„Sūduvos“ treneris T. Stankevičius dalyvavo LTOK rengtame seminare

dav

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionių Marijampolės „Sūduvos“ komandos vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius dalyvavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) rengtame seminare. Marijampoliečių strategą į renginį delegavo LMKL.

T. Stankevičius dvi dienas sėmėsi žinių sporto administratorių kursuose treneriams. Šiuos kursus finansuoja LTOK ir Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo programa. „Sūduvos“ strategas klausėsi pranešimų apie Olimpines žaidynes, jų vertybes ir problemas, buvo supažindintas su kovos prieš dopingo vartojimą naujomis tendencijomis, domėjosi sporto medicinos, sporto mokslo ir sporto psichologijos naujienomis ir naujovėmis.

„Kas važiuoja į tuos kursus, reiškia tie kažkuo domisi, kažkas juos varo ir motyvuoja. Taip aš sužinojau kažką naujo. Pakankamai įdomios paskaitos buvo apie sporto psichologiją, sporto vadybą ir traumų prevenciją. Buvo tikrai šaunu. Susipažinau su kolegomis, nauji kontaktai. Treneriai buvo iš įvairių sporto šakų – žaidybinių ir individualių. Malonu, kad tokie kursai yra organizuojami ir tikrai aš esu labai tuo patenkintas. ir dar žinau, kad rugsėjo pabaigoje bus rengiami dar du užsiėmimai“, – savo įspūdžiais apie renginį su lmkl.lt dalinosi T. Stankevičius.

Rugsėjo 28-29 dienomis šiuose kursuose T. Stankevičiui ir kitiems jų dalyviams dar bus rengiami seminarai apie sportininkų rengimą, jų talento atpažinimą, Lietuvos olimpinės rinktinės narių atranką ir olimpinę misiją, strateginį planavimą, komunikaciją ir lyderystę.

Dėl riboto vietų kursuose skaičiaus LMKL ir „Sūduvos“ kandidatas T. Stankevičius laimėjo atrankos konkursą ir yra tikras, kad įgytas žinias galės pritaikyti praktikoje.

„Žinoma, žinoma pritaikysiu. Tikrai rasiu kur. Kažkokių naujovių sužinojau ir būtinai bandysime pritaikyti kasdieniniame savo darbe“, – seminaro naudą pabrėžė LMKL treneris.

T. Stankevičiui ir kitiems kursų dalyviams bus išduoti Olimpinio solidarumo ir Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) kvalifikacijos kėlimo sertifikatai.

Olimpinis solidarumas, siekdamas padėti nacionaliniams olimpiniams komitetams kuo geriau įgyvendinti olimpinio sąjūdžio tikslus, vykdo įvairias sudėtines programas, tarp jų pirmą kartą rengia Sporto administravimo mokymus treneriams.

Sporto administravimo projektu, skirtu treneriams, siekiama gilinti žinias apie olimpinį sąjūdį, jo vertybes, sporte kylančius iššūkius ir sporto vadybą. Programa taip pat siekiama ugdyti sugebėjimus, rengti priemones ir procedūras, kurios padėtų visoms sporto organizacijoms kelti administravimo profesionalumą.

LMKL, LTOK