Trenerio debiutas, atkaklios kovos, aistros ir žingsnis iki staigmenos

„MKML-Mantinga“ reguliariojo sezono kovos beveik pasiekė pusiaukelę – dalis komandų jau sužaidė savo pirmąsias 8 rungtynes, daugumai kitų iki pirmojo rato pabaigos liko po vieną mačą.

Atsidarius trečiai Marijampolės sporto salei, kovos lygoje vyksta beveik kasdien.

A divizione po pastarosios apžvalgos pasirodymo buvo sužaistos 4 rungtynės. Trys iš jų vyko labai atkakliai ir baigėsi mažais skirtumais.

Pirmiausia „Išvien“ 97:92 palaužė „Marijampolės SC-Eurostandard“ jaunimą, nors didžiąją laiko dalį buvo priversta vytis savo varžovus. Laimėti pavyko tik 30:21 laimėto ketvirto kėlinio dėka.

Galima sakyti, kad „Išvien“ pergalę iškovojo persvaros po krepšiais dėka. Paulius Gvazdaitis nugalėtojams pelnė 24 taškus ir atkovojo 12 kamuolių, o Paulius Parachomikas surinko 22 taškus.

Varžovams Aironas Bliūdžius pelnė 29 taškus, Gustas Grigas – 21, bet iki pergalei to neužteko.

Birštono SC 99:94 palaužė „Simedvą“, o lemiamą vaidmenį čia galėjo turėjo Domanto Šeškaus antro kėlinio pabaigoje gautos dvi techninės pražangos. Gynėjas per beveik 16 min. buvo spėjęs pelnyti 15 taškų.

Vis dėlto ir be savo lyderio „Simedva“ kovėsi pagirtinai, o likus žaisti porą minučių rezultatas dar buvo lygus 92:92. Tuomet sekė Birštono komandos spurtas 7:0 ir rungtynių baigtis buvo nulemta.

Laimėtojams 23 taškus pelnė Eivydas Aleksa, 22 – Laurynas Miknevičius, 21 – Ignas Pikas.

Tarp pralaimėjusiųjų nesulaikomas buvo 26 taškus surinkęs Mantas Gūžys, 19 taškų ir 13 atkovotų kamuolių pridėjo Tomas Janušauskas.

Arti sensacijos sugebėjo atsidurti „Mrista“, metusirimtą iššūkį vicečempionams „Veteranams“ ir nusileidusi tik 83:86.

Nors „Marista“ pirmavo tik pačioje rungtynių pradžioje 2:0, lius žaisti mažiau nei minutę komandas teskyrė taškas (84:83). Po Osvaldo Brazdžionio skirtumas ūgtelėjo, o rezultatą galėjęs išlyginti Roko Misiūno tritaškus nebuvo taiklus.

Nugalėtojams O.Brazdžionis pelnė 20 taškų ir atkovojo 13 kamuolių, o Gražvydas Bieliūnas ir Ainoras Rapolavičius pridėjo po 18 taškų.

„Maristai“ net 27 taškus surinko Mindaugas Košelis, tuo metu Lukas Kuzminskis į savo sąskaitą įsirašė dar vieną įspūdingą dvigubą dublį – 20 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

Intrigos nebuvo tik „Marijampolės SC-2005“ ir „Vyčio-Masažo namų“ rungtynėse. Pastarieji laimėjo netikėtai lengvai 97:63.

Tikriausiai padėjo ir tai, kad aikštėje vos 8 min. praleido „Marijampolės SC-2005“ snaiperis ir iki šio mačo lygos rezultatyviausių žaidėjų sąrašo lyderis Augustas Merkys. Tinkamos pamainos jam neatsirado, o jaunimo ekipa turėjo susitaikyti su pralaimėjimu.

Nugalėtojams 28 taškus pelnė ir 10 kamuolių atkovojo Airidas Luckus, po 18 taškų surinko Vytautas Čėsna ir Karolis Šukys.

Jaunimui Adrijus Jančiauskas pelnė 17 taškų, Matas Sikarskas – 15.

A divizione dabar pirmauja po 6 pergales per 7 rungtynes iškovoję „Vytis-Masažo namai“ ir „Veteranai“. „Išvien“ savo sąskaitoje turi 5 pergales ir 2 pralaimėjimus.

B diviziono centrinėse rungtynėse Kalvarijos „98ers“ 77:73 pranoko „PROmilę“, kurios pergalingą žygų nuo sezono pradžios pakeitė 2 pralaimėjimai iš eilės.

Vėlgi, rungtynių baigtis galėjo būti ir kitokia, nes mačo lemiamomis minutėmis rezultatas dar buvo lygus 73:73. Vis dėlto Vilmanto Statkevičiaus baudos metimas, Ryčio Gutausko dvitaškis ir dvi varžovų klaidos puolant nulėmė Kalvarijos komandos pergalę.

V.Statkevičius savo ekipai pelnė 26 taškus, Paulius Knyza pridėjo 14, R.Gutauskas – 10.

Tuo metu „PROmilės“ nuo nesėkmės neišgelbėjo Imanto Šturmos 28 taškai ir Tautvydo Venciaus 18 taškų bei 9 atkovoti kamuoliai.

Per antrąsias savo šios savaitės rungtynes „98ers“ 103:46 nugalėjo „Marijampolės SC-2008“ komandą. Šios rungtynės būtų niekuo neišsikirtinės, jei į traumų ir ligų išretintos jaunimo komandos paraišką savęs nebūtų įtraukęs treneris Domas Kriščiūnas.

Jaunystę prisiminęs krepšinio specialistas pataikė 6 tritaškius, perėmė tiek pat kamuolių ir su 20 taškų buvo rezultatyviausias savo ekipos žaidėjas.

Pergalę iškovoję „98ers“ pirmą ratą užbaigė savo sąskaitoje turėdami 7 pergales ir 1 pralaimėjimą.

6 pergales ir 1 pralaimėjimą kol kas turi „CIE LT Forge“, kuri šią savaitę be vargo 111:68 susitvarkė su „Marijampolės SC-Metrum.lt“ krepšininkais.

Per kitas rungtynes Kalvarijos SC 98:54 nugalėjo „Marijampolės SC-2008“ komandą, o Alytaus „Kryžkelių plienas“ rezultatyvioje dvikovoje 104:95 pranoko „Gudelių seniūniją“.

Pastarųjų rungtynių rezultato skirtumas nėra didelis, tačiau Dzūkijos komandos pergalė yra visiškai pelnyta, ji pirmavo beveik visą rungtynių laiką ir kontroliavo jų eigą.

Alytiškių vedliais į pergalę buvo Tadas Gaulia (32 taškai), Andrius Kizalas (22), Artūras Babravičius (19) ir Karolis Česonis (18).

„Gudelių seniūnijai“ taip pat 32 taškus surinko Edgaras Masaitis, 20 – Deividas Brinevičius, 16 – Vaidas Matukaitis.