Antrosios pergalės – 3 komandų sąskaitose

Antroji „MKML-Mantinga“ sezono savaitė nebuvo itin gausi rungtynėmis – per 3 dienas sužaisti 5 mačai. Tačiau jų baigtys privertė kilstelėti ne vieną antakį.

Abejos rungtynės, po kurių buvo galima paklausti, kas čia vyksta, įvyko sekmadienį A divizione. Čia pralaimėjimus patyrė abu praeito sezono finalo dalyviai.

Čempionai iš Birštono SC nusileido „Vyčiui-Masažo namams“ 75:78, o vicečempionai „Veteranai“ neprilygo „Simedvai“ 83:93.

„Pastarasis mūšis, gaila, bet baigėsi nesėkme. Vos aštuoniese susirinkę „Veteranai“ nerado priešnuodžių „Simedvos“ komandos kūrėjams, ko pasekoje, pirmą kartą šį sezoną, teko palikti aikštę nuleistomis galvomis. Ekipą į priekį stengėsi tempti vėl tas pats duetas: Osvaldas Brazdžionis surinko 24, o Ainoras Rapolavičius – 27 taškus, – taip savo paskyroje feisbuke rungtynes įvertino vicečempionai. – Dėkojame kiekvienam atėjusiam ir tikimės sulaukti dar gausesnio jūsų būrio!“

Tarp nugalėtojų vėl nesulaikomas buvo Domantas Šeškus. Prieniškis pelnė 34 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Tradiciškai, puikiai savo darbą po krepšiais atliko aukštaūgis Tomas Janušauskas, pelnęs 12 taškų ir atkovojęs net 19 kamuolių.

„Pradžia – tikrai nebloga, nors komanda dar tikrai nesusižaidusi, dar daug reikia taisyti. Ypač gynyboje, tai matėsi per abejas rungtynes. O pergalė prieš „Veteranus“ parodė, kad esame rimtai nusiteikę, – sezono pradžią apibūdino „Simedvos“ vadovas Tomas Štaraitis. – Dėl D.Šeškaus prisijungimo prie mūsų komandos tikrai džiaugiuosi. Beje, jis jau vieną sezoną buvo įtrauktas pas mus į komandą, tik dėl pandemijos nepasirodė ant parketo. Taip pat smagu, kad po pertraukos į komandą grįžo ir Mantas Gūžys, kuris praeitą sezoną praleido LKL.“

Tuo metu Birštono komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Mato Zutkio 30 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai. Kaip visada, itin naudingas savo komandai buvo Eivydas Aleksa, į statistikos eilutę susirinkęs 16 taškų, 9 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 3 perimtus kamuolius.

„Vyčio-Masažo namų“ ekipoje klubo veiklos vadžias savo rankose laikantis Mantas Varnagiris tą patį padarė ir aikštėje. Šį kartą įžaidėjas apsiribojo tik 1 rezultatyviu perdavimu, bet pelnė net 25 taškus ir atkovojo 10 kamuolių. 17 taškų ir 12 atkovotų kamuolių pridėjo Mantas Gelčius.

„Apibendrinant pirmas dvejas komandos rungtynes, pirmiausiai yra džiugu, kad pavyko iškovoti pergales. Abejos rungtynės buvo klampios, labai banguotos bei, mūsų akimis, nerezultatyvios, – apie jau nuveiktus darbus sakė M. Varnagiris. – Tačiau tai yra normalu, dar tik sezono startas, o ne visiems komandos nariams vasarą pavyksta išlikti su krepšiniu.

Svarbiausia, kad yra palaikymas vienam iš kito, vykdomi komandos susitarimai. Manau, sezono eigoje, pradėjus tiksliau atakuoti iš toli bei įgavus geresnę formą, komanda parodys daugiau, turime dar nemažai potencialo. Stengsimės toliau kovoti dėl kiekvienos pergalės ir varžovams lengvai neatiduoti nė vieno kamuolio. Kol kas džiugina pasikeitęs lygos formatas, jis verčia dar labiau siekti kiekvienos pergalės.“

Per trečiąsias A diviziono rungtynes „Marijampolės SC-Eurostandard“ jaunimas palaužė „Maristą“ 104:90. Nugalėtojai žaidė tik septyniese, tačiau trims iš jų pavyko pelnyti daugiau nei po 20 taškų. Aironas Bliūdžius surinko 24 taškus, 15 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyvius perdavimus, Luko Juodėno sąskaitoje – 22 taškai, o Gabrieliaus Bubnio – 21.

„Maristai“ po 20 ar daugiau taškų taip pat pelnė 3 krepšininkai: Lukas Kuzminskis – 25 (17 atk.k.), Tautvydas Tulauskas – 23 (10 atk.k.) ir Paulius Dembinskas – 20.

B divizione abejos rungtynės baigėsi beveik identiškais rezultatais, o abiem laimėjusioms komandoms tai buvo antrosios pergalės iš tiek pat galimų.

Kalvarijos „98ers“ pranoko Punsko „Punią“ 70:62, o „PROmilė“ nugalėjo „Gudelių seniūniją“ 72:60.

„PROmilės“ vadovas ir žaidėjas Lukas Šidlauskas savo ekipos sezono pradžią pakomentavo taip: „Labai smagu, kad sezonas prasidėjo pergale prieš Alytaus komandą, turbūt tai įpūtė žaidėjams didesnės motyvacijos, kuri matėsi ir šiose rungtynėse. Žinoma, didelį vaidmenį atliko ir gerai padaryti namų darbai, ir Tautvydo Venciaus sugrįžimas.

Visas rungtynes kontroliavome jų eigą, atitrūkome nuo varžovų apie 10 taškų ir nepaleidome pranašumo iki pabaigos. Smagu, kad žaidėjai laikėsi žaidybinio plano – spaudimo ir dviejų pavojingiausių varžovų narių išjungimo iš žaidimo. Pavyko „uždaryti“ 6 ir 77 numerius, kurie šį kartą daug problemų nepridarė.

Labai džiaugiuosi dėl komandos, tai tik dar labiau sustiprina mūsų motyvaciją kovoti dėl vietos finalo ketverte.“

Abu paminėti „Gudelių seniūnijos“ žaidėjai – Marijus Jurkiūnas ir Edgaras Kedys – savo komandai vis dėlto surinko po 18 taškų. Tuo metu tarp laimėtojų rezultatyviausias buvo Imantas Šturma, pelnęs 24 taškus.

Kitose rungtynėse Kalvarijos ekipoje rezultatyviausi buvo Paulius Knyza (20), Martynas Dvylis (14) ir Ignas Nemura (10 taškų ir 11 atk.k.), o Punsko – Matas Zdanys (18), Mangirdas Vektorius (14) ir Algis Lukaševičius (13 taškų ir 15 atk.k.).