LMKL snaiperių konkurso legenda atskleidė tokių varžybų paslaptį

LMKL snaiperių konkurso legenda atskleidė tokių varžybų paslaptį

Foto: Augustas Didžgalvis

Paaiškėjus Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) tritaškių konkurso dalyvėms, praėjusių metų nugalėtoja Greta Tamašauskaitė kimba į darbus. Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkė papildomų treniruočių metu šlifuoja pagrindinį savo ginklą – metimus iš toli, ir rengiasi tam, kas jos laukia pirmąjį pavasario savaitgalį Druskininkuose vyksiančios visų žvaigždžių dienos metu.

Ji sieks pratęsti ilgametes Marijampolės snaiperių dominavimo tradicijas, kurias pradėjo dar Ela Briedytė, septyniskart LMKL tritaškių konkurso nugalėtoja.

„Neįsivaizduoju, kas tai yra per fenomenas, – Marijampolės klubo žaidėjų sėkmę snaiperių konkurse komentavo G. Tamašauskaitė. – Bet turiu iš ko imti pavyzdį, iš Elos, kuri perdavė man estafetę, tai bandysiu nenuvilti tiek jos, tiek visų mane palaikančių.“

„Galbūt Marijampolės klubas atranda tuos talentus, kuriuos treneris paskui išugdo?“ – spėliojo E. Briedytė.

Iš Biržų kilusi buvusi krepšininkė taip pat prisidėjo ir prie G. Tamašauskaitės sėkmės. Pakabinusi sportbačius ant vinies, E. Briedytė tuomet prisijungė prie „Sūduvos“ trenerių štabo ir dalijosi savo patirtimi su kylančiomis klubo krepšininkėmis.

Ji yra triumfavusi net LKL snaiperių konkurse, kai 2015 metais, griaudint ovacijoms „Siemens“ arenoje, surinko 25 taškus, taip pagerindama asmeninį ir LMKL tokių konkursų rekordą (23).  Dabar tituluota snaiperė turi patarimų ne tik savo auklėtinei, bet ir visoms tokiuose konkursuose dalyvaujančioms merginoms.

„Paprasčiausiai reikėtų susitvarkyti su savimi, nusiraminti, emocijas palikti už aikštelės ribų ir eiti į aikštę nusiramus, nematyti žiūrovų skaičiaus. Tiesiog susikaupti. Bent jau toks būdavo mano metodas – atsiriboti nuo visko. Ir tą patį Gretai sakiau pernai, mokiau, šiemet sakiau lygiai tą patį. Tokiame konkurse viską lemia psichologija, o tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus. Man ir mama sakydavo: „Niekaip nesuprantu, kaip tu gali taip susitvarkyti, šaltais nervais išeiti ir mėtyti tuos tritaškius.“ Kažkaip aš mokėdavau su savimi susitvarkyti“, – pasakojo jaunoji trenerė.

Pastarąjį kartą naujoje Jonavos arenoje vykęs LMKL visų žvaigždžių dienos renginys užpildė beveik visas tribūnas – į šventę susirinko apie du tūkstančius žiūrovų. Kiek visa tai įtakos turi krepšininkėms, atliekančioms savo metimų seriją?

„Gal ir turi, bet reikia tiesiog nekreipti dėmesio, – tikino E. Briedytė. –  Aš net negirdėdavau nei šūkių, nei nieko. Pirmą kartą buvau tokioje didelėje arenoje, kai vyrai pasikvietė mane į tritaškių konkursą. Tiesiog nieko negirdėjau, bet paskui viskas atslūgsta, tada pasižiūri video ir tu matai, kiek ten buvo žiūrovų, kaip jie šūkavo, bet tuomet atsiriboji ir turi to negirdėti.“

„Pasiruošimas, manau, būtų paskutinėje vietoje, kadangi kiekvieną dieną tikrai treniruojamės, atliekame nemažai metimų. Viską lems galbūt psichologija ir kaip susitvarkysiu su jauduliu“, – savo pirmtakei antrino G. Tamašauskaitė.

G. Tamašauskaitė šiemet turėtų būti laikoma viena iš favoričių apginti pernai iškovotą titulą. Tada ji finale surinko 18 taškų ir finale įveikė  Volhą Ziuzkovą iš Kauno r. „Hoptrans-Sirenų“ komandos.

Lyginant su 2017-ųjų konkursu, į Gretai šiuo metu priklausantį snaiperės vardą kėsinsis penkios naujos varžovės bei Agnė Černeckytė, su kuria jai teko kovoti dar pernai. Kalbėdama apie dalyves, G. Tamašauskaitė stipria jų konkurencija nė neabejoja.

„Visas metikes tikrai žinau, visos – net ne metikės, o snaiperės. Manau, bus ir sunku, ir įdomu. Visi sako, jog titulą apginti yra sunkiau, bet tikiuosi pavyks, stengsiuosi ir turiu apginti šį titulą“, – pabrėžė ji.

Šiemet snaiperių konkurso nugalėtojai atiteks 500 eurų piniginis prizas ir 200 eurų dovanų čekis išskirtinių papuošalų gamintojos „Sidabrinė kamėja“ gaminiams.

Tritaškių konkursas kartu su Lietuvos moterų krepšinio taurės (LMKT) finalu tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Kauno r. „Hoptrans-Sirenų“ vyks kovo 4-ąją.

Artimiausiu metu LMKL paskelbs ir daugiau neeilinių asmenybių, kurių pasirodymai papuoš šventę Druskininkuose.

Bilietus į net tris valandas truksiantį krepšinio, muzikos ir šviesų renginį platina „Bilietai.lt“. Juos galite įsigyti internetu arba „Bilietai.lt” kasos punktuose.