„MKML-Mantinga“ B divizionas: į finalą nori visi

„Krepšinio savaitgalio – 2023“ suaugusiųjų kovos prasidės penktadienį „MKML-Mantingos“ B diviziono pusfinalio rungtynėmis.

Pasidalino po pergalę

Pirmajame pusfinalyje 18.30 val. susitiks turnyro debiutantai iš Punsko „Punios“ ir senbuvė „Marista“. Komandos šį sezoną turėjo dvi progas susipažinti, nes kartu žaidė ne tik B divizione, bet ir vienoje pirmojo etapo grupėje.

Pirmajame etape spalio 26 dieną „Marista nugalėjo 80:68. Nugalėtojams tada 20 taškų pelnė Adas Valavickas, 15 – Tomas Christauskas, 12 taškų ir 17 atkovotų kamuolių pridėjo Tautvydas Vencius. Punsko ekipai 22 taškus ir 16 atkovotų kamuolių surinko Dovydas Nometka, 17 taškų pridėjo Ernestas Baranauskas, 15 – Fabijonas Kaleinykas.

Antrajame etape vasario 26 d. „Punia“ revanšavosi 65:58. Tarp laimėjusiųjų nesulaikomi buvo pirmąjį mačą praleidęs Arūnas Matulevičius (29 taškai ir 13 atkovotų kamuolių) ir E.Baranauskas (25). „Maristai“ Armandas Macinavičius pelnė 24 taškus, Arnas Vaišnora – 10.

Pirmojo etapo A pogrupyje 3 kartus laimėjusi Marijampolės ekipa finišavo šešta, o dukart nugalėjusi „Punia“ – septinta. Antrajame etape Punsko komanda laimėjo 6 kartus ir tvirtai tapo B diviziono reguliariojo sezono nugalėtoja, o penkiskart nugalėjusi „Marista“ liko ketvirta ir turėjo ketvirtfinalyje peržengti Alytaus „Jump“ barjerą.

„Ilgai lauktas ir pagaliau iškovotas kelialapis i finalo ketvertą, neslėpsiu, nuo sezono pradžios galvojome apie tai, – džiaugėsi „Maristos“ treneris Marius Rėklaitis. – Žaidėjai nusiteikę kovoti maksimaliai visas 40 min., „Punia“, nugalėdama taip pat ir mus, ši sezoną jau pademonstravo, kad nebus lengva. Labai norime atsilyginti jiems tuo pačiu.“

Punsko komandos treneris Darius Valinčius prieš pusfinalį demonstravo analogiškas ambicijas.

„Nusiteikimas prieš finalo ketvertą yra labai geras, vyrukai nusiteikę kovingai ir stengsis pasirodyti kuo geriau. Šis sezonas mums yra pirmas, tad pradžioje sau aukštų tikslų nekelėme. Kadangi pavyko patekti į B diviziono finalo ketvertą, tikslas taip pat išaugo – norėtųsi gerai pasirodyti ir laimėti medalį, – kalbėjo „Punios“ strategas. – Visa komanda yra sveika, žaisime pajegiausia sudetimi, bet pusfinalio varžovas tikrai yra stiprus, nusimato atkaklios ir įtemtos rungtynės. „Marista“ yra fiziška ir greita komanda, turinti daugiau patirties, tačiau bandysime laimėti ir patekti į finalą.“

Tikisi atkaklios kovos

Antrajame pusfinalyje 20 val. 15 min. susitiks praeito sezono B diviziono nugalėtojai „CIE LT Forge“ ir „Simedva“.

Šio sezono pirmajame etape komandos žaidė skirtingose grupėje, abi iškovojo po 3 pergales ir abi liko penktos. Antrojo etapo B divizione abi „CIE LT Forge“ ir „Simedva“ taip pat laimėjo vienodą skaičių kartų – po penkis. Tiesa, 3 komandų tapusavio rezultatų balandas lėmė, kad „CIE LT Forge“ liko antri ir pateko tiesiai į pusfinalį, o laipteliu žemiau atsidūrusi „Simedva“ dar turėjo žaisti ketvirtfinalyje su Kalvarijos „98ers“.

Tarpusavio rungtynėse kovojo 15-ąją „Simedva“ įveikė „CIE LT Forge“ ekipą 92:83. Nugalėtojams tada Bartas Aleksandravičius pelnė net 36 taškus, Tomas Janušauskas pridėjo 23 taškus ir 19 atkovotų kamuolių, o Rokas Dailidavičius – 24 taškus. Tarp pralaimėjusiųjų rezultatyviausi buvo Dominykas Ramonas (23), Andrius Šumskas (13) ir Artūras Šimkus (13).

„CIE LT Forge“ treneris Virmantas Juodėnas prieš pusfinalį pajuokavo jaučiąs nerimą, nes jau pusantro mėnesio komanda nejuto „oficialių kovų kraujo skonio“

„Jei rimtai, varžovus gerbiame, laukia kova iki paskutinių sekundžių, pažadame kautis dėl kiekvieno centimetro aikštelėje. Kadangi varžovai – lygiaverčiai, laukia įnirtinga kova. Žiūrovams patiks“, – užtikrino V.Juodėnas.

„Simedvos“ strategas Tomas Štaraitis taip pat tikisi atkaklios kovos: „Labai tikiuosi, kad žaidėjai bus gerai nusiteikę šioms rungtynėms ir norės laimėti. Manau, kitos komandos nori patekti į finalą, mes – ne išimtis. Varžovas laukia tikrai rimtas, jie praeitais metais tapo B diviziono nugalėtojais ir tikrai norės apginti šį titulą.“

Šoks Vilkaviškio šokėjos

B diviziono pusfinalio rungtynės neapsieis be papildomų akcentų. Krepšininkų kovas savo pasirodymais paįvairins Vilkaviškio šokio studijos „Šokantys bateliai“ kolektyvas, pasirodantis ir per Nacionalinės krepšinio lygos Vilkaviškio „Perlo“ rungtynes.