Galecko šūvis sugrąžino marijampoliečius į NKL viršūnę

Tomas Galeckas, likus 0,9 sekundės, pataikė pergalingą metimą, kuris Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (28-6) ekipai leido sugrįžti į pirmąją VIKINGLOTTO-NKL turnyrinės lentelės vietą.Povilo Šakinio auklėtiniai Klaipėdoje 70:69 (21:22, 18:13, 15:19, 16:15) palaužė vietos „Neptūną-Akvaservis“ (20-14) ir įsirašė ketvirtąją pergalę paeiliui. Tuo metu uostamiesčio ekipai tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės.Iki mačo pabaigos likus pusantros minutės, Šarūnas Beniušis pataikė abu baudų metimus ir sumažino svečių atsilikimą iki minimumo (66:67). Vis tik jau kitoje atakoje Adomas Sidarevičius atsakė dvitaškiu ir padidino „Neptūno-Akvaservis“ persvarą iki trijų taškų – 69:66.Marijampoliečiai apsigynė nuo Klaipėdos ekipos išpuolio ir, likus 15,4 sekundės, kamuolys atiteko jiems. Tautvydas Kliučinykas nepataikė iš toli, bet kamuolį puolime sugriebė Š. Beniušis, kuris, likus 6,1 sekundės, sumažino „Sūduva-Mantinga“ atsilikimą iki minimumo (68:69).Šeimininkai paprašė minutės pertraukėlės, bet klaipėdiečiai nesugebėjo išsimesti kamuolio iš užribio per 5 sekundes ir „Sūduva-Mantinga“ ekipai sužibo viltis išplėšti pergalę.Lemiama ataka buvo patikėta Tomui Galeckui, kuris prasiveržė arčiau krepšio ir atliko taiklų metimą viena ranka, likus 0,9 sekundės. Klaipėdos ekipa dar spėjo atlikti tolimą šūvį iš aikštės vidurio, bet metimas tikslo nepasiekė ir finalinė sirena paskelbė „Sūduva-Mantinga“ pergalę.Nugalėtojų ekipoje naudingiausiai žaidęs Žygimantas Šimonis pelnė 16 taškų (4/9 trit., 4/4 baudos), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, sykį suklydo bei surinko 26 naudingumo balus.Rungtynės atkakliai klostėsi viso mačo metu, o prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui švieslentėje degė lygus rezultatas (54:54). Vis tik lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo marijampoliečiai.Martynas Zigmantavičius realizavo dvitaškį bei abi baudas, Žygimantas Šimonis smeigė tritaškį ir ketvirtąjį kėlinį spurtu 7:0 pradėjusi „Sūduva-Mantinga“ išsiveržė į priekį 61:54.Vis dėlto savąja sėkminga atkarpa atsakė ir klaipėdiečiai bei įpusėjus ketvirtajam kėliniui į priekį išsiveržė šeimininkai – 64:63.„Neptūnas-Akvaservis“: Klaidas Metrikis 18 (3/7 trit., 7 atk. kam.), Adomas Sidarevičius 12 (3/4 dvit., 2/6 trit.), Lukas Kreišmontas 10.„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 17 (7/10 dvit., 6 atk. kam.), Žygimantas Šimonis 16 (4/9 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Martynas Zigmantavičius ir Justinas Jogminas (3/4 dvit., 7 atk. kam.) po 9.