Dėl „MKML-Mantinga“ titulo susikaus „Veteranai“ ir Birštono SC

Į 2022-2023 m. „MKML-Mantinga“ sezono lemiamas rungtynes – didįjį finalą – pateko čempionų titulą ginantis Marijampolės „Veteranai“ ir Birštono SC komanda.

Pirmajame pusfinalyje Birštono SC po įnirtingos kovos 87:79 įveikė pastarojo sezono vicečempionus Marijampolės „Išvien“.

Birštono komanda nuostabiai pradėjo rungtynes ir antrojo kėlinio pradžioje susikrovė įspūdingą 17 taškų pranašumą (27:10). Vis dėlto „Išvien“ turi per daug patyrusių žaidėjų, kad taip greitai susitaikytų su pralaimėjimu. Marijampoliečiai po truputį mažino atsilikimą ir sugebėjo ne tik sugrąžinti intrigą, bet ir išsiveržti į priekį 48:46.

Lygi kova vyko iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio, kurį pasiekus tiksliau ėmė žaisti Birštono SC ekipa, kuri ir išplėšė pergalę.

Nugalėtojus šį kartą pirmyn vedė Dominykas Jurgelionis (27 taškai), Eivydas Aleksa (21 taškas ir 10 atkovotų kamuolių), Mantas Klezys (15) ir Vakaris Diškevičius (13).

„Išvien“ ekipoje labiausiai išsiskyrė po krepšiais dominavęs Paulius Gvazdaitis – 23 taškai ir 12 atkovotų kamuolių. 16 taškų pridėjo Deividas Kisielius, 9 taškus ir 10 atkovotų kamuolių – Paulius Parachomikas.

Birštono SC vyriausiojo trenerio Aurimo Liuizos ir V.Diškevičiaus komentarai:

Kitame pusfinalyje „Veteranai“ pranoko patyrusių žaidėjų pripildytą „Gudelių seniūniją“ 90:79. Rungtynes geriau pradėjo „Gudelių seniūnija“ (14:7), tačiau „Veteranai“ greitai sugrįžo į rungtynes ir ilgai aikštėje vyko lygi kova.

Trečiajame kėlinyje čempionai surengė spurtą 11:0 ir sugebėjo atitrūkti labai solidžiu 15 taškų skirtumu (68:53). „Gudelių seniūnija“ neketino susitaikyti su pralaimėjimu ir atsakė savo spurtu 14:0, po kurio skirtumas ištirpo iki 2 taškų (71:73).

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Veteranai“ pirmavo tik 76:75, tačiau likusią rungtynių dalį laimėjo 14:4 ir šventė pergalę.

Nugalėtojams 26 taškus pelnė Osvaldas Brazdžionis, 18 – Dominykas Petkevičius, 14 – Mantvydas Kalinauskas, 10 – Antanas Montrimavičius. Tarp pralaimėjusiųjų nesulaikomi buvo du gynėjai: Artūras Lencevičius pelnė 27 taškus, o Ernestas Serkevičius – 24.

„Veteranų“ trenerio Povilo Anelausko ir „Gudelių seniūnijos“ trenerio Žydrūno Kruliko komentarai:

Didžiajame „MKML-Mantinga“ finale „Veteranai“ ir Birštono SC susitiks sekmadienį 19 val. Rungtynės dėl 3 vietos tarp „Išvien“ ir „Gudelių seniūnijos“ prasidės 17 val.