Galingai startavusi „Sūduva-Mantinga“ susitvarkė su „Jonava“ (Ž. Šimonio komentaras)

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ Mezon NKL pirmenybėse šeštąją pergalę iš eilės nusikalė jau pirmajame kėlinyje.

Galingai susitikimą pradėję Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namie 102:66 nugalėjo „Jonavos“ komandą.

Pergalės pamatus suvalkiečiai lietis pradėjo dar susitikimo pradžioje, kuomet startavę 9:2 šeimininkai greitai atitrūko. Netrukus „Sūduva-Mantinga“ pelnė dar septynis taškus paeiliui ir skirtumas tarp komandų tapo dviženklis (16:3).

Nuo to laiko Marijampolės klubas arčiau „Jonavos“ nebeprisileido. Koncentracijos nepraradę Mezon NKL čempionai išlaikė solidų pranašumą ir iškovojo nesudėtingą pergalę.

Abi komandos šiose rungtynėse nežaidė pajėgiausiomis savo sudėtimis. „Sūduvos-Mantingos“ gretose nebuvo Andriaus Aleksandrovo ir Tautvydo Kliučinyko, o Nerijus Zabarauskas vertėsi be rezultatyviausio savo žaidėjo Nnaebuka Anyoarah ir gynėjo Dovydo Rediko.

„Sūduva-Mantinga“ pergalę iškovojo solidžiai laimėjusi kovą po krepšiais 36-23.

Marijampoliečiai toliau išlaiko gerą žaidimą namuose. Vaišvilos kariauna šį sezoną savo arenoje nepralaimėjo jau keturiolikto susitikimo iš eilės. Paskutinį kartą namie marijampoliečiai pralaimėjo spalio 27-ąją, nusileidę „Šilutei“ (79:100).

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 19, Žygimantas Šimonis 16, Robertas Subotkevičius 14, Marius Valukonis 13, Antanas Udras 10.

„Jonava“: Brytonas Hobbsas 25, Šarūnas Dambrauskas 11, Martynas Pacevičius 8.

***

Ž. Šimonis po pergalės prieš „Jonavą“: „Buvome visa galva stipresni“

Nuotr.: V.Skroblas

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ Mezon NKL pirmenybėse ir toliau rungtyniauja sėkmingai namuose.

Suvalkiečiai šeštadienio vakarą savo sirgalių akivaizdoje 102:66 susitvarkė su „Jonavos“ komanda ir namuose iškovojo jau keturioliktąją pergalę iš eilės. Tokios namų serijos neturi nė viena kita čempionato komanda.

Geriausias rungtynes po traumos sužaidė marijampolietis Aurimas Kieža, kuris pelnė 19 taškų ir surinko 26 naudingumo balus.

Svariu indėliu prie šios pergalės prisidėjo ir Žygimantas Šimonis, pelnęs 16 taškų. Būtent pastarasis po šios pergalės prieš jonavičius ir pasidžiaugė sėkmingu A. Kiežos įsiliejimu į komandą.

„Mums rotacijos visą sezoną trūko. Žaisdavome netgi aštuoniese – tai kažkas traumuotas, tai kažkam kitos bėdos. Taip susiklostydavo, kad rotacija visada buvo labai maža. Dabar turime ir daugiau patirties, ir daugiau energijos, ir rotacija didesnė. Daugiausiai naudos mums duoda ta Aurimo patirtis“, – pasakojo Ž. Šimonis.

– Žygimantai, kas lėmė tokią, žvelgiant į rezultatą, nesunkią pergalę prieš „Jonavą“?
– Buvome visa galva stipresni. Jonaviečiai neturi kelių lyderių, tai to jiems ir pritrūko, lyderių savybių. Mums tai buvo geras savaitgalis, abi rungtynės buvo neblogos. Smagu.

– Pastaruoju metu „Sūduva-Mantinga“ nedemonstravo stabilaus žaidimo. Ar galima sakyti, kad šios rungtynės yra geriausia po ilgesnės pertraukos?
– Žiūrint į persvarą, taip. Kai kurios kitos rungtynės buvo laimėtos tik kelių taškų skirtumu, tokių buvo nemažai. Šios tikrai buvo geriausios po ilgos pertraukos.

– „Sūduva-Mantinga“ reguliariajame sezone jau nebepasijudins iš antrosios vietos. Kaip galima įvertinti šią poziciją?
– Tautvydas (Kliučinykas – aut.) jau minėjo, kad mūsų žaidimas nėra geras, tai iš esmės yra tiesa. Užimame antrą poziciją, bet pagal savo žaidimą, esame neblogoje situacijoje. Nemanau, kad dėl kažko reikia liūdėti. Šiuo atžvilgiu, antra vieta tikrai nebloga. Potencialo turime tikrai daug, bet nepavyksta įsivažiuoti, nepagauname ritmo.

– Kokie yra tie akcentai, kuriuos dabar privalote žūtbūt pagerinti savo žaidime?
– Treneris dažnai akcentuoja, kad mūsų baudų metimų pataikymas yra vienas prasčiausių lygoje. Kiekvienose rungtynėse iššvaistome daug tokių metimų. Jei pataikytume bent po 12 baudų, kurias iššvaistome, rezultatą iškart pajaustume.