Šilutėje – lemiamas spurtas ir svarbi marijampoliečių pergalė!

Nuotr. NKL/M.Baranauskas

Didžiąją rungtynių dalį Šilutėje Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ atsilikinėjo, tačiau ketvirtąjį kėlinį sužaidė taip, kaip ir dera tikriems čempionams.

Titulą ginanti Suvalkijos sostinės ekipa svečiuose 95:85 (24:23, 24:28, 21:21, 26:13) nukovė „Šilutę“ ir susigrąžino antrą turnyrinės lentelės poziciją.

Šios rungtynėms „Šilutei“ ir „Sūduvai-Mantingai“ buvo reikšmingos dėl išsidėstymo turnyrinėje lentelėje. Iki dvikovos abi komandos turėjo po 17 pergalių ir stumdėsi kovoje dėl antrosios pozicijos.

Marijampolės klubui pergalingą taką šiame susitikime nuklojo kone idealiai sužaistas ketvirtasis kėlinys. Iki rungtynių pabaigos likus beveik 5 minutėms šilutiškiai dar turėjo penkių taškų persvarą (84:79), tačiau tuomet prabilo sūduviečiai.

Ryčio Vaišvilos kariauna lemiamą atkarpą sugebėjo laimėti 16:1 ir tuo pačiu triumfuoti svarbiame susitikime. Vienintelį tašką „Šilutei“ per penkias kėlinio minutes pelnė Calebas Oetjenas, pataikęs vieną baudą.

Antroje rungtynių pusėje „Šilutė“ dar turėjo dviženklį pranašumą – 72:61.

„Sūduvos-Mantingos“ komandai itin svarbus buvo dvigubą dublį surinkęs komandos lyderis Antanas Udras, pelnęs 23 taškus (9/12 dvit., 5/8 baud. met.), atkovojęs 10 kamuolių ir surinkęs 31 naudingumo balą.

Apskritai, visas sūduviečių startinis penketas buvo sunkiai sulaikomas. Visi kartu nuo pradžių rungtynes pradėję svečiai pelnė 83 taškus, kuomet „Šilutės“ startinio penketo žaidėjai surinko 54 taškus.

Sūduviečiai išnaudojo savo pranašumus po krepšiais ir kovą dėl kamuolių laimėjo 39-22.

„Šilutė“: Calebas Oetjenas 16, Justas Nausėdas, Taurantas Tamošiūnas ir Andrius Gaidys po 12, Andrius Globys 9.

„Sūduva-Mantinga“: Antanas Udras 23 (10 atk. kam.), Ignas Labutis 19, Žygimantas Šimonis 15, Martynas Zigmantavičius ir Rokas Stankevičius (8 rez. perd.) po 13.