtynėse patyrė traumą ir į aikštelę nebegrįžo. Visgi, tai komanda su charakteriu, kuri jau ne kartą parodė, jog net ir 6 gali įveikti bet kurią lygos komandą. Verta paminėti „Išvien“ tritaškių arsenalą, kuris jeigu tik atsirakins, pridarys beprotiškos žalos būsimiems varžovams. Priekinė linija taip pat viena geriausių visoje lygoje – Paulius Gvazdaitis ir Virginijus Brunza puikiai darbuojasi tiek puolime, tiek gynyboje, o tai gali būti itin svarbiu ginklu pusfinalyje su “Igliauka”, kuri negali pasigirti tokia įspūdinga priekine linija.


„Veteranai“

Komanda reguliariojo sezono metu nedemonstravo gero žaidimo, tačiau prasibrovę į atkrintamąsias daugiau nei užtikrintai laimėjo seriją prieš „Liudvinavą“. Ekipos neabejotina stiprybė – daug metų kartu žaidžiantys krepšininkai, o branduolys – kartu sporto mokyklą baigusi karta, kuri jaučiau vienas kitą. Pasistiprinę pajėgiais žaidėjais, „Veteranai“bet kada gali sužaisti tokį mačą, jog atsilaikyti gali būti sunku bet kokiam komandai, ką parodė rungtynės su „Perlu“.

Užsidegę žaidėjai, vedami  Domanto Sendos, gali nustebinti bei ne tik patekti į finalą, bet ir stoti ant aukščiausio pjedestalo laiptelio. Tačiau yra vienas „bet“. Komanda dažnai banguoja ir nesugeba išlaikyti aukšto tempo, tik laikas parodys ar „Veteranai“ išgyvendino šį neigiamą aspektą. Visgi, jeigu “Veteranai” užsikuria, juos sustabdyti yra be proto sunku – tritaškiai gali pasipilti lyg iš gausybės rago ir nuskandinti ne vieną bet ką, net ir stipriausią komandą. Tuo puikiausiai galėjo įsitikinti ketvirtfinalyje kritę “Liudvinavo” krepšininkai. Prieš sezoną, ekipos vadovai teigė, jog jų tikslas yra papulti į finalinį ketvertą, o ten jau visko gali nutikti. Kas žino gal vieneriose pusfinalio rungtynėse pavyks eliminuoti čempionus?


„Igliauka“

Komandoje ne viena mums gerai žinoma pavardė, tačiau tai nepadėjo kovoti dėl pergalių „A“ divizione.  Vos dvi pergalės iš septynių galimų „Igliauką“ atkrintamosiose suvedė su „Aikštelė 44“ ekipa, kur pastaroji, buvo laikoma aiškia poros favorite. Visgi, nesulaikomo Dariaus Gvezdausko vedama ekipa parodė visą savo potencialą ir eliminavo galingąją „Aikštelės 44“ ekipą. Po tokios pergalės atkrintamosiose, komanda turėtų būti ypač motyvuota ir užsidegusi kovoti dėl medalių. Apetitas kyla bevalgant.

Žinant, jog Gvezdauskui neblogai talkina ir Laurynas Trušas su Tadu Bindoku, galim sakyti, jog „Igliauka“ bus itin kietas riešutas. Pusfinalio barjere  – “Išvien” komanda. Turbūt jeigu būtų žaidžiame serija, pranašumą įgytų “Išvien”, bet kai žaidžiama iš vienerių rungtynių gal įvykti ir taip, jog eilinį kartą niekaip nepavyks sustabdyti “Igliaukos” vedlio Gvezdausko, kurio indėlis neišmatuojamas. Lieka tik laiko klausimas, kokių spąstų minėtam žaidėjui yra paruošę “Išvien” ir kaip pasirodys likę komandos žaidėjai.

 

B DIVIZIONAS


„Mantoras“

Komanda, kuri praėjusio sezono pradžioje kėlė sau aukščiausius tikslus, tačiau nesėkmingai pasibaigus pirmajam „MKML-Mantinga“ čempionato etapui, kovas teko tęsti B divizione, kur lygos debiutantė neturėjo sau lygių. Antrasis „MKML-Mantinga“ sezonas „Mantorui“ praktiškai identiškas – į „A“ divizioną patekti nepavyko, tačiau „B“ divizione, tai ekipa, kuriai jau iš anksto yra kabinami aukso medaliai, tačiau praėjusių metų čempionams per didelis pasitikėjimas savo jėgomis gali pakišti koją. Rungtynės su „Simedva“ atskleidė, jog jie nėra neįveikiami ir  finale su „Kalvarija“ tikrai niekas nėra aišku.

“Mantoras” viso sezono metu kentėjo dėl to, jog rungtynėms niekaip nepavykdavo surinkti pilniausios sudėties, tačiau kaip teigė ekipos vadovas Marius Juozapavičius, į finalines kovas visi žiūri labai rimtai ir jau dabar aišku, jog išvysime pačios pajėgiausios sudėties “Mantorą”. Visgi, dažnai įvyksta tai, ko suplanuoti negali – vienas ekipos aukštaūgių Bubelis tikrai praleis finalą, nes yra susilaužęs ranką. Tačiau net ir be jo paslaugų “Mantoras” yra ryškiausias B diviziono favoritas.


„Simedva“

Praėjusiame sezone komandai sunkiai sekėsi kovoti dėl pergalių „B“ divizione, o šiais metais ekipa jau tarp keturių stipriausių. Tik po atkaklios kovos nusileidus „Mantorui“ dėl kelialapio į finalą, krepšininkams gali pritrūkti motyvacijos kautis toliau. Tomo Štaraičio auklėtiniai jau įrodė, kad gali nugalėti ir stiprius varžovus, todėl kova dėl medalių turėtų būti įdomi. 

Verta pastebėti, jog “Simedvos” komanda turi tikrai ne vieną ir ne du krepšininkus, kurie nepamaišytų net ir stipriausioms “A” diviziono komandoms. Jie neša naudą, tačiau vėl gi, kaip ir “Mantoro” komandoje, ne visada susiburia į rungtynes. Jegorovas, Mačiulaitis ir Galainaitis – tai yra vieni iš svarbiausių ekipos vedlių, nuo kurių priklausys labai daug. Nepaisant visko, kova dėl “B” diviziono bronzos bus tikrai atkakli, o jų varžovai” “SKK” yra lygiavertė varžovė.


„SKK“

Ekipa, kuriai netrūksta patirties nugalėti, bet kurį varžovą. Antrojo etapo pabaigoje puikų žaidimą demonstruoti pradėjusi komanda, žaidžia užtikrintai puolime, kas gali tapti „raktu“ į medalius, nes prieš tai dažnai buvo žaidžiama banguotai, ypač puolime. Sezono eigoje, komanda iš žaidėjų biržos papildė T. Kerevičius, kuris į komandą įnešė ramybės ir šalto proto.

Vienas svarbiausių žaidėjų – A. Šumskas, kuris atlieka didžiulį darbą gynyboje, o puolime yra taip pat pavojingas, ypač po krepešiu. Vis dėlto komanda, kuri visada demonstruoja solidžią gynybą, bet kada gali nustebinti ir be didesnio vargo pasipuošti medaliais. Tačiau tai yra tik prognozės ir “SKK” vyrams viskas reikės įrodyti ant parketo.  


„Kalvarija“

Dar viena komanda kuri žaidžia gerai ir yra laikoma viena iš „B“ diviziono favoričių. Panašu, jog šiais metais finale žaidžianti komanda, kitais metais galėtų kovoti ir su stipresnėmis komandomis, jei toliau išlaikytų stabilų žaidimą. Realūs tikslai aukso medaliai, kurie šiai čempionato komandai būtų puikus pasiekimas.  

Pusfinaliuose susitikę su „SKK“, kalvarijiečiai be didesnio vargo įveikė savo priešininkus, tačiau reguliariajame sezone nusileidę „Mantorui“ yra laikomi finalo autsaideriais, todėl spaudimo jausti neturėtų, o tai gali tapti netgi pergalingu faktoriumi. Labai svarbu, kaip aikštelėje kartu atrodys Tomas Miklušis ir Aurimas Birgelis, kurių tandemas gal nukalti šiai komandai auksą. Jei tik “Kalvarija” pagerintų tritaškių pataikymą, ją sustabdyti pasidaryti labai sunku net ir “A” diviziono komandoms.

Atvykit į didžiausią krepšinio šventę Suvalkijoje – nesigailėsite!