#10MetųKartu: šeštajame sezone komandos pirmą kartą pasiskirstė į divizionus, o M. Ulevičius sukūrė vieną gražiausių istorijoje metimų

2016-aisias baigėsi šeštasis „MKML-Mantinga“ čempionatas. Po penktojo, jubiliejinio sezono, šiame „MKML-Mantinga“ atvertė naują lygos istorijos lapą bei pristatė du divizionus, kuriuose varžėsi viso 12 komandų.

„B“ divizione dėl čempionų vardo varžėsi „Timaka“ ir „Skaisčiūnai“, dėl trečiosios vietos „ŽSM-2“ bei „Hidrasas“. „A“ divizione dėl pirmosios vietos kovėsi „ŽSM-Jaunystė“ ir „Liudvinavas-Vytis“, dėl bronzos susikovė „Liudvinavas“ bei „PXNX“ krepšininkai. 

Pirmosiose finalų dienos rungtynėse, buvo žaidžiamos rungtynės dėl trečiosios „B“ diviziono vietos, kuriose susitiko „ŽSM-2“ bei „Hidrasas“. Bronzos medaliais po pergalės 87:77 (23:14, 22:21, 15:22, 27:20) pasidabino „Hidraso“ krepšininkai, kurie jau pirmajame kėlinyje įgavo pranašumą bei sugebėjo jo neiššvaistyti iki pat finalinės rungtynių sirenos.

Rezultatyviausiai „Hidraso“ gretose šį kartą rungtyniavo Tadas Švedkauskas, o jam puikiai talkino Dovydas Velepolskas, abu šie krepšininkai atitinkamai pelnė 26 ir 21 tašką. 

Dėl „B“ diviziono čempionų vardo susirungė „Skaisčiūnų“ ir „Timakos“ ekipos. Aukso medaliais pasidabino „Timakos“ krepšininkai, kurie 62:50 (7:9, 17:8, 27:17, 11:16) įveikė savo varžovus.

Po ypač nerezultatyvaus pirmojo kėlinio, „Timakos“ komanda spurtavo antrajame, perėmė rungtynių iniciatyvą ir užtikrintai nužygiavo pergalės link.

Aukso medalių kalviu tapo Mantas Gelčius, kuris pelnė 21 tašką bei atkovojo 11 atšokusių kamuolių. ungtynės nenusisekė pastaruoju metu puikiai rungtyniaujančiam Robertui Nevidomskiui, kuris pelnė tik 9 taškus, pataikydamas 2 metimus iš 21. 

Fantastišką pergalę dėl trečiosios vietos „A“ divizione iškovojo „Liudvinavo“ krepšininkai, kurie po Martyno Ulevičiaus sudėtingo tritaškio per rankas paskutinę sekundę šventė pergalę rezultatu 81:80. 

Vakaro kulminacijoje pergalę 81:75 (27:18, 15:14, 21:27, 18:16) ir „MKML-Mantinga“ čempionais tapo „Liudvinavas-Vytis“.

Atkakliose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi 4 kartus, lygiai tiek pat rezultatas buvo lygus. Intriga grįžo ketvirtajame kėlinyje, kai likus kiek daugiau nei minutei iki rungtynių pabaigos, Algirdas Viktoras Kulikauskas pelnė du taškus, o „ŽSM-Jaunystės“ atsilikimas buvo tik vienas taškas 75:76, bet tada du taškus pelnė Rolandas Gylys, taiklų baudos metimą pridėjo Mantas Varnagiris, o pergalę užtikrino Povilas Stanaitis pataikydamas dvitaškį metimą.

Per likusį laiką Gintauto Žibūdos auklėtiniams nepavykus suregzti sėkmingos atakos, teko aukso medalius užleisti „Liudvinavo-Vyčio“ krepšininkams. 

„Po itin sėkmingo 5-ojo, jubiliejinio sezono, kur buvo sužaistos net 70 rungtynės, šiais metais jų net 104! Jau ne kartą minėjau, jog tokia rungtynių gausa gali pasigirti tik didžiųjų miestų mėgėjų lygos. Didelis rungtynių skaičius lygą daro sunkiau nuspėjamą, o tuo pačiu ir įdomią žiūrovams.

Galima džiaugtis, jog šis, jau šeštasis „MKML-Mantinga“ sezonas – išskirtinis ne tik rungtynių gausa, bet ir dalyvių, o svarbiausia žiūrovų skaičiumi. Rungtynių dieną (trečiadienį arba sekmadienį) mūsų portalą aplanko vidutiniškai 350 unikalūs, o finalinio ketverto metu buvo pasiektas rekordas – 1053 unikalūs lankytojai per dvi dienas ir šie skaičiai auga kaskart.

Kiekvienais metais stengiamės tobulėti ir žengti dar ir dar vieną žingsnį į priekį siekdami, jog tiek dalyvaujančioms komandoms, tiek ir sirgaliams būtų kuo smagiau įsitraukti ne tik į varžybas, bet ir į lygos organizuojamus renginius. Šie metai vėl išskirtiniai – tai vienas gausiausių čempionatų per visą šešerių metų gyvavimo istoriją.

Šio sezono naujovė – „A“ ir „B“ divizionai – labai pasiteisino. Jeigu reguliarusis sezonas pateikė tik keletą netikėtų rezultatų, tai II-asis varžybų etapas buvo itin kupinas nenuspėjamų rezultatų, o rungtynes buvo tikrai įdomu žiūrėti. Džiaugiuosi sėkmingu finaliniu ketvertu, kuriame visos rungtynės buvo labai įdomios. Lauksime visų naujajame sezone!“ – MKML vadovas Deividas Jurkša.

Leave a Reply