Savaitės intriga: ar suklupusios LMKL čempionės grįš į kovą? (VIDEO)

Ant prarajos krašto: ar suklupusios LMKL čempionės grįš į kovą?

Dramatiška pergale pusfinalio seriją Marijampolėje pradėjusi Vilniaus „Kibirkšties“ komanda žengė tvirtą žingsnį sensacijos Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) link. Ją pasiekti Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės bandys trečiadienį namų arenoje, kuomet priims čempionę „Sūduvą“.

Sostinės krepšininkės dar prieš šv. Velykas 80:72 pranoko varžoves ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

„Sūduvos“ vyriausioji trenerė J. Štreimikytė-Virbickienė žino, ko reikės, kad būtų pasiekta ir antroji pergalė.

„Kovoti nuo pirmos minutės iki galo, stengtis išlaikyti panašų tempą, kokį laikėme Marijampolėje, – dėstė „Kibirkšties“ trenerė. – Komanda tempą geba išlaikyti, tik koncentracijos – ne. Tai – normalu, nes pas mus žaidžia 9-10 žmonės, o pakeitus daugiau žmonių, visą laiką ritmas kinta.“

„Kibirkštis“ paskutinį kartą finale kovojo 2013-2013 m. sezone, kada serijoje 3-0 užtikrintai pranoko tą pačią „Sūduvą“. Tuo metu marijampolietės nuo to laiko nepraleido nė vieno LMKL finalo.

„Nereikėjo merginų nuteikinėti, – pabrėžė J. Štreimikytė-Virbickienė. – Jos pačios žino, ko nori, ir buvo nusiteikusios 100 proc. Ir aš tikiu tikrai, jog bus nusiteikusios. Nesitikime jokios prabangos. Šios rungtynes Marijampolei yra labai labai svarbios. Jos turi padaryti viską, kad laimėtų. Mes kaip ir galima pasakyti dar vieną šansą turime, o jos ne. Jokios prabangos nesitikime ir manau, kad bus atkakli kova.“

Su oponentės žodžiais sutiko ir „Sūduvos“ strategas.

„Kokie gali būti akcentai, kai žodis pergalė yra pats svarbiausias šiai dienai, – aiškiai dėstė „Sūduvos“ specialistas Tadas Stankevičius. – Kito kelio nėra ir aš manau, kad merginos supranta, jog kelio atgal nebėra. Visi galimi ir negalimi tikslai yra nukreipti į tai, kad pasiektume pergalę.“

Pasak T. Stankevičiaus, siekiant atstatyti pusiausvyrą serijoje, prireiks ne tik teisingų taktinių sprendimų aikštėje, tačiau medikų personalo maksimalaus indėlio bandant paruošti žaidėjas žaisti visa jėga.

„Pirmas dalykas – medikai bando išsigydyti traumeles. Kalbant apie varžovus, yra tam tikri uždaviniai, kaip stabdyti jų lyderes ir kaip apsunkinti jų žaidimą. Pirmajame mače stengėmės sutankinti gynybą, nes pas mus yra tam tikrų problemų perimetre.

Kažkur galbūt per daug ėjome į pagalbą, galbūt ėjome net ne nuo tų žaidėjų, nuo kurių reikėjo, ir „Kibirkštis“ išsimetė pakankamai daug tolimų metimų, kai kurie buvo pakankamai sudėtingi ir įkrito. O dėl mūsų metimų man nepatinka tai, jog, galvoju, esame komanda, galinti gerai pataikyti iš toli, ir išmetėme tik devynis metimus. Man tas netinka ir manau, kad antrose rungtynėse bus šiek tiek kitokia situacija“, – pasakojo jis.

Vilniuje „Sūduva“ šį sezoną jau pralaimėjome – „Kibirkštis“ šventė vienintelę pergalę tarpusavio serijoje ketvirtojo rato rungtynėse. Visgi teoriškai turimo aikštės pranašumo J. Štreimikytė-Virbickienė nebuvo linkusi sureikšminti.

„Mes žaisime toje salėje, kurioje nesitreniruojame. Tokios ir namų sienos. Čia – pusfinalis, čia – kitos istorijos. Mes pernai pralaimėjome pagrindines rungtynes namuose, nors pusfinalyje turėjome namų pranašumą prieš Kauno r. „Hoptrans-Sirenas“. Pamokų turime. Kiek reikia jų kartoti, kad žmogus jas išmoktų, niekas nežino“, – teigė sostinės klubo specialistė.

„Prieš tokias rungtynes, jeigu bus blogos nuotaikos, tai tada nėra, ko ten važiuoti, – tvirtino T. Stankevičius – Kartojuosi, manau, kad suprantame rungtynių svarbą, mes suprantame paskutinės nesėkmės priežastis, mes jas išanalizavome, tikiuosi bus teigiamos išvados, geros rungtynės ir gera kova.“

Mačo startas Vilniuje – 20 val. Tiesioginę jo transliaciją bus galima stebėti LMKL feisbuke ir per DELFI TV.
https://www.facebook.com/bcsuduva/videos/2070837976278378/