„Veteranų“ revanšas, Lazdijų aistruoliai ir pirmieji asmeniniai šou

„MKML-Mantinga“ čempionatas prasidėjo su nauja sistema ir iš karto padovanojo šūsnį intriguojančių rungtynių.

Sezono pradžioje 4 komandos jau spėjo sužaisti po 2 rungtynes, o geriausiai sekėsi „Veteranams“, į savo sąskaitą A divizione įsirašiusiems 2 pergales.

Džiaugiasi nauja sistema

Būtent šios komandos vadovas Povilas Anelauskas buvo tarp idėjos turnyrą rengti nauja sistema (iš karto A ir B divizionuose) iniciatorių. Taip stipresnės komandos per sezoną sužais daugiau rungtynių su aukštesnio pajėgumo varžovais, o silpnesnėms ekipoms nereikės sezono pradžioje kentėti žaidžiant su aukštesnio lygio oponentais.

„Veteranai“ naują sezoną pradėjo praeito finalo pakartojimu su Birštono SC ekipa. Jei pavasarį triumfavo Birštono krepšininkai, tai šį kartą marijampoliečiams pavyko pasiekti nedidelį revanšą – 94:83.

„Veteranai“ pirmavo visas rungtynes, vienu metu pirmavo net 70:52, tačiau čempionų titulą ginantys Birštono krepšininkai pademonstravo charakterį ir sugebėjo išlyginti žaidimą. Ir beveik išlyginti rezultatą. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje komandas skyrė vos 2 taškai (83:81), tačiau tada vicečempionai surengė didžiausią savo rungtynių spurtą 11:0 ir laimėjo rungtynes.

Tarp nugalėtojų nesulaikomas buvo Osvaldas Brazdžionis – 33 taškai ir 12 atkovotų kamuolių. Dvigubiu dubliu pasižymėjo ir komandos naujokas Ainoras Rapolavičius, surinkęs 12 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Ainoras Rapolavičius.

Birštono komandoje trigubo dublio link žygiavo, tačiau jo nepasiekė Kostas Damijonaitis – 21 taškas, 8 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai.

Per antrąsias rungtynes „Veteranai“ pranoko „Marijampolės SC-2005“ komandą 84:77. Šį kartą nugalėtojams vargo taip pat buvo nemažai – rungtynių pradžioje jaunieji varžovai buvo pabėgę net 27:11, o lengviau atsikvėpti favoritams pavyko tik ketvirtojo kėlinio viduryje, kai po spurto 12:0 buvo atitrūkta 77:64.

O.Brazdžionis vėl prie pergalės prisidėjo dvigubiu dubliu – 20 taškų ir 13 atkovotų kamuolių.

„Pradžia, aišku, džiaugiamės, smagu dėl rungtynių su Birštonu, vis dėlto laimėjome prieš čempionus. Antrose rungtynėse žaidėme tik aštuoniese prieš stirpią jauną komandą, – pirmuosius mačus apibūdino P.Anelauskas. – Smagu dėl pasikeitusio turnyro formato, A divizione visos komandos atrodo panašaus pajėgumo, manau, laukia vienas įdomiausių turnyrų per pastaruosius metus.

Taip pat labai didžiuojamės debiutavusiu Ainoru ir po ilgo laiko grįžusiu Gražvydu Bieliūnu. Jei Ainoro galimybes ir stiprybes puikiai žinojome iš kelių praėjusių sezonų, tai Gražvydo pasirodymai per šias dvejas rungtynes tikrai stebina!“

G.Bieliūnas per pirmąsias rungtynes surinko 8 taškus, o per antrąsias – 21.

„Marijampolės SC-2005“ ekipa per pirmąsias savo rungtynes pranoko „Marijampolės SC-Eurostandard“ komandą 87:66.

2005-ųjų kartos ekipoje per abu mačus išskirtinius pasirodymus surengė Augustas Merkys. Sporto centro derbyje krepšininkas pelnė 30 taškų ir atkovojo 15 kamuolių, o per antrąsias surinko 28 taškus ir 11 atkovotų kamuolių.

Puiki atmosfera

Vienu smagiausių naujo sezono akordų tapo Lazdijų „Briedžio-Pietų Megrame“ debiutas. Lazdijų ekipą jau dukart į Marijampolę atlydėjo gausi palaikymo komanda, sukūrusi salėje puikią atmosferą.

„Briedžio-Pietų Megrame“ palaikymo komanda.

„Į rungtynes dažniausiai susirenka artimi komandai žmonės. Taip pat stengiamės visus Lazdijų žmones sudominti, keliame turinį į socialinius tinklus, visus kviečiame sekti mūsų paskyras „Facebook“ ir „Instagram“. Komandai vadovaujame aš ir mano draugai Vakaris Bernatonis ir Augustas Šukys“, – pasakojo vienas „Briedžio-Pietų Megrame“ idėjinių lyderių Karolis Vekteris.

Savo aistruoliams Lazdijų krepšininkai atsilygino įkvepiančiu žaidimu, nors rungtynių metu turėjo labai sunkių akimirkų.

Debiutuoti teko per rungtynes su „Vyčiu-Masažo namais“ ir pirmoje rungtynių pusėje žiūrovams ėmė kilti klausimų, ar tikrai geras buvo sprendimas žengti į A divizioną. Marijampoliečiai pirmavo net 44:23, tačiau dzūkai antroje rungtynių pusėje užkūrė tikrą pirtį ir galėjo net laimėti mačą. Vis dėlto paskutinis metimas nebuvo taiklus ir „Vytis-Masažo namai“ išnešė sveiką kailį – 75:74.

Laimėtojų ekipoje puikias rungtynes sužaidė Gvidas Kačiušis, suvertęs 30 taškų ir atkovojęs 8 kamuolius.

Antros „Briedžio-Pietų Megrame“ rungtynės su „Simedva“ buvo dar labiau dramatiškos. Jose prireikė net pratęsimo, o pergalę rezultatu 103:99 šventė Lazdijų komanda.

Fantastiškas rungtynes tarp nugalėtojų sužaidė Dovydas Zdančius, pelnęs 36 taškus ir atkovojęs 21 kamuolį. 26 taškus pridėjo Gytis Stankevičius (per pirmąsias rungtynes pelnė 22 taškus).

Abu šiuos žaidėjus ir kai kuriuos kitus Lazdijų ekipos narius „MKML-Mantingaׅ“ bendruomenė jau puikiai žino iš šiemet turnyre nedalyvaujančios Kapčiamiesčio ekipos.

„Manome, kad čia yra aukšto lygio puikiai suorganizuota lyga, kurioje mums yra patogu dalyvauti. Šiais metais Kapčiamiesčio komanda atsisakė dalyvauti, o dauguma jų žaidėjų yra lazdijiečiai ir puikiai mums pažįstami. Susitarti ir pasikviesti juos į komandą nebuvo sunku, – sakė K.Vekteris. – Po pirmų dviejų rungtynių įspūdžiai yra geri, komanda kol kas nėra pilnai susižaidusi, tačiau pavyksta rodyti neblogą žaidimą. Už komandos parengimą rungtynėms norime padėkoti vyr. treneriui Mindaugui Malinauskui.“

Dzūkai įrodė, kad bus konkurencingi visiems varžovams, tad atsargiai galvoja ir apie aukštus tikslus.

„Komandos tikslas, visų pirma, yra patekti į atkrintamąsias varžybas, o vėliau – galbūt ir į finalo ketvertą“, – sakė vienas iš Lazdijų klubo vadovų.

Atsinaujinusi „Simedva“ taip pat parodė, kad bus kietas riešutas. Po pertraukos surgįžęs Mantas Gūžys savo ekipai surinko 26 taškus, įspūdingai debiutavo Domantas Šeškus (25 taškai ir 9 rezultatyvūs perdavimai), po krepšiais, tradiciškai, savo darė Tomas Janušauskas (18 taškų ir 11 atkovotų kamuolių).

Per kitas A diviziono rungtynes „Išvien“ be didesnių problemų nugalėjo „Maristą“ 103:79. Vieni tradicinių lygos favoritų laimėjo be Pauliaus Gvazdaičio ir vieno įdomiausių į paraišką įtrauktų lygos naujokų – Tado Sebežiovo.

Dėl prisijungimo nedvejojo

B divizione dvejas rungtynes sužaidė tik dar vieni lygos debiutantai – Alytaus „Kryžkelių plienas“. Dzūkijos sostinės ekipoje taip pat yra nemažai pažįstamų veidų, pernai atstovavusių Alytaus ׅ„Jump“ kolektyvui.

„Mūsų komanda praeitą sezoną žaidė Alytaus ir Birštono lygose. Keletas žaidėjų prisijungė prie „Jump“, kuri žaidė jūsų lygoje, taip ir susipažinome su Marijampolės lyga, – pasakojo „Kryžkelių plieno“ vadovas Ignas Petrauskas. – Marijampolėje patiko lygos organizuotumas, todėl, gavęs pasiūlymą čia žaisti, net nedvejojau ir pradėjau rinkti komandą.“

Per pirmąsias rungtynes alytiškiai 82:88 nusileido antrą sezoną lygoje pradėjusiai „PROmilei“, o po to 102:53 nepasigailėjo jauniausių Marijampolės SC krepšininkų – 2008-ųjų kartos ekipos.

„Vasarą turėjome komandos branduolį, taip pat prisijungė keli naujokai, į rungtynes važiuojame įrodyti, kad galime žaisti. Mūsų komandoje nėra aukštaūgių, bet šiais laikais krepšyje centro pozicijos rolė vis mažėja, todėl visi mūsų žaidėjai yra universalūs, bėgantys, metantys ir svarbiausia – kovojantys. Šios sezono tikslai yra aukšti, bet toli nežiūrime, kovojame dėl kiekvienos pergalės ir judame į priekį“, – sakė „Kryžkelių plieno“ atstovas.

Po pergalę į savo sąskaitą B divizione taip pat jau įsirašė Punsko „Punia“ (63:53 su „Gudelių seniūnija“), „CIE LT Forge“ (75:70 su Kalvarijos SC) ir Kalvarijos „98ers“ (93:61 su „Marijampolės SC-Metrum.lt“).

Leave a Reply