TOP 8: stipriausių lygos komandų kelias iki „A diviziono“

„MKML-Mantinga“ čempionate nenuvaldomai laukiama antrojo turnyro rato, kuriame bus atsakyta į didžiausias šio sezono klausimus – kurios 4 stipriausios turnyro komandos varžysis „MKML-Mantinga FINAL 4“ ir kuri komanda į viršų kels gražuolę čempionių taurę. Pirmajame rate rungėsi 14 komandų, o sužaidus 42 rungtynes paaiškėjo, jog iš „A“ ir „B“ pogrupių į „A divizioną“ pateko 8 stipriausios lygos komandos, kurios tęs žygį dėl čempionų vardo. Likusios 6 komandos, kurios nepateko tarp stipriausiųjų, toliau varžysis “B divizione”.

Portalas mkml.lt kviečia Jus iš arčiau susipažinti su stipriausiomis lygos komandomis ir apžvelgti jų kelią iki „A diviziono“.

 „Aikštelė 44-Mantinga“

Lygoje antrus metus iš eilės rungtyniaujanti komanda, panašu, kad ir šiemet pasiruošusi gerokai patriukšmauti. Praėjusio sezono bronzininkai vieni pirmųjų užsitikrino saugią vietą „A divizione“ laimėdama visas 6 pirmojo etapo rungtynes. Daug žinomų vardų subūrusi komanda „B pogrupyje“ rimtesnio pasipriešinimo nesulaukė – visas rungtynes laimėjo vidutiniškai 39 taškų skirtumu. Atkakliausias mūšis vyko su „Mantoru“, kurį „Aikštelė 44-Mantinga“ laimėjo tik 7 taškais (80:73). Skaudžiausiai kliuvo „Autoklubui“, kuris į savo krepšį praleido net 147 taškus (147:65). Ar antrajame etape kas nors sugebės sustabdyti šią, visus šluojančią komandą? Atsakymus sužinosime jau greitai…

„Išvien“

Kalbant apie dominavimą, verta nepamiršti, jog kitame, „A pogrupyje“ dominuoja ne ką silpnesnė jėga. Nors ir kukliau, tačiau taip pat užtikrintai visas grupės rungtynes laimėjo„Išvien“. 6 pergalės iš 6, vidutinė 28 taškų persvarą ir vieta „A divizione“ – tikslai, kuriais ši komanda tikrai neturėtų apsiriboti. Praėjusiame sezone iki pat finalo nužygiavusi ekipa, panašu, jog ir šiame sezone yra pasiruošusi padaryti tą patį. Iš pirmojo etapo kovų labiausiai reikėtų išskirti dvikovą su čempionais – „Perlu“. Išvien įveikė „Perlą“ net 108:80, taip visiems garsiai paskelbdami, jog šiais metais yra pasiruošę eiti iki galo. Kiekvienas, kuris seka MKML batalijas, kalendoriuje raudonai apsivedė sausio 21 dieną, nes būtent tada dvi dominuojančios lygos komandos „Išvien“ ir „Aikštelė 44-Mantinga“ susikaus tarpusavyje!

 

„Sasnava-Avansas“

Komanda į „MKML-Mantinga“ čempionatą sugrįžo po pertraukos ir pasikeitę. Pirmiausiai, tai Giedriaus Pečiulionio atvykimas komandą ne tik pakėlė į aukštesnį lygį, bet ir leido varžytis net ir su pačiomis pajėgiausiomis komandomis. Tiesa, pirmasis blynas prisvilo, kai „Sasnava-Avansas“ sezono atidarymo rungtynėse neturėjo jokių šansų prieš „Aikštelės 44-Mantinga“ komandą (48:101). Visgi, po šio pralaimėjo Giedriaus Pečiulionio vedama ekipa iškovojo keturias pergales iš eilės ir skambiai prasibrovė į „A divizioną“, o pergalė 88:86 prieš „Liudvinavą“ privertė atsargiau vertinti sasnaviečių pajėgumą. Tiesa, pavojaus signalai pasirodė paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse, kurias sasnaviečiai triuškinančiai pralaimėjo vos į „A divizioną“ prasibrovusiai „ŽSM“ ekipai. Tiesa, tose rungtynėse neišvydome Giedriaus Pečiulionio, tad į tai, jog komandos žaidimas sukasi tik apie minėtą krepšininką, kitos lygos komandos jau, turbūt, atkreipė dėmesį.

 

„Perlas“

Praėjusio sezono čempionai, kurie išlaikė didžiąją dalį savo auksinių pergalės kalvių. Tai, jog „Perlas“ neužėmė pirmosios vietos grupėje, dar nerodo, jog komanda susilpnėjo po triumfo 2016-2017 m. sezone. „Perlas“ po pirmojo etapo turi vos vieną pralaimėjimą, patirtą prieš puikų sezoną žaidžiančią „Išvien“ komandą, o 5 pergalės pasiektos 19-63 taškų skirtumais. Galbūt rungtynes su „Išvien“ galima nurašyti, kaip „juodą dieną“ ir čempionų komandos tikrasis pajėgumas atsiskleis būtent „A diviziono“ kovose. „Perlą“ į priekį šiam sezone tempia gynėjai – Mantas Varnagiris ir Vytautas Čėsna tapo neatsiejama komandos dalis, be kurių būtų sunku įsivaizduoti dabartinę ekipą. Gynėjams puikiai talkina universalusis Karolis Šukys. 5 pergalės ir 1 pralaimėjimas yra puikus rezultatas parodantis, su kokia jėga teks susidurti kitoms komandoms.

 

„Veteranai“

Ko gero viena iš banguočiausių lygos komandų šiuo metu. „Veteranai“ žengia į „A Divizioną“ iš trečiosios „A pogrupio“ vietos. Komanda turinti labai daug potencialo ir galinti uraganiniu greičiu apversti rungtynių eigą aukštyn kojomis, ką sėkmingai įrodė nevienos pirmojo etapo rungtynėse. Visgi, komandos silpnybė yra ta, jog jai nepavyksta išlaikyti stabilaus žaidimo. Kartais per daug į priekį paleistų priešininkų nepavyksta pavyti net ir uraganiniu puolimu. Nepaisant sėkmingų atkarpų atskirose rungtynėse, „Veteranams“ reikėtų pasitempti, nes prieš aukščiau esančias „Perlo“ ir „Išvien“ komandas jie pralaimėjo triuškinančiais skirtumais (81:100 prieš „Perlą“ ir 53-74 prieš „Išvien“). Kaip bebūtų, tai – labai pajėgi ir gerai sukomplektuota komanda, kuri vis dar ieško tikrojo savo žaidimu ir labai tikėtina, kad tai išvysime būtent antrajame etape, kai kiekviena pergalė įgaus aukso vertę.

 

„Liudvinavas“

Marijampolės krepšinio mėgėjų lygos senbuviai ir daugkartiniai finalinių kovų dalyviai. Komandos branduolys nesikeičia jau daug metų. Tie patys žaidėjai „Liudvinavo“ komandos garbę gina praktiškai nuo pat lygos įkūrimo. Pirmajame etape „Liudvinavas“ skambių pergalių nepasiekė – pralaimėjo į viršų praleistiems „Aikštelės 44-Mantinga“ ir „Sasnavos-Avanso“ krepšininkams, tačiau užtikrintai įveikė „ŽSM“, „Mantorą“, „Kalvariją“ ir „Autoklubą“. Galima sakyti, jog lygos senbuviai yra ten kur ir turėtų būti. Žiūrint istoriškai, „Liudvinavas“ nekartą pasinaudojo vadinamuoju „X faktoriumi“. Kai to labiausiai reikia, liudvinaviečiai sugeba susitelkti ir laimėti. Ne vieną kartą favorito statuso neturėjęs „Liudvinavas“ sugebėdavo stebuklingai prasmukti į finalinį ketvertą. Visiems, ko gero, geriausiai įsiminęs prieš dvejus metus rungtynėse dėl bronzos medalių paskutinę sekundę smeigtas fantastiškas Martyno Ulevičiaus tritaškis. Tai komanda, kuri žino, kaip reikia žaisti lemiamoje sezono stadijoje ir tikėtina, kad ji to sieksi ir šiame sezone.

 

 „Igliauka“

MKML debiutantė, kuri jau pirmajame etape prasiskynė vietą tarp 8 stipriausių komandų. Pirmajame etape iškovojo 3 pergales ir patyrė tiek pat pralaimėjimų. Tai komanda, kuri niekada nenuleisdavo rankų, kovodavo iki galo ir priaugino ne vieną žilą plauką komandoms favoritėms. Nei „Perlui“ nei „Išvien“ komandoms „Igliauka“ lengvai pergalių neatidavė ir davė rimtą, gerą kovą. Komandos galimybes kovoti dėl patekimo į finalinį ketvertą reikėtų vertinti atsargiai. Taip, tai komanda galinti kovoti su visais, bet reikia nepamiršti, jog iš kito pogrupio atvyksta „Aikštelė 44-Mantinga“, „Sasnava-Avansas“, „Liudvinavas“ ir kovingieji „ŽSM“. Konkurencija dėl vietos po saulė – milžiniška, tačiau tai, jog „Igliauka“ pateko į „A divizioną“ jau rodo, jog su ja reikės skaitytis visiems.

 

„ŽSM“

Tai komanda, kurį į „A divizioną“ pateko paskutinioji. Paskutinės sezono rungtynėse „ŽSM“ su triuškino „Sasnavos-Avanso“ krepšininkus ir skambiai žengė į „A divizioną“. Verta nepamiršti, jog tai yra labai jauna komanda, kurią sudaro 17-19 m. jaunuoliai. „ŽSM“ progresu abejoti neverta. Pernai komanda nepateko į „A divizioną“ ir iškovojo „B diviziono“ bronzą. Komandos treneris Mindaugas Sagaitis po patekimo į finalinį ketvertą neslėpė, jog džiaugiasi, savo auklėtiniais, kurie yra labai motyvuoti ir labai norėjo patekti tarp 8 stipriausių komandų. Komanda lyginant su pernai metais patobulėjo ir padarė pažangą, tik ar to norint kovot dėl aukštesnių vietų pakaks, paaiškės jau greitai. Konkurencija jauniesiems „ŽSM“ krepšininkas yra tokia pati didelė, kaip ir „Igliaukai“. Nepriklausomai nuo to, kaip „ŽSM“ pasirodys antrajame etape, jų sezonas jau yra sėkmingas. Jaunatviškas veržlumas ir energija „A divizione“ tikrai gali įnešti sumaišties į turnyrinėje lentelėje.

***

Antrojo etapo starte sausio 7 d. kausis:
13.00 val. “Perlas” – “Igliauka” (“A divizionas”);
15.00 val. “Išvien” – “Liudvinavas” (“A divizionas”);
17.00 val. “SKK” – “Kadis” (“B divizionas”).