„MKML-Mantinga“ atkrintamosiose – nuožmios pirmosios kovos

„MKML-Mantinga“ čempionate prasidėjo ketvirtfinalio etapas, kuriame per savaitę buvo sužaistos ketverios rungtynės.

TOP-8 divizione abejos pirmosios atkrintamųjų varžybų rungtynės baigėsi vienodu 10 taškų skirtumu ir beveik identišku rezultatu.

Atitrūko ketvirtajame kėlinyje

Per pirmąsias rungtynes „Veteranai“ 105:95 (12:20, 29:16, 29:33, 35:26) palaužė „Kapčiamiestį-Litekmą“. Abi komandos buvo ne idealių sudėčių, o nugalėtojai paaiškėjo tik paskutiniajame kėlinyje.

RUNGTYNIŲ NUOTRAUKŲ GALERIJA

Ketvirtojo kėlinio viduryje vienu metu čempionų titulą ginantys „Veteranai“ pirmavo tik 2 taškais (81:79), tačiau tuomet įspūdingai truktelėjo pirmyn ir susikrovė net 15 taškų pranašumą (99:84). Per likusį laiką Dzūkijos ekipa sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 10 taškų ir išsaugoti viltis dėl revanšo.

Nugalėtojams 36 taškus pelnė Laurynas Trušas, 28 – Mantvydas Kalinauskas, 16 – Ignas Antanaitis, 11 – Edgaras Tamašaitis.

Kapčiamiesčio komandai Giedrius Norkevičius surinko 28 taškus (12 atk.k.), Titas Gervelis – 27 (12 atk.k.), Domantas Margelis – 22, Dovydas Jarmala – 18 (12 atk.k.).

Antrąsias ketvertfinalio rungtynes komandos žais balandžio 16 d. 18 val.

Panaikino didelį atsilikimą

Per kitas rungtynes „Marijampolės SC-Mantinga“ nugalėjo „Gudelių seniūniją“ 107:97 (46:25, 19:24, 13:27, 29:21). Į rungtynes kiek vėlavo pora itin svarbių „Gudelių seniūnijos“ žaidėjų, tad tuo pasinaudojęs jaunimas jau pirmajame kėlinyje įjungė aukščiausią pavarą ir šovė į priekį 46:25.

Vis dėlto vėliau padėtis aikštėje ėmė keistis į kitą pusę. Pasikeitė tiek, kad ketvirtojo kėlinio pabaigoje iš milžiniško „Marijampolės SC-Mantingos“ pranašumo beliko 2 taškeliai (96:64).

Kiek lengviau atsikvėpti jaunimui leido tik rungtynių finiše Gabrieliaus Bubnio du tritaškiai ir Ainoro Rapolavičiaus dvitaškis bei paskutinę akimirką pataikytas tritaškis.

„Marijampolės SC-Mantingą“ į pergalę atvedė net 50 naudingumo balų surinkęs A.Rapolavičius (47 taškai, 11/13 dvit., 6/11 trit., 7/8 baud., 5 atk.k., 6 rez.p., 2 per.k., 2 kl.). 12 taškų pridėjo Airidas Luckus, 11 – G.Bubnys, 10 – Aurimas Vėlyvis.

„Gudelių seniūnijoje“ įspūdingu dvigubu dubliu pasižymėjo Karolis Rimgaila, pelnęs 34 taškus ir atkovojęs 19 kamuolių (43 naud.). 24 taškus surinko Artūras Lencevičius, 14 (7 atk.k., 9 rez.p.) – Karolis Pupinis, 13 – Marijus Jurkūnas.

Atsakomasis šios poros mačas vyks balandžio 24 d. 19.30 val.

Pergalė – paskutiniu spurtu

B diviziono ketvirtfinalyje įtikinamą pergalę pavyko iškovoti tik „Maristai“, kuri 95:75 (30:22, 21:21, 21:17. 23:15) palaužė Alytaus „Jump“.

Dzūkijos sostinės ekipa nė karto nepirmavo rungtynėse, bet ilgai ir varžovams neleido atsikvėpti. Lemtingu tapo „Maristos“ spurtas 12:0 ketvirtojo kėlinio viduryje, po kurio rezultatas tapo 86:65 ir solidus skirtumas išsilaikė iki rungtynių pabaigos.

Marijampolės komandai Armandas Macinavičius pelnė 18 taškų, Paulius Deminskas ir Tomas Christauskas – po 17, Lukas Kuzminskis – 14 (15 atk.k.).

Alytaus ekipoje rezultatyviausi buvo Artūras Babravičius (21), Šarūnas Totoraitis (19), Karolis Česonis (14) ir Deividas Anušauskas (11).

„Maristos“ treneris Marius Rėklaitis po rungtynių, be abejo, buvo patenkintas: „Labai džiaugiuosi pasiekta užtikrinta pirmąją pergalę atkrintamųjų etape. Žinoma, dar laukia antrosios rungtynės, tačiau mes jaučiamės užtikrinti savo jėgomis, neketiname atiduoti kelialapio į pusfinalį. Žinojome, kad varžovai yra pataikanti tolimus metimus komanda, todėl turėjome tam tikrų susitarimų įvairiose situacijose kaip gintis. Kaip minėjau, laukia dar vienerios rungtynės ir lengva nebus. Žinoma, mes tikimės tik pergalės ir jos sieksime. Taip pat, labai noriu pasidžiaugti visa komanda, kad padarė didžiulę staigmeną pasveikindami su praėjusiu gimtadieniu. Tikrai nesitikėjau tokios malonios staigmenos. Ačiū žaidėjams ir, žinoma, mūsų klubo visų minčių sumanytojai Ievai.“

B DIVIZIONO KETVIRTFINALIO KOVŲ NUOTRAUKŲ GALERIJA

Per kitas rungtynes nominali favoritė „Simedva“ tik 81:75 (24:21, 17:24, 19:14, 21:16) palaužė Kalvarijos „98ers“.

Tai buvo visiškai lygiaverčių varžovų dvikova, kurioje Kalvarijos krepšininkai priekyje buvo netgi dažniau. Vienu metu „98ers“ pirmavo 7 taškais (52:45), o „Simedvos“ pranašumas nė karto neviršijo 6 taškų.

Ketvirtojo kėlinio pačioje pabaigoje Kalvarijos ekipa buvo priekyje 75:73, tačiau „Simedva“ rungtynes uždarė spurtu 8:0 ir iškovojo pergalę. Lemiamoje atkarpoje laimėtojams 2 tritaškius iš eilės pataikė Robertas Balčius, o tašką baudos metimais padėjo Lukas Damušis.

Solo partiją rungtynių metu atlikęs R.Balčius iš viso pelnė 33 taškus. L.Damušis pridėjo 13 taškų, o Tomas Janušauskas (24 atk.k.) ir Bartas Aleksandravičius – po 11.

„98ers“ sudėtyje labiausiai pasižymėjo Vilmantas Statkevičius (20), Martynas Dvylis (14) ir Vilius Puzara (12).

Antrą kartą ketvirtfinalyje abi poros kovos balandžio 19 d.