Čempionų titulas – Birštono SC komandai

2022-2023 m. „MKML-Mantinga“ čempionais tapo Birštono SC krepšininkai, finale po dramatiškos kovos nukovę Marijampolės „Veteranus“ 89:86.

Rungtynių santrauka:

Birštono komanda tvirtai pradėjo rungtynes ir jau pirmojo kėlinio viduryje atitrūko 14:6. Vis dėlto „Veteranams“ tai didesnio įspūdžio nepadarė ir po pirmojo kėlinio jau jie buvo priekyje 23:20.

Viskas buvo kitaip po pertraukėlės. Birštono komanda aikštėje ėmė tiesiog dominuoti, sugebėjo pelnyti net 19 taškų be atsako ir jos pranašumas perkopė 20 taškų ribą (46:25).

Per didžiąją pertrauką „Veteranai“ padarė tinkamas išvadas ir labai lėtai, bet po truputį ėmė mažinti atsilikimą. Čempionės titulą gynusi komanda galiausiai įsibėgėjo taip, kad ketvirtojo kėlinio pabaigoje spurtavo 11:0 ir ištirpdė deficitą iki minimumo (86:87). „Veteranai“ netgi galėjo išsiveržti į priekį, tačiau per paskutinę minutę suklydo net 4 kartus ir visas galimybes paleido vėjais. Tuo metu Birštono SC ekipai paskutinius 2 taškus pelnė Eivydas Aleksa, tokiu būdu užbaigęs visą „MKML-Mantinga“ sezoną.

Nugalėtojams finale Dominykas Jurgelionis pelnė 25 taškus, Vakaris Diškevičius – 19, Mantas Klezys – 15 (11 atkovotų kamuolių), E.Aleksa (13).

Tarp „Veteranų“ rezultatyviausi buvo Mantvydas Kalinauskas (22), Dominykas Petkevičius (19 taškų ir 10 atkovotų kamuolių), Ignas Antanaitis (17), Antanas Montrimavičius (10) ir Osvaldas Brazdžionis (10).