#10MetųKartu: MKML istorijos pradžia ir pirmieji žingsniai


2010 m. lapkritį Marijampolėje startavo Marijampolės krepšinio mėgėjų lygos (MKML) pirmasis sezonas. Taip užgimė jau dešimtmetį besitęsianti tradicija kasmet sutraukianti šimtus krepšinio žaidėjų ir dar daugiau žiūrovų. Pirmajame sezone ginklus surėmė 13 komandų.

Skelbiant MKML atidarymą, iškilmingai buvo pristatyta lygos vėliava bei visos trylika 2010/2011 m. čempionate dalyvaujančių komandų.Svečius ir komandas sveikinęs lygos organizatorius Deividas Jurkša palinkėjo žaidėjams geros kovos ir pridūrė, kad kai kuriems tai bus puikus laiptelis į aukštesnes lygas. Kaip tapo aišku vėliau, šie žodžiai tapo pranašiški, nes ne vienas žaidėjas rungtyniavęs MKML, šiuo metu rungtyniauja ir aukščiausiame lygyje. Ne vienas žaidėjas buvo pastebėtas aukštesnių lygų komandų vadovų, o geriausias pavyzdys 2017 m. MKML čempionais tapęs Vilkaviškio “Perlas” tapo profesionaliu klubu, kuris šiuo metu mina NKL slenkstį.

Be kitų, pirmąsias varžybas stebėję tuometinis Marijampolės kolegijos vadovas Sigitas Valančius ir tuometinė Liudvinavo seniūnė Irena Lunskienė puolė lažintis, kuri komanda – „Kolegija“ ar „Liudvinavas“ – taps čempione. Pirmosios MKML varžybose susitiko “ARVI-ŽSM”, treniruojama Kęstučio Juozaičio, ir “Kybartų Robeda“, treniruojama Roberto Markausko. Šį susitikimą rezultatu 94:85 laimėjo “ARVI-ŽSM” komanda.

Aikštėje susitikus „Mantingai- Juodeliams“ (treneris Mindaugas Sagaitis) ir „Kegisai“ (treneris Giedrius Pečiulionis) gero krepšinio pasiilgusių žiūrovų ovacijų netrūko, o intriga buvo laikoma iki paskutinių sekundžių. Rezultatu 83:76 pergalę iškovojo KEGISA.

Pirmoji “MKML žvaigždžių diena” (2011 m.)


Kovo 6 dieną vyko pirmąjį sezoną pradėjusios Marijampolės mėgėjų krepšinio lygos žvaigždžių diena, kurią pasveikino MKML ir MKML – Mantinga – Juodeliai žvaigždžių dienos organizatorius Deividas Jurkša. Sausakimšoje ir seniai jau tiek žiūrovų mačiusioje ŽSM sporto salėje vykusi šventė prasidėjo įprastais konkursais – taikliausias snaiperis, duetai, oro karalius.

MKML snaiperio finale susitiko Arūnas Krivonis ir Tautvydas Kliučinykas. Pirmasis, atstovavęs Kegisos komandai, pranoko savo konkurentą (16:13) ir tapo taikliąja lygos ranka.Po trumpos pertraukos startavo “Vilkų” ir “Erelių” dvikova, komandų narius išrinko oficialioje MKML svetainėje balsavę gerbėjai. Kovoje netrūko įspūdingų dėjimų, gražių epizodų ir juokingų įvykių. Po dviejų kėlinių komandas skyrė vos keli taškai, todėl antroji pusė žadėjo rimtesnę kovą.

Pertraukos metu įvyko dar vienas konkursas – MKML duetai. Juose dalyvavę MKML žaidėjai suformavo duetus su ŽSM auklėtinėmis. Kiekviena pora turėjo atlikti kuo daugiau taiklių metimų iš įvairaus nuotolio ir surinkti kuo didesnę sumą taškų. Po įtemptų kovų nugalėtojais tapo Skirmantė Valentaitė ir Paulius Vilda.

Po pertraukos, geriau sužaidę 3 ir 4 kėlinius, atitrūko ir laimėjo MKML jaunimas – Ereliai.Renginį vainikavo daugiausiai dėmesio sulaukęs MKML oro karaliaus konkursas, kuriame dalyvavo 7 MKML dalyviai – jų pademonstruota technika žavėjo tiek komisiją, tiek žiūrovus. Finale išryškėjo Viktoras Merkevičius iš „Mantinga – Juodeliai“ komandos. Jis tapo šio konkurso nugalėtoju.


Pertraukėlių metu žiūrovus linksmino talismanas Liūtukas, kolektyvų „Šok su Sidona“ ir „Arabeskas“ šokėjos. Gerą nuotaiką kūtė Lietuvos Talentų šou dalyvė Gerda (dabartinė TV3 laido “TV pagalba” vedėja). Žiūrovai taip pat galėjo išbandyti savo jėgas aikštelėje – jie varžėsi įvairiuose konkursuose dėl vertingų prizų. Šventė nepaliko nė vieno abejingo. Tikimės, kad tradicijos tęsis ir sekantis sezonas taip pat neišsivers be žvaigždžių dienos


Leave a Reply