Sugrįžimo laukiantis I. Labutis: „Stebėti komandą iš šalies yra labai sunku“

Nuotr. NKL/M.Baranauskas

Praėjo daugiau nei mėnuo nuo to laiko, kai Ignas Labutis dėl kojos traumos nerungtyniauja, tačiau artimiausiose Mezon NKL rungtynėse Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas jau turėtų žengi į aikštelę.

I. Labutis traumą patyrė gruodžio 30-osio mače su Kauno „Žalgirio“ dubleriais, kai nesėkmingai nusileidęs ant parketo, jis aikštę paliko jau pilnai neprimindamas kojos.

Marijampolietis puolėjas aktyviai sportuoti su komandos draugais pradeda jau šiomis dienomis ir tikisi aikštėje pasirodyti kitą savaitę.

„Planuoju daugiau rungtynių nebepraleisti“, – nuotaikingai tinklalapiui „suduva-mantinga.lt“ atsakė I. Labutis.

Jei krepšininko viltys pasitvirtins, po šios traumos jis bus praleidęs Mezon NKL 10 susitikimų. Per juos sūduviečiai pralaimėjo tik kartą – išvykoje nusileista Šakių „Vyčiui“.

Dabar I. Labutis pasakoja, kad tokius mačus stebėti nuo suolo yra itin sunku.

Nuotr. V. Skroblas

Žiauriai sunku viską stebėti iš šalies. Atrodo, norisi pačiam bėgti žaisti, kažkuo padėti komandai, kažką padaryti geriau, bet ko gero, taip atrodo tik stebint nuo suolo“, – juokėsi I. Labutis.

Marijampolietis puolėjas kurį laiką rimtų traumų buvo išvengęs ir galėjo stabiliai padėti komandai. Dabar I. Labutis nežino, kaip greitai jam pavyks grįžti į prieš tai demonstruotą ritmą, tačiau tikisi, kad sportinės formos grąžinimo procesas ilgai netruks.

„Jau porą metų tokios pertraukos be krepšinio neturėjau, taigi tikiuosi, ilgo pilnavertiško sugrįžimo į rikiuotę kentėti nereikės. Kita vertus, komandoje matau pavyzdžius, kaip grįžta Marius Valukonis ir Aurimas Kieža. Jeigu net jiems reikėjo laiko, manau, kad užtruksiu ir aš“, – pasakojo I. Labutis.

Šį sezoną 23-ejų metų krepšininkas Mezon NKL pirmenybėse vidutiniškai renka po 14,8 taško, atkovoja po 6 kamuolius, atlieka po 3,1 rezultatyvaus perdavimo ir puikuojasi 19,5 naudingumo balo rodikliu.

Demonstruodamas tokią statistiką, I. Labutis yra trečias naudingiausias krepšininkas visoje lygoje.

„Tai – geriausias sezonas mano karjeroje. Kalbant apie komandą, aišku, norėtųsi būti pirmiems, bet yra kaip yra. Išdalinome per daug pergalių sezono pradžioje, bet viskas dar prieš akis“, – viltingai į likusią sezono dalį žvelgė I. Labutis.

Vieno „Sūduvos-Mantingos“ lyderių sugrįžimo rungtynės numatomos kitą savaitę, vasario 23-iąją, susitikime su Molėtų „Ežerūnu“.