#10MetųKartu: penktojo jubiliejinio sezono proga – pirmas trijų dienų „Krepšinio savaitgalis“

2015-ųjų metų pavasarį finišavo penktasis jubiliejinis „MKML-Mantinga“ čempionatas, kurį vainikavo visą savaitgalį trukusi krepšinio fiesta. Iki tol atskirai vykusi „Visų žvaigždžių diena“ buvo prijungta prie finalinio ketverto ir vadinosi „Krepšinio savaitgaliu“. Penktadienį (Gegužės 8 d.) buvo žaidžiami pusfinaliai, kuriuose taip pat pasirodė ir Raseinių „Rasų“ (NKL) bei Prienų „Prienų“ (LKL) šokėjos. Po pusfinalių paaiškėjo, jog į finalą pateko „Ledevila“ bei „PXNX“, o „Liudvinavo“ ir „Arotenos-Kolegijos“ komandos rungsis dėl trečiosios vietos.

Šeštadienį (Gegužės 9 d.) Marijampolėje Žaidimų sporto mokyklos lankus ir tribūnas sudrebino įspūdinga „MKML-Mantinga“ krepšinio šventė 2015. Miesto tradicija jau tapęs renginys šiais metais buvo pats įspūdingiausias per visą lygos gyvavimo laikotarpį. Šventėje varžėsi geriausi MKML metikai, šokliausi lygos atletai ir, be abejo, ryškiausios Marijampolės krepšinio žvaigždės dovanojo nuotaikingą reginį visiems susirinkusiems.

Šventės atmosferą kaitino „Broliai akrobatai“, Jonavos „Pavasario“ choras, kurį miestui dovanojo Lietuvos respublikos seimo narys Albinas Mitrulevičius. MKML krepšinio šventėje dalyvavo ir miesto reprezentacinių moterų ir vyrų krepšinio komandų BC „Sūduva“ ir „Sūduva-Mantinga“ atstovai Ela Briedytė, Rimvydas Samulėnas ir Aurimas Kieža.

Renginio dalyviais buvo ne tik komandos, bet ir žiūrovai, kuriems renginio metu siūlyta pasivaržyti tarpusavyje, laimėti rėmėjų įsteigtų prizų.

Tradiciniame „MKML Snaiperis 2015“ konkurse į finalą pateko „Liudvinavo“ ekipos aukštaūgis Kęstutis Rimas, kuris  2014 metais buvo apdovanotas čempiono titulu, tačiau geriausios snaiperės vardo nusipelnė šių metų LKL bei LMKL tritaškių konkurso nugalėtoja, BC „Sūduva“ krepšininkė Ela Briedytė, kuri ne tik laimėjo MKML snaiperio konkursą, tačiau. Po pertraukėlės startavo nuotaikingas įgūdžių konkursas, kuriame neužteko puikiai mokėti krepšinio pagrindus, bet reikėjo nestokoti geros nuotaikos bei būti pasiruošusiems netikėtumams. Vėliau žiūrovų laukė „MKML-Mantinga“ krepšinio dvikova tarp MKML rinktinės ir „Marijampolės kažkur matytų“, pergalę rezultatu 72:43 iškovojo miestų įžymybių komanda.

Renginį vainikavo abejingų nepalikęs MKML „Oro Karalius 2015“ konkursas. Visi dalyviai pademonstravo įspūdingus dėjimus, komisijos sprendimu nugalėtoju tapo Evaldas Lukšys iš „Ledevilos“ komandos, kuris finaliniame etape vos dviejų taškų persvara įveikė Daivarą Valaitį atstovaujantį „Arotenos-Kolegijos“ komandos garbę.

Tačiau labiausiai laukta diena buvo Gegužės 10 d., kai čempionatas pasiekė finišo tiesiąją bei buvo belikę išsiaiškinti kas šiais metais taps čempionu. Pirmosiose vakaro rungtynėse buvo žaidžiama dėl bronzos, pergalę rezultatu 97:85 (25:15,29:23,24:25,22:19) iškovojo vos per plauką finale neatsidūrusi „Arotenos-Kolegijos“ ekipa, kuri nuo pirmųjų rungtynių minučių išsiveržė į priekį bei savo pranašumą išsaugojo iki rungtynių pabaigos.

Didžiojo finalo rungtynėse, pergalę rezultatu 94:88 (24:29, 24:15,17:16,29:28) iškovojo ir pirmą kartą klubo istorijoje čempionais tapo „Ledevilos“ krepšininkai. „Ledevila“ pastaruosius du sezonus laimėjo reguliarųjį čempionatą, tačiau nei karto nepavyko pasidabinti aukso spalvos medaliais, tačiau trečias kartas nemelavo. Nors rungtynių pradžioje „PXNX“ buvo įgavusi užtikrintą 15 taškų persvarą, vis dėlto priešininkai nepasidavė bei sugebėjo ne tik prisivyti, bet ir pakeisti rungtynių eigą savo naudai.

Leave a Reply